wmaraci reklam
lidertakipci

Kitap ve Blogger

15 Mesajlar 1.071 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uykusuzkaptan uykusuzkaptan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)

MürekkepHaber adlı üyeden alıntı

Kitap basımı ve yayımı hem zahmetli hem de zor bir süreç. Bunun yanında getiri olarak da bütün bu sürece değmeyebilir.

Seyahat siteleri özellikle sponsor reklamlarından hatırı sayılır bir kazanç elde ediyorlar; ama son dönem İnstagram gezginleri daha çok takip ediliyor ve reklam verenlerin gözdesi.

Buna rağmen iyi bir ekip ve ciddi bir çalışmayla kazanç sağlanabilecek bir alan seyahat sitesi.

Haklısınız hocam,instagram ve sosyal medya site işlerini biraz batırdı.Ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.En azından 1 sene birşey olmucağını biliyorum ve 1 sene sabredip tüm herşeyi yapmak istiyorum.Paramı dökücem bu işe.2 3 yıl sonra hatırı sayılır para kazandırırsa çok iyi olucak benim için en azından ev geçindirmekte yükümü hafifletebilir :)

wmaraci
reklam

MurekkepHaber MurekkepHaber Bir Kültür-Sanat Portalı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 109 / 61
  • Ticaret 10, (%90)
Sanat, seyahat, edebiyat... Bir geçim kaynağından ziyade ancak ek gelir olabilir. B planı her zaman cepte bulunmalı.

www.murekkephaber.com

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Her zaman için ek gelir olarak düşünüyorum bu işleri.Şuanda 4 adet mobil uygulama planım var 2 tanesini düzene soktum hatta 1 tanesini yazıyorum bile.Onlarıda evlenmeden önce bitirip artık marketlerde yerlerini almasını istiyorum.En azından onlarda bir ek gelir.Herşeyi ek gelir olarak düşünüyorum ancak fazla parada göz çıkartmak değil mi :)))

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba....

Öncelikle neden yapamayasınız???

çok gezdiğinize ve bundan sonra gezeceğinize göre bunun için yeterli vaktiniz ve maddi durumunuz var.

evet blog sayesinde belirli bir kitleye ulaşabilir ardından ulaştığınız bu kitleyle gelir kalemlerinizi çeşitlendirebilirsiniz, kitap bunlardan biridir.

bu işe yeni başlayanların yaptığı en büyük hata, kazandırdıkça geliştiririm mantalitesidir.
yani sıfır sermaye ile girip oradan para gelmesini beklemek, ona rağmen sigara paraları geldiğinede sevinmemek bana göre çok saçma. hangi iş kolu varki sıfır sermaye ile başlatılabilsin. evet bundan 10 yıl önce böyle şeyler oluyordu ancak zamanımızda bu imkansız. yazılım, tasarım, içerik, seo ve sosyal medya çalışmaları derken ciddi giderleriniz olur.

başlıktan anladığım kadarıyla siz bunun bilincindesiniz. ve 1 yıl sitenin kendi giderlerini ve bundan sonraki masraflarını adsenseden geri çevirmeniz için yeterli süredir. akabininde gelenle sürekli siteyi geliştirirseniz trafiğiniz dolaylı olarak gelirleriniz artar.

sadece bu işlerin hemen olmayacağını, strategynin yıllık olarak yapılması gerektiğini bilin.

çıktığınız bu yolda başarılar dilerim.
blogunuz açıldığında veya kitabınız çıktığında msg atarsanız severek takip ederiz, kitabınızı alır okuruz. forumdaş olarak destekleriz.

bol şans...
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Hocam öncelikle desteklerin için çok teşekkür ederim..Bende bunun bilincindeyim zaten web tasarım mezunuyum ve programcılık okuyorum.Önümde 3 4 yıl para biriktirme zamanım var.Evlenmek istiyorum açıkcası gez gez nereye kadar.Bu yüzden bende bir blog kurmak istedim en azından azda olsa 3 4 yıl sonrasında bana destek olabilecek bir sitem olsun..Yetmediği yerde siteme güveneyim.Zaten mobil uygulamalar çıkartmaya başlıyacağım.
Kitap için en azından 5 10 tl birşey kalsa bana fayda.Ben olgunlukla düşünüyorum 4 yıldır bu işte olduğum için neyin ne olduğu gayet biliyorum.1 senede adsenseden pek birşey kazanamayız.Ancak ilgi ve birazda maddi destek ile 1 yıl sonra hatrı sayılır ücretler alabileceğime inanıyorum.Ayrıca sadece adsense değil de tanıtımlar,firma reklamları gibi bir çok reklam işinede girmeyi amaçlıyorum.Bu yüzden sizlere sormak istedim.
AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR..derler bu yüzden sordum :)

Umarım yakın zamanda açarım ve kitabımıda çıkartırım sizlerle tanıştırmayı çok isterim..Teşekkür ederim yardımlarınız için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al