wmaraci reklam
lidertakipci

Linux Forumu Açmayı Düşünüyorum?

10 Mesajlar 746 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir linux forumu açmayı düşünüyorum ama sizinde düşüncelerinizi almak istedim. Ne derseniz yapsam mı bu tarz bişi ayrıca aklımda siteye reklam ekleyip reklamdan gelen ücreti de her ay bir linux dağıtımına bağışlamayı düşünüyorum.

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co
wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Çok mantıklı bir fikir hocam Fakat daha linux'u duymayanlar var ilk önce tanıtılması gerekiyor ki linux'u herkes kullanamaz tavsiyem ilk önce makalelerinizi hazırlayıp tanıtın kolay gelsin.

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Çok mantıklı bir fikir hocam Fakat daha linux'u duymayanlar var ilk önce tanıtılması gerekiyor ki linux'u herkes kullanamaz tavsiyem ilk önce makalelerinizi hazırlayıp tanıtın kolay gelsin.

Aslında benim düşüncem şu yönde gördüğüm kadarıyla linux kullanıcılarının çoğu dağınık olarak bulunuyor internet ortamında önce onları bir araya toplayarak gennel bir linux forumu oluşturmak istiyorum

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)

ekyildiz adlı üyeden alıntı

Aslında benim düşüncem şu yönde gördüğüm kadarıyla linux kullanıcılarının çoğu dağınık olarak bulunuyor internet ortamında önce onları bir araya toplayarak gennel bir linux forumu oluşturmak istiyorum

dedimya çok mantıklı

wmaraci
wmaraci

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Forum değil de, eskiden Tuxweet vardı. Bir süre internetteki en sağlam Linux portalıydı. Kendi distrosunu geliştirenler bile vardı. Sonra bazı nedenlerle kapanmak zorunda kaldı. O günden beridir birkaç forum haricinde başarı sağlayan olmadı. Yani zaten şu an halihazırda belli forumlar var. Tekrardan bir tane daha açmaya gerek yok. Sosyal ağ şeklinde samimi bir ortam oluşturacak bir sistem kullanılırsa insanlar gelir. Forum olursa ben şahsen uğraşmam. Ubuntu forumlarına bile girmiyorum.

Bu da eski halinden bir fotoğraf. Bunun geliştirilmiş hali de vardı ama bulamadım resmini.

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Forum değil de, eskiden Tuxweet vardı. Bir süre internetteki en sağlam Linux portalıydı. Kendi distrosunu geliştirenler bile vardı. Sonra bazı nedenlerle kapanmak zorunda kaldı. O günden beridir birkaç forum haricinde başarı sağlayan olmadı. Yani zaten şu an halihazırda belli forumlar var. Tekrardan bir tane daha açmaya gerek yok. Sosyal ağ şeklinde samimi bir ortam oluşturacak bir sistem kullanılırsa insanlar gelir. Forum olursa ben şahsen uğraşmam. Ubuntu forumlarına bile girmiyorum.

Bu da eski halinden bir fotoğraf. Bunun geliştirilmiş hali de vardı ama bulamadım resmini.

Aslında hocam benim aklımda sözlük vardı ama benden önce kurdular o yüzden bende foruma yöneldim. Sosyal ağ içinde kodlama tam olarak bilmediğim hazır script kullanmam gerek onda da istediğim bir script bulamadım malesef :/

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Linux formu özellikle ubuntu-tr var. Linux portal açıp buradan yazılar paylaşırsan hem teknik hemde güncel linux haberleri. Daha çok ilgi çekebilir.

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)

RHEngineer adlı üyeden alıntı

Linux formu özellikle ubuntu-tr var. Linux portal açıp buradan yazılar paylaşırsan hem teknik hemde güncel linux haberleri. Daha çok ilgi çekebilir.

Hocam onu blog.site.com şeklinde yapmayı düşünüyorum aslında wmaraci tarzında forumun yanında blogunu da kurayım diyorum

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

ekyildiz adlı üyeden alıntı

Hocam onu blog.site.com şeklinde yapmayı düşünüyorum aslında wmaraci tarzında forumun yanında blogunu da kurayım diyorum

Olabilir forum bir community oluşur. Fakat sağlam forumlar olduğu için gelen sayısı pek olmaz ondan dedim. Linux ve sunucu yapılandırması ile ilgili paylaşacağım her resim anlatım daha çok ilgi çekecektir.

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)

RHEngineer adlı üyeden alıntı

Olabilir forum bir community oluşur. Fakat sağlam forumlar olduğu için gelen sayısı pek olmaz ondan dedim. Linux ve sunucu yapılandırması ile ilgili paylaşacağım her resim anlatım daha çok ilgi çekecektir.

Anladım hocam teşekkür ederim yönlendirmeniz için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al