wmaraci reklam

İnternetten Para Kazananların VERGİ ÖDEME ZORUNLULUĞU!

51 Mesajlar 10.912 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)

serhatwxe adlı üyeden alıntı

Vergi vermeyin demedim. Bu konuda alt tabakadan vergi alınması doğru değil dedim. İyi oku. Celladına aşık köle gibi olmuşsunuz anasını satayım.
Emekçinin hakkını savunmadığınız sürece, ağzınız da ki lokma alınınca bazı şeylerin farkına varacaksınız.

Bir kere de sesinizi Yatlara yapılan %8 oranındaki ÖTV'nin herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın % Sıfıra indirilmesine, daha önce yat ve kotra alımları üzerinden ödenen %18 KDV'nin %1’e indirilmesine çıksın.
Anca simitçi vergi ödeyecek diye bağırırsınız. Bağırsana kardeşim. Senin aylarca çalışılıp kazandığın parayı 1 günde harcayan şahıslar vergisini ödeyecek diye!

Benim yıllarım senin yazdığın vergileri, ayakkabi kutularını eleştirmekle geçti. Hayata at gözlükleriyle tek bir pencereden bakmak,ya taraf ya bertaraf oluruz mantığıyla savunucu ya da muhalefet olmadan önce bu konunun doğrusu nedir? Bağımsız bir birey olarak ben bu konuda adaleti nasıl sağlarım? diye düşünmek gerekir. Vergi konusunda yazdıkların baştan sona hatalı. Tamam biz de pek çok konuda muhalefet ediyoruz ancak bunu yaparken saçmalamıyoruz. Anayasa ve kanunlara göre zenginden de fakirden de gelirinin oranınca vergi alınır. Zenginin 50 kat fazla kazanması, yahut zenginden vergi alınmaması yasa ve kanunlara aykırıdır. Ancak sırf zengin 50 kat fazla kazanıyor diye de vergi oranını arttırmak adaletsizliktir. Zengin deyince illa aklınıza hemen Koç un çocukları gelmesin. Bu ülkede yıllarını eğitime, bilime ve bireysel gelişimine yatırmış ve zengin olmuş insanlar da var. "Biz ezildik haydiiii herkes ezilsin o zaman!" kafasıyla ne ülke yönetilir ne adalet sağlanır. 2 yoruma bakıp da insanları hemen bir sınıfa sokmayın. Ben ne körü körüne savunurum ne sırf muhalefet etmiş olmak için ederim. Ben doğru neyse onu bulmaya gayret ederim ve bu konuda, internetten sağlanan kazançlarda vergi konusunda doğru olan budur. Ha bunu hükümet kendi çıkarı için yapıyorsa "Hükümetin çıkarları için yaptıklarını nasıl engelleriz" i tartışırız vergi vermemeyi değil.

wmaraci
reklam

serhatwxe serhatwxe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek 3D Modelleme / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Lions adlı üyeden alıntı

Benim yıllarım senin yazdığın vergileri, ayakkabi kutularını eleştirmekle geçti. Hayata at gözlükleriyle tek bir pencereden bakmak,ya taraf ya bertaraf oluruz mantığıyla savunucu ya da muhalefet olmadan önce bu konunun doğrusu nedir? Bağımsız bir birey olarak ben bu konuda adaleti nasıl sağlarım? diye düşünmek gerekir. Vergi konusunda yazdıkların baştan sona hatalı. Tamam biz de pek çok konuda muhalefet ediyoruz ancak bunu yaparken saçmalamıyoruz. Anayasa ve kanunlara göre zenginden de fakirden de gelirinin oranınca vergi alınır. Zenginin 50 kat fazla kazanması, yahut zenginden vergi alınmaması yasa ve kanunlara aykırıdır. Ancak sırf zengin 50 kat fazla kazanıyor diye de vergi oranını arttırmak adaletsizliktir. Zengin deyince illa aklınıza hemen Koç un çocukları gelmesin. Bu ülkede yıllarını eğitime, bilime ve bireysel gelişimine yatırmış ve zengin olmuş insanlar da var. "Biz ezildik haydiiii herkes ezilsin o zaman!" kafasıyla ne ülke yönetilir ne adalet sağlanır. 2 yoruma bakıp da insanları hemen bir sınıfa sokmayın. Ben ne körü körüne savunurum ne sırf muhalefet etmiş olmak için ederim. Ben doğru neyse onu bulmaya gayret ederim ve bu konuda, internetten sağlanan kazançlarda vergi konusunda doğru olan budur. Ha bunu hükümet kendi çıkarı için yapıyorsa "Hükümetin çıkarları için yaptıklarını nasıl engelleriz" i tartışırız vergi vermemeyi değil.

Hem vergi herkesten eşit miktarda adalet sağlanarak alınmalı diyorsun, hemde üst tabakanın kullandığı yatların vergi oranlarının düşürülmesine ses çıkarmıyorsun.

Eğer bunca zamandır muhalefet yaptım diyorsan yanılıyorsun. Muhalefet olmak bu değil. Kendi insanını eleştirerek muhalif olamazsın, keza değilsin de.

Ayrıca son da yazdığın cümleyi tartışmanın gerçekten çözüm getireceğini mi düşünüyorsun?

Konuyu daha fazla uzatmanın manası yok.

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
adamlar işsizliği çözmeye yönelik teşvikler çıkaracağına internetten kazancını elden edenlerin de önüne set çekiyor. İşsiz sayısı çoğalacak demektir. Belli ki para bitmiş yakında bedelli askerlik çıkar sonrada erken seçim.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Artık insanlar mağazaya veya markete gitme gereği duymuyor. İhtiyaçlarının bir çoğunu internet üzerinden gerçekleştirip ayaklarına kadar getirebiliyor. Mağazaların çoğunluğu instagram üzerinden satış gerçekleştiriyor ve hatta öyle ki ürünlerinin bir çoğunu bu şekilde satıyorlar. İnternet üzerinden satış yapmayan veya yapamayan mağazalardan vergi alınıyorsa hali ile internet üzerinden satış yapanlardan da vergi alınmalıdır. Şimdi bir arkadaşımız çıkıp diyecek ki; ''ürünlerin yanında faturada geliyor''. Hayır arkadaşlar! Birçok ürünün yanında fatura falan geldiği yok.

Radyo ve Tv'ler yayınladıklaı reklamlar üzerinden nasıl vergi ödüyorsa bizlerde yayınladığımız reklamlar üzerinden devletimize vergimizi ödemeliyiz. Siyasi partiler beni bağlamaz. Burada söz konusu olan devlettir. Bir arkadaşımızın yorumuna katılıyorum. Bence de vergi oranları gözden geçirilip düzenlenirse daha huzurlu bir ülke haline gelebiliriz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Bizde internet kazanclarini belgeleyip vergi isteyecek kapasite yok. Internet kazanclarini almak icin bitcoin odeme yaparlar al sana devletin vergi işi yatar. Hadi alabiliyosa alsin. Biz interneti özgür yaşam icin sevdigimiz icin tecih ediyoruz. Kime batiyor acaba kazanclarimiz? Istanbulda sürunuyor insanlar daha ne vergisi alacaklar. E ticaret siteleri haricinde vergi alinmamali alinmasi gerektigini savunan insan degildir. Benzin 5-6 lira kiralar 1500 lira dogalgaz ve diger faturalar ateş pahasi daha nekadar kanimizi emdirelim. Hicmi vicdan yok savunanlarda

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Aynı konuyu aça aça, sonunda kazanılan 3 kuruşun vergisini de aldıracaksınız helal olsun :) Soyulmak yetmiyor bizim millete...

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
İnternetten para kazanan vergisini verecek denmiş ama nasıl verileceği açıklanmamış. Diyelim ben ürün yapıp satıyorum. Vergimide vermek istiyorum. Ama nasıl vereceğim hakkında hiç bir bilgim yok.

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Maalesef istiyoruz ki her şey beleş olsun. Beş kuruş harcamadan site açalım mesela. Tema ücretsiz olsun. Eklentiler aynı şekilde bedava olsun. Sonra hemen adsense alalım. Daha sonra birilerinden yardım ile sitelerimizi ilk sayfalara taşımanın yoluna bakalım. Bu arada sponsor bir hosting bulalım vs vs vs

Bu liste uzar gider örnek olarak..

Ticaret her zaman risktir. Gelir-gider tablosu sonucunda kalan miktar sizi tatmin etmiyorsa ticaret yapmayacaksınız. Gider:0 Gelir:XXX olsun..
Ve gelirimiz üzerinden vergi vermeyelim? Yok öyle bir dünya kimse kusura bakmasın.
Dünyanın neresinde olursanız olun vergi vermek zorundasınız, ülkemize laf etmekle değiştiremezsiniz bunu.

Para kazanıyorsanız vergi vereceksiniz. Adaletten bahsedenler, vergiye karşı çıkarak esas adaletsizliği savunmuş olurlar farkında olarak/olmayarak.

Bir çok konuda görüyorum mesela; vergi mükellefi olmadan ticaret yapmaya çalışmak. Vergi verenlerin günahı ne? Sahtekarlık yapıp vergiden kaçanların adil olduklarını mı savunuyoruz yoksa?

Yine gereksiz yere siyaset yapılıyor ve herkes bir şeyler atıyor ortaya.

Biraz empati ile yaklaşıp birlik içinde olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Dışarıda yeterince düşmanımız var iken kendi içimizde birlik olamazsak düşmanlarımızı sevindiririz. Bu konuda gençlerimizin daha hassasiyetli düşünerek hareket etmesi gerekiyor.

İyi forumlar herkese.
cooper

kişi bu mesajı beğendi.

serhatwxe serhatwxe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek 3D Modelleme / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

TEKNOATU adlı üyeden alıntı

İnternetten para kazanan vergisini verecek denmiş ama nasıl verileceği açıklanmamış. Diyelim ben ürün yapıp satıyorum. Vergimide vermek istiyorum. Ama nasıl vereceğim hakkında hiç bir bilgim yok.

+1
Bu konu da ben de sıfırım. Bilenler yeşillendirirse seviniriz.
YusufKARAASLAN CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Maalesef istiyoruz ki her şey beleş olsun. Beş kuruş harcamadan site açalım mesela. Tema ücretsiz olsun. Eklentiler aynı şekilde bedava olsun. Sonra hemen adsense alalım. Daha sonra birilerinden yardım ile sitelerimizi ilk sayfalara taşımanın yoluna bakalım. Bu arada sponsor bir hosting bulalım vs vs vs

Bu liste uzar gider örnek olarak..

Ticaret her zaman risktir. Gelir-gider tablosu sonucunda kalan miktar sizi tatmin etmiyorsa ticaret yapmayacaksınız. Gider:0 Gelir:XXX olsun..
Ve gelirimiz üzerinden vergi vermeyelim? Yok öyle bir dünya kimse kusura bakmasın.
Dünyanın neresinde olursanız olun vergi vermek zorundasınız, ülkemize laf etmekle değiştiremezsiniz bunu.

Para kazanıyorsanız vergi vereceksiniz. Adaletten bahsedenler, vergiye karşı çıkarak esas adaletsizliği savunmuş olurlar farkında olarak/olmayarak.

Bir çok konuda görüyorum mesela; vergi mükellefi olmadan ticaret yapmaya çalışmak. Vergi verenlerin günahı ne? Sahtekarlık yapıp vergiden kaçanların adil olduklarını mı savunuyoruz yoksa?

Yine gereksiz yere siyaset yapılıyor ve herkes bir şeyler atıyor ortaya.

Biraz empati ile yaklaşıp birlik içinde olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Dışarıda yeterince düşmanımız var iken kendi içimizde birlik olamazsak düşmanlarımızı sevindiririz. Bu konuda gençlerimizin daha hassasiyetli düşünerek hareket etmesi gerekiyor.

İyi forumlar herkese.

Senin o çok sevdiğin vergiyi yüz binlerce gencin hakkına girerek devlet kadrosuna yerleşenler, kaçak katlarla gökdelen dikenler, 750 bine saat alanlar vb. versin. Sizler o sıra mışıl mışıl uykuya dalıp ağzınıza fermuar çektiğiniz için biz şuan vermemeyi savunmak zorunda kalıyoruz anladın mı?''serhatwxe'' adlı arkadşaın dediği gibi ağzınızdaki lokma alınınca anlarsınız.
CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al