wmaraci reklam

Market Sektörü İçerisinde Proje Fikri Arıyorum

4 Mesajlar 492 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Wallace Wallace ContentTR <3 Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makale
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 61 / 50
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba dostlar,
Yaklaşık dört yıla yakın bir süredir market sektöründeyim. Bir yıl kadar kurumsal firmada çalıştım, ardından iki yıl da yerel bir marka adı altında franchise ile sektörde bulundum.
İki yıl içerisinde yaklaşık 10 mağaza kurulumu gerçekleştirdim ve bunların sistemini yönettim. Üç ay olacak nasipse, kendi marketimi kurdum ve işletmeye devam ediyorum.
Günümün yaklaşık 14 saatini markette geçiriyorum. Bu markette geçirdiğim süreçte, ek gelir olması amacıyla bir projeye yeltenmek istiyorum. Marketimde yaklaşık 3.000 kalem ürün var.
Bu ürünlerin içerikleri hakkında bir web site kurmayı düşündüm ilk etapta fakat ne kadar başarılı olabilir emin olamadım. Bunun yanı sıra, içerik yerine tanıtım yapmayı düşündüm fakat yine başarılı olabileceğine inanmadım açıkçası.
Hangimiz aldığımız ürünün en ince detayına kadar inceliyoruz ki? Bunlar veya bunların dışında aklınıza gelebilecek, bu sektörle ilgili neler yapılabilir?
Nacizhane fikirleriniz varsa, öğrenmek isterim. Hem insanlarımıza hem de bana ufak çaplı gelir getirecek bir hobi/uğraş olması amacı içerisindeyim.
Saygılarımla...

Edit: Kurmak istediğim site e-ticaret/sanal market değildir, sadece ürünler hakkında bilgi vermek içindekiler v.s. için.
alperb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Bak kardeşim sektöre epey hakimimdir
Market lokasyonu ne durumda okul site cadde dükkan trafiği ne durumda
Market alt yapısı barkod sistemli mi yoksa defter hesabı mı
Yatırım bütçen var mı varsa ne kadar.

Bu üç soru senin kısa vade hedeflerine ulaşmanda yardımcı olacak.tüm olanaklar yeterliyse işlerin hızlı gelişir

Eğer ki barkodlu sistemin varsa web sitesi ile entegre stok fiyat olarak belirli ürünlerini sitende yayınlayıp yakın çevre eve teslim şeklinde aktif et sanal market gibi düşün.

Yok şuan o alt yapım yok diyorsan yine yakın çevreye hizmet verecek şekilde eve teslimat yap paket servis personeli kılık kıyafet ve diksiyon olarak iyi olmalı ki devamı gelsin ilk aylarda %10 cirona katkı sağlarsın iyi reklam çalışması yaparsan emin ol bu oran artar.
Moto kurye için her teslimat +1 tl eklemeyi unutma

Wallace Wallace ContentTR <3 Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makale
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 61 / 50
  • Ticaret 13, (%100)
ermaneray hocam yorumun için teşekkürler. Ama sen benim amacımı çok yanlış anlamışsın. :)

Benim amacım bu imkanı, örneğin ürünleri değerlendirerek örneğin web site üzerinden insanlara içerikleri ile ilgili bilgiler vermek. Mesela x üründe yağ oranı ne kadar, protein ne kadar gibi. Veya buna benzer, yani ürün tanıtımı gibi düşün neler yapılabilir, farklı proje fikirleri istiyorum.
Dediğin olayı ise, ilerleyen dönemde gerçekleştireceğim o konuda yeterli donanım ve bilgiye sahibim.
anilcan

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Yol yakınken bu yanlıştan dön istedim hocam.
O nedenle ilk yapman gereken işi belirttim dükkan dönsün farkım olsun istiyorsan bunu başarman lazım

Karar senin :)
Başarılar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al