wmaraci reklam
lidertakipci

Kuracağım iş hakkında size danışmak istiyorum

12 Mesajlar 1.484 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar, öncelikle ben üniversite öğrencisiyim. Aklımda birkaç yıldır internet üzerinden iş yapmak vardı. Zaten sermayemde ancak internet üzerinden iş yapacak kadar (5.000 TL) var. Ne satacağıma karar verdim, önaraştırmamı yaptım. Fakat size sormak ve danışmak istediğim bazı sorularım var:

1. Bu parayı e-ticaret için kullanmam mantıklı mı?
2. E-ticaret için şahıs firması kurmam gerekiyormuş galiba, muhasebeci tutmam vs. şart mı? Bunların masrafı nekadar tutar.
3. Ürünleri satarken fatura çıkarmam gerekiyor, devlete nekadar vergi veririm, fatura işini nasıl yapacağım, bu işleri halleden aracı sistemler var mı? Fatura olayını benim yerime halledecek firmalar vs. Online fatura kesebilir miyim? Faturalandırma hakkında bilgi edinmek istiyorum.
4. Ürünleri yurtdışından ebay, aliexpress gibi sitelerden getirmeyi düşünüyorum, bunun bi sakıncası olur mu?

Bu sorularım dışında vereceğiniz tavsiyeler işime ayrayacaktır.

wmaraci
reklam

TeknoMosfer TeknoMosfer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 24 / 62
  • Ticaret 6, (%83)
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Yurtdışından getirecekseniz bunlar büyük ihtimalle küçük parça ürünler olacaktır. Onları facebook ve instagram hesaplarından satabilirsiniz. Herhangi bir şirkete gerek yok diye düşünüyorum. Aynı işi ben de düşünüyorum çünkü. Ayrıca şahıs şirketi hakkında bilgi verecek varsa beni de etiketlerse memnun olurum.

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

TeknoMosfer adlı üyeden alıntı

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Yurtdışından getirecekseniz bunlar büyük ihtimalle küçük parça ürünler olacaktır. Onları facebook ve instagram hesaplarından satabilirsiniz. Herhangi bir şirkete gerek yok diye düşünüyorum. Aynı işi ben de düşünüyorum çünkü. Ayrıca şahıs şirketi hakkında bilgi verecek varsa beni de etiketlerse memnun olurum.

Ben biraz ciddi adım atmak istiyorum yani sonradan büyütebileceğim bir iş. instagram bilmiyorum ciddiyetsiz geliyor :) Satacağım ürün çeşitliliği de çok fazla, tek tip olsa veya kıyafet olsa olabilir de..
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
şahıs sirketinin masrafı yaklasık olarak sana 2000 lira yı bulabilir bir zmanlar bende düsünmüştüm.. muhasebeci evet tutman gerekiyor vergi olarak yuzde 18 kdv nin haricinde yıllık yüzde 20gelir vergisi vermen gerekiyor..

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

OzFirat adlı üyeden alıntı

şahıs sirketinin masrafı yaklasık olarak sana 2000 lira yı bulabilir bir zmanlar bende düsünmüştüm.. muhasebeci evet tutman gerekiyor vergi olarak yuzde 18 kdv nin haricinde yıllık yüzde 20gelir vergisi vermen gerekiyor..

Bunları yapmadan satış yapsak ne olur?

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Her sey devletin elinde seni sevmeyen bir işikayet ederse banka hesaplarını incelemeye alırlar bakarlar öyle bir durum varsa hesaplarına bloke gelir ayrıyetten davalık olursun.. Haa söyle bir şey var adamalr şirket kurmadan paykasa satıyor bunlara bir şey olmuyor seni yakalarlar mı orasını bilemem .. İnsanlarla ugrascagını dusunursek şimdi adam sen den ürün aldıgında fatura isteye bilir yada sıkıntı yaşarsın adamla adam şirket olmadıgını anlar şikayet eder ugrasırsın.. Bence de mantıklı olan şirket kurmak ve resmi şekilde yapmak.. Bu arada bahsettıgım payasa satan kişinin aylık işlem hacmi sadece karı 20 bine yakın.. İşlem hacmide 200 binden fazladır.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Ürünlerin ucuz ve ülkede başka kişiler tarafından satılmıyorsa yani rakibin yoksa gittigidiyor üzerinden satmak daha mantıklı

ishakorhan ishakorhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** O**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 46 / 84
  • Ticaret 14, (%100)
Şahıs şirketi 60 bin tl ye kadar olan yıllık karlar için mantıklı ve makul bir şirket biçimidir.
E-ticaret yapmak istiyorsanız illaki sanalposunuzun olması gerek ya da kapıda ödeme alabiliyor olmalısınıız. Bu sebeble en kötü ihtimalle şahıs şirketiniz olması lazım. Kurmak ve kapatmak çok kolay ortalama 2 günde kurulabilir 1 günde kapatılabilir. Kurulum maliyeti 100-500 tl arasındadır.
kıyafet satacaksanız vergi %8 diğer özel ürünler hariç genel olarak %18 vergiye tabisiniz.
Muhasebeci illaki şart aylık gideriniz 80-130 tl(anlaştığınız muhsabeciye ve ile göre değişir)

Fatura kesmek çok basittir aracı kurum aramayın. Siz faturayı nasıl alırım diye düşünün nerelerden fatura kesitebilirim şirketime diye. Yoksa müşteri zaten faturasız ürün kabul etmiyor. 2. müşteri nasıl fatura yazılacağını öğretir size merak etmeyin :)
Arestr TRomantik

kişi bu mesajı beğendi.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
4.madde için şunu diyebilirim 7-8 sene önce yurtdışından alışveriş yapmayı bilen herkes harçlık çıkarmak için bunu yapmıştır zaten. Yüksek ciro yapanları ise maliye bulup vergi için çağırmış gittigidiyor.com bu konuda düzenlemeye gitmiştir.. 2011 yılına ait gittigidiyor vergi gibi aramalarda bulunabilir sanırım.. yurtdışından ithalat yapman gerekiyor bu nedenle gümrük işlemleri yapan firmalardan bilgi alabilirsin sağlık ,gıda ürünleri zordur aynı şekilde servis gerektiren ürünlerde zordur diye tahmin ediyorum

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
5.000 bütçe ile şirket olayına girmek sana sıkıntı yaşatacaktır. Diğer arkadaşlarda zaten çok güzel açıklamışlar. Müşteriye fatura kesmek sorun değil esas sorun sen nereden fatura bulacaksın. Senin satacağın ürünlerinde faturalı olması gerek ki şirkete giriş yapabilesin ürünleri.
Tavsiyem o kadarlık bir bütçe ile özellikle instagram ürerinden ve diğer sosyal hesaplar üzerinden satış yapmaya başlaman olacaktır ileride gerekirse vergi levhanı alırsın. Kaldı ki emin ol sosyal medyadan yapacağın satış, e-ticaret sitenden yapacağın satışın çok çok üzerinde olacaktır.
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al