wmaraci reklam

İstanbul Trafiği üzerine bir proje

6 Mesajlar 564 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul'un trafiğini yoğunluk olarak gösterebilecek bir site hazırlamak istiyoruz. Bir de bu site içerisinde ibb'ye bağlı toplu taşıma araçlarının güzergahlarını ve durakları seçtiğimizde, seçilen duraklar arası tahmini varış sürelerini hesaplayan bir sistem olmasını da istiyoruz.

Böyle bir projeyi nasıl hayata geçiririz veya bize ne kadara mal olur acaba?
Kinq

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
İBB bilgi işlemi veya arge birimi de düşünmüş mü acaba bunu :) Böyle birşey yapsanız emin olun sizinle iletişime geçerler.

Sanmıyorum buna müsade edeceklerini.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

İBB bilgi işlemi veya arge birimi de düşünmüş mü acaba bunu :) Böyle birşey yapsanız emin olun sizinle iletişime geçerler.

Sanmıyorum buna müsade edeceklerini.

İBB'nin hali hazırda uygulaması İETT olarak var. Ancak biz kamu hizmeti veren araçlardan bahsediyoruz. Kamu hizmeti veren araçların plakalarını yazmadığınız sürece sadece hat olarak bahsetmek ve trafik yoğunluğuna göre ortalama süreler vermek yasak olmasa gerek.

Yine de hukuki anlamda bir büroya konuyu danışacağız tabi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Yandex navigasyonun sizin bahsettiğiniz özelliği vardı galiba yoğunluk gösterme
shateiel dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

İBB'nin hali hazırda uygulaması İETT olarak var. Ancak biz kamu hizmeti veren araçlardan bahsediyoruz. Kamu hizmeti veren araçların plakalarını yazmadığınız sürece sadece hat olarak bahsetmek ve trafik yoğunluğuna göre ortalama süreler vermek yasak olmasa gerek.

Yine de hukuki anlamda bir büroya konuyu danışacağız tabi.

Şöyle bir örnek vereyim ne kadar doğru olur bilemem ama. istanbulizle.com bi kaç yıldır var en azından ben bi kaç yıldır denk geldim biliyorum.

İBB bu siteye uyarı göndermiş içeriklerinizi kaldırın şeklinde. Konuya tam hakim değilim sanırım kameraların 3. şahıslar tarafından kaydedilip yayına sokulması vs yasakmış galiba. Sonra zaten İBB kendi sitesi olan istanbulseyret.com'u açtı.

Size de buna benzer bir sıkıntı çıkarabilirler. Neden derseniz. Kendi sistemlerinin kullanılmasını istediklerinden dolayı. Düşünsenize İBB'nin yaptığı sistemin aynısını siz yapıyorsunuz ve bi süre sonra siz daha çok kullanılır duruma geliyorsunuz. Popi oluyorsunuz yani. İBB sizi rahat bırakır mı sizce?

Sanırım hukuki yönten problem olmasın diye siteye görüntülerin İBB'den alındığına dair ibare koymuşlar.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Şöyle bir örnek vereyim ne kadar doğru olur bilemem ama. istanbulizle.com bi kaç yıldır var en azından ben bi kaç yıldır denk geldim biliyorum.

İBB bu siteye uyarı göndermiş içeriklerinizi kaldırın şeklinde. Konuya tam hakim değilim sanırım kameraların 3. şahıslar tarafından kaydedilip yayına sokulması vs yasakmış galiba. Sonra zaten İBB kendi sitesi olan istanbulseyret.com'u açtı.

Size de sıkıntı çıkarabilirler. Sanırım hukuki yönten problem olmasın diye siteye görüntülerin İBB'den alındığına dair ibare koymuşlar.

İlgili desteğiniz için teşekkür ederim. Kameralar konusu çok hassas bir konu, kameraların açık yayına girmesi ve kayıtlara açık halde tutulması zaten bir güvenlik zaafiyeti yarattığı için tamamıyla yasak, savcılığa bir dilekçe verilmesi halinde de yayını kestirebilir herhangibir kişi.

Başta da dediğim gibi kamu hizmeti veren araçlar ve güzergahları hakkında bilgi verilecek. Tahmini varış süresi noktasında itirazları olabilir belki kurumu zorda bırakacak süreler çıkarılması durumunda, o konuda tamamen haklı olarak itiraz ve uyarı talepleri olacaktır.

Yine de bilgilendirmeniz için tekrar teşekkür ederim, söylediğiniz noktayı da irdeleyip hukuk bürosu ile görüşeceğiz.
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al