freelance iş ilanları

İnternet cafe için öneri lütfen

46 Mesajlar 11.005 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Denizxcaglar Denizxcaglar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Girisimcisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)
Arkadaşlar bir tarlam var 45 bin tl civarı ediyor duracağına satıp işyeri açmak istiyorum.İşyeri açma belgem var.internet cafe+ps cafe düşünüyorum bunun yanındada bilgisayar teknik servis ve web tasarım.

Yaşadığım yer antalyanın bir ilçesi 30.000 nufus heryer internet cafe pes sebebi çok tutuyor.çünkü boş ve aylak insan çok fazla burda.ama bilgisayarlar ölü denebilir. kafelerde ekranlar galas peste ekranlar ufak berbat.bende düşündüm ki 106 ekran civarı ince 3000 tllik pes ekranları deri koltuk gibi kalite biyer açmayı düşünüyorum.farklılık yaratmayı düşünüyorum.cafe için bilgisayar kasaları kaliteli ama 12 bilgisayar koyup sadece multiplayer oyuncular için sağlam makine koymayı düşünüyorum sizce bu yeterlimi ? 4 tanede kaliteli pes koymayı düşünüyorum.çok olup boş kalacağına az olup iyi kaliteli olmasını düşünüyorum bilgisayar kasaları bile deri ofis koltuğu olacak bunun yanında.ücretsiz sürekli müşterilere ikramlar yapmayı düşünüyorum.meşrubat tostta düşünüyorum.bu konuda ne düşünüyorsunuz ? bulunduğum yerde 1500 tl ile çok rahat geçiniliyor bunuda not düşeyim.bazı kafeler var günlük net karı 250 tl civarı.sağlam çevrem var birde cs ekibi pes ekibi lol ekibi olarak.

sizce gelirim ne olur? Pes+Cafe+teknik servis+Webtasarım
giderim ne olur? neler ?
kar marjı nereye kadar gider ?

Fikirleriniz çok önemli yardımcı olursanız sevinirim

wmaraci
reklam

er4269 er4269 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 60 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Baştan sona kadar okudum.Düşüncen mantıklı bana kalırsa git hemen aç derim.Çünkü bu zamanlarda net cafeler çok tutuluyor:)
guncelnet Denizxcaglar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)

er4269 adlı üyeden alıntı

Baştan sona kadar okudum.Düşüncen mantıklı bana kalırsa git hemen aç derim.Çünkü bu zamanlarda net cafeler çok tutuluyor:)

Teşekkür ederim bende böyle teknoloji yoksunu biyerde tutacağını düşünüyorum =)

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
istanbulda bir bir kapatıyorlar internet kafe diye bir şey düşük gelirli yerler harici hemen hemen hiç kalmadı. ps cafe için bilemeyeceğim yatırım yapmaya değmez gibime geliyor. bilginiz varsa pc ve cep tel servisi açmanız çok çok daha kazandırır. televizyona ps'e harcıcağınız parayla güzel bir teknisyen alırsınız bir de internetten antalya telefon tamir aramalarında ilk sırada çıkma çalışmaları falan derken epey iş bulursunuz bence. tamirci tanıdıklarım baya memnun istanbulda yetiştiremiyolar işleri hatta
Denizxcaglar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

delinetci1907 delinetci1907 En azından hayattayız. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam bence de düşünce mantıklı ama yaşadığın yerde illa ki asker vardır haftasonları çarşı iznine çıkınca birçoğu net cafelere gittiği için bilgisayar sayısını biraz daha arttırırsan iyi olur.
Denizxcaglar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)

yasinolmez adlı üyeden alıntı

istanbulda bir bir kapatıyorlar internet kafe diye bir şey düşük gelirli yerler harici hemen hemen hiç kalmadı. ps cafe için bilemeyeceğim yatırım yapmaya değmez gibime geliyor. bilginiz varsa pc ve cep tel servisi açmanız çok çok daha kazandırır. televizyona ps'e harcıcağınız parayla güzel bir teknisyen alırsınız bir de internetten antalya telefon tamir aramalarında ilk sırada çıkma çalışmaları falan derken epey iş bulursunuz bence. tamirci tanıdıklarım baya memnun istanbulda yetiştiremiyolar işleri hatta

Bilgisayar için bilgim var teknis servis çıkışlıyım. fakat burda okadar çok telefoncu varki 120 tane civarı o iş burda gitemeye bilir

Ek Olarak:

delinetci1907 adlı üyeden alıntı

Hocam bence de düşünce mantıklı ama yaşadığın yerde illa ki asker vardır haftasonları çarşı iznine çıkınca birçoğu net cafelere gittiği için bilgisayar sayısını biraz daha arttırırsan iyi olur.

evet var hocam. çevrem var baya burada küçük yer olunca. 3 saat aralıksı oyun oynucak arkadaşlarım var peskolik manyaklarla dolu. turunuva falan yapsam iyi ödüllü falan diyede düşünüyorum. ama işte giderimi kestiremiyorum. ve ilk başta nekadar lazım olacağını

tornado48 tornado48 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
İnternet cafe işi son 3-4 yıldır bence mantıksız. PS cafe için gücün varsa en iyisini aç derim. Yeni moda play station.
Okeskin Denizxcaglar

kişi bu mesajı beğendi.

Aradığın blogsa işte sana Blogsa...

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)

tornado48 adlı üyeden alıntı

İnternet cafe işi son 3-4 yıldır bence mantıksız. PS cafe için gücün varsa en iyisini aç derim. Yeni moda play station.

Haklısınız hocam. evlerde pes yok kazancı yüksek. zaten internet cafe kısmında 12 bilgisayar veya 10 bilgisayar olmasını düşünüyorum sebebi sadece multiplayer oyuncular için. burada tek sorun pes illerdeki kadar rabet görmeyebiliyor. 2 yerden kazanç elde etmem gerekiyor.teknik servis kısmındanda destekleyebilirim diye düşünüyorum.

tornado48 tornado48 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
her bilgisayar 1000 tl olsa 10000 tl yapar bu sermaye ne kadar zamanda geri döner ? ben buna bakarım. Hele saati 1-2 tl ise bence gereksiz. bilgisayar kendini amorti edene kadar değiştirme zamanı geliyor. bu sermayeyide ps ile değerlendirebilirsin.
Denizxcaglar

kişi bu mesajı beğendi.

Aradığın blogsa işte sana Blogsa...

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 1, (%0)

tornado48 adlı üyeden alıntı

her bilgisayar 1000 tl olsa 10000 tl yapar bu sermaye ne kadar zamanda geri döner ? ben buna bakarım. Hele saati 1-2 tl ise bence gereksiz. bilgisayar kendini amorti edene kadar değiştirme zamanı geliyor. bu sermayeyide ps ile değerlendirebilirsin.

Haklısınız hocam para havadan gelecek zaten kredi çeksem önemserimde kıypırık bir tarla var onu satacağım. keşke burada pes rabeti çok olsa 8-9 tane alırım pes değişik biryer yaparım ama tek başına kurtaramıyor gibi geliyor.
hedefiim aylık 2000 tl kar bıraksın fazlasında gözüm yok zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al