wmaraci reklam
lidertakipci

Kullanıcının gelmesi için çok mu erken?

8 Mesajlar 798 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı forumlar arkadaşlar,

Yaklaşık bir buçuk iki ay önce imzam daki sitem için çalışmaya başladım. Bir kaç haber hariç tüm yazılar özgün olarak saatlerimi vererek yazdım. Artı olarak premium tema, logo ve SEO çalışması yaptım. Facebook sayfasına reklam verdim. Lakin günlük tekil hit 25-30 civarlarında geziyor. Sizce yükselişe geçmek için çok mu erken? Yoksa yapmam gereken daha başka şeyler var mı? Fikirlerinizi, önerilerinizi merak ediyorum.

Şu bakımdan acele ediyorum aslında. Günlük kullanıcı sayısını 200-400 arası sabitleyebilirsem, donanım incelemesi için markalarla iletişime geçeceğim inceleme yazıları için.

wmaraci
reklam

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
Panda Merhaba ;

Bana ait olan Blog'umu hürrüyt bumerang'a eklemiştim ortalama payşaltığım konu hiti şöyle ekle istersen ...

http://prntscr.com/ipp3kt

Not : Sizin alıntı şartlarınız mı Politikalarınız mı onu kopyalayan kişiyim :P

• Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
WaLek Merhaba,

Ben yeni yeni içerik gönderiyorum oraya ama fazla hit gelmiyor. Sektörümden kaynaklı olsa gerek,

https://i.hizliresim.com/6JGPo7.jpg

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
Panda Kou başlıklarınız alakalı olsun olmasın ama sadece TIKLANACAK merak uyandırsın ÇARPICI olsun :)
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Konu başlıkları konuyla alakasız olursa sitede kalma süresi düşecek ve hemen çıkma yüzdesi artacaktır. Bunu tavsiye etmem. İÇERİKLE ALAKALI ilgi çekici başlık hem tıklanmaları arttırır hem de clickbait sitesi olmadığınızı gösterir, güven verir.
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Konunuzla ilgili olarak; hocam en önemli kaynak arama sonuçlarından gelendir. Sitenizin konusunu bilmiyorum ama bumerangdan anladığım kadarıyla oyun ve teknoloji. Bu alanın da kendi içinde birçok kategorisi var ve birsürü site var. Rakibiniz fazla ve kategoriniz nispeten genel gibi duruyor. Yani demek istediğim php ile ilgili yazı da var lol ile ilgili de. Bu durumda hem rakibiniz fazla hemde arama sonuçlarında üstlere çıkmanız uzun sürer. Ben çoğu zaman kategori olarak daha özele inme taraftarıyım. Php ise php. Lol ise lol. Örneğin sağlık da geniş bir alan ve bir çok site var. Ancak ben sağlıktan tıp'a, hatta ordan da tıp ders notları kategorisine inersem hem hedef kitlem daha belli olur, hem eklemem gereken konular belirli olur. Ayrıca bu durumda projeye devam edersem tıp öğrencilerinden oluşan sabit sadık bir takipçi kitlesine ulaşırım. Sosyal medya ile de desteklersem bunu alıp başını gider.

Diğer türlü yükselmesi zor olur, dert tanılır ve projeden ümitsizlikle vazgeçilir. Açtığım 25 sitenin ardından tek bir siteyle devam ediyoruö ve bu dediklerimin hepsini yaşayarak öğrendim.. Tecrübe ile sabit. Şuan 1 sitem var ve 1.5 ay dolmadan günlük 250 300 tekil hit var. Ki ekleyeceğim bir sürü yazı daha var hepsi hazır.. Umarım alakasız bir şeyler yazmamışımdır elimden geldiğince yardımcı olmak adına bazen uzatabiliyorum.. iyi forumlar.

• Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
drofa , Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Sitem sektörü itibari ile geniş olmak zorunda. Yani nasıl desem hem domain bakımından hemde içerik bakımından bu tür konulara yer vermek zorundayım. Çünkü genel olarak teknolojik, yazılım-programlama vb. gelişmeleri ve grafik tasarım konularında da eğitici makaleler yayımlıyorum. O lol içeriğini tam okumadınız sanırım. Orada ele aldığımız konu açılışta ne gibi teknolojilerin kullanıldığı ve nasıl yapıldığıyla ilgiliydi. Dersler kategorisinde mecburen PHP, CMS alanlarında dersler yayımlamak gerekiyor. Ama yinede haklısınız çok fazla çeşitlilik var. Bu da bu sektörün en büyük zorluğu sanırım.
drofa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Kusura bakmayın mobilde imza görünmediği için profile gidip siteye bakmam gecikti o yüzden bumerang ekran görüntüsüyle hareket ettim. Ancak yinede bildiğiniz gibi geniş içerikli. Önemli olan emek, kaliteli ve özgün içerik ve en önemlisi de sabır...Bunlar olduktan sonra başarı kesinlikle gelir. Ümidinizi kaybetmeyin sadece. Zamanla olacaktır herşey. Her kategoride belirli yazılar ön plana çıkacak ve diğer yazılara oranla daha fazla ziyaretçi çekecek. Bu içerikleri iyi takip edip sonraki ekleyeceğiniz içeriklerde bunu dikkate almanız iyi olur. Daha sonra hit arttıkça eklediğiniz her yazı hit olacak.. sadık kullanıcılar.. yerimleri.. sosyal paylaşımlar..direkt ziyaretlerr. Katlanarak artacak. :)
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al