wmaraci reklam

Kişisel blog için öneri

2 Mesajlar 518 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

omrtuna omrtuna WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 74 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar bir çok farklı projede bu forumun nimetlerinden faydasıyla yararlandım öncelikle herkese teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursak kişisel bir blog için Wordpress & Blogger ikilisinden hangisini kullanmayı daha uygun buluyorsunuz sebepleriyle söylerseniz çok sevinirim.

Wordpress tecrübesi olan biriyim kodlama konusunda ileri düzey bilgim yok fakat bana uçuk gelen seo ve cache gibi işlemleri iyi öğrendiğimi düşünüyorum yalnız bu zamana kadar kullandığım tüm wordpress sitelerde hem site sayfalarının yüklenmesinde hemde admin panelde yavaşlama meydana geldi ne kadar siteyi optimize etmiş olsamda bu kötü sondan kaçamadım bu yüzden wordpress konusunda ileriye dönük bir yatırım yapıyormuşum gibi hissedemiyorum

Blogger konusunda ise şüphesiz akla ilk gelen sitenin beni sınırlaması olsa gerek ama ne kadar dosya yüklersem yükleyeyim sitede genel bir yavaşlama söz konusu olmadı bu yüzden biraz daha sıcak bakıyor gibiyim.

wmaraci
reklam

Bloggokhantekin Bloggokhantekin Bloggokhantekin.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MUHASEBE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba
Ben uzun zaman blogger yani Google'ın ücretsiz blog servisini kullandım. Fakat blogger bir süre yetersiz geliyor. Artık daha profesyonel bir platform arayışı içine giriyorsunuz. Uzun bir süre sonra blogspot kullandıktan sonra wordpress'e geçtim. İnanın bana wordpresse geçtiğim için hiç pişman değilim. Hatta kendi kendime şunu dedim; Keşke blog yazmaya ilk wordpress ile başlasaydım dedim.

Wodpress admin panelinin yavaş olduğunu yazmışsınız. Bu tamamen hosting seçiminiz ve kullandığınız eklentiler ile alakalı bir durum. Jetpack eklentisi kullanırsanız evet wp admin paneliniz çok yavaşlar. Her eklentiyi kullanırsanız çok yavaşlar. ( Fakat Jetpack ve gereksiz eklentiler kullanmazsanız ve hosting seçiminiz iyi olursa admin panelinin yavaş olacağını sanmıyorum. En azından benim blogum böyle admin paneli gerçekten çok hızlı. )

Eğer ben olsaydım. Blog yazmaya yeni başlayacak olsaydım kesinlikle wordpress ile başlardım.
omrtuna

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al