wmaraci reklam

Kadınlar'a şiddet uygulayan sevgililer.

15 Mesajlar 1.646 Okunma
wmaraci reklam

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)

Muslera adlı üyeden alıntı

bu haberle birlikte kadına şiddeti gören her erkek kafasını öne eğip devam edecek maalesef.

Şiddet sadece kadına olunca şiddet olmuyor. Şu başlıklardan çok sıkıldım. Kadına şiddete değil "ŞİDDETE" karşı olunması lazım. Bu konu Avrupa'da çok güzel çözülmüşken niye bizim ülkede ne zaman çözülecek acaba ? Çok merak ediyorum.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
1) Bence kadına şiddete karşı olalım derken, çoğu kadına bu durumu suistimal hakkı verdik, özellikle medya kadınlara ciddi manada suistimal kapısı araladı.

2) Kadına değil, her türlü şiddetin karşısındayız.

3) Fakat bu durumu demogoji - ajitasyon yaparak kullanan ve kendi hatalarını başkalarına yüklemeye çalışan kadınların gün geçtikçe çoğaldığını ve bu nedenle kadına şiddetin daha fazla arttığını görüyoruz.

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
Kardeşim, annem şiddet görüyorsa müdahale ederim, diğerleri umrumda değil. Tanımadığım biri için kendimi tehlikeye atamam.

İlk olarak bana elini kaldıran bir kadın olursa, ellerini falan tutarım. Hâlâ devam ediyorsa ben de çakarım ağzının ortasına. Sonuçta nefsi müdafaa. (Şahit varsa tabi, yoksa iftira atabilirler. Kadının beyanı esas ya hani adhjdjk)

Son olarak ben sevgilime vs şiddet kesinlikle uygulamam.

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam bu şekilde genelleme yapmak uygun değil fakat dediğin elbette doğru bir çok insan belalı tip istiyor yalnız bu insanlar yaptıkları hataların sonuçlarını (Allah göstermesin) canları ile ödeyebiliyor ayrılma zamanı geldiği zaman. Yalnız şiddete uğrayan kadınlarımızın büyük çoğunluğu görücü usulu evliliklerden meydana geliyor. İnsanlar birbirlerini tanımadan evlenmiş oluyor ve sonrasında bir süre sonra patlak vermiş oluyor.

wmaraci
wmaraci

hmttatar46 hmttatar46 Cümleten S.a Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Halı Yıkama
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 212 / 220
  • Ticaret 6, (%100)
Bunları linç yemeyi göze alarak yazıyorum...

ben çevremde zevk olsun diye... iş olsun diye karısına, sevgilisine psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayanını görmedim. temelinde illa ki bir aşırılılaşma oluyor ve bir süre sonra olaylar işin içinden çıkılmaz bir hal alınca erkek şiddete başvuruyor.
(alkol ve para gibi nedenlerden ötürü bunu yapan adileri bunun dışında tutuyorum)

uzun süreli ilişkisi olan birisi olarak tecrübe ettiğim şey.... kadına kendini vazgeçilmez hissettirdiğin an mükemmel derecede acımasız bir hale geliyor..... ama bunu hiçbir erkek yapmıyor. erkeklerin genel olarak belli başlı kuralları oluyor ve tek istediği bunların yerine getirilmesi (kimisi için yemek... kimisi için erkeklerle olan hal ve hareketleri) kadın da karşısındaki insanın isteklerini bilerek geliyor zaten... ama sonradan acımasızlaşıp değişiyor BENCE....

kendi ilişkilerimde de defalarca test ettim ve gördüm... maalesef kural böyle.
ben her şekilde sakin kalırım diyen erkeğe de lafım yok tabi ki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al