wmaraci reklam

Neden sadece bir tane profil resmi kullanıyoruz?

2 Mesajlar 547 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erenerduran erenerduran Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bugün aklıma bu takıldı. Gerek gravatar gerek popüler sosyal platformların hepsinde bir tane profil resmi seçip, yükleme hakkımız var. Yükledikçe eskileri albüm şeklini alıyor. Üzerine tıkladığımızda sırasıyla bakabiliyoruz.

Buraya kadar tamam.

Peki programlı bir şekilde istediğimiz profil fotoğraflarını seçsek, sonra o kendiliğinden değişse?

Örnek verecek olursak; ben (facebook’ta) sana ayrı bir fotoğrafımı amcama ayrı bir fotoğrafımı kuzenime ayrı bir fotoğrafımı göstermek istiyorum. Bunun algoritması ayarlar sayfasında “paylaşımları kimler görebilir” adı altında mevcut.

Diğer yandan, eğer istersem pazartesi mutsuz bir fotoğraf, salı farklı, cumartesi ise mutlu bir fotoğrafımı koymak isterim. Önceden ayarlayıp, kendiliğinden değişmesini istiyorum.

Ya da, Fener-Galata maçı var. Farz edelim feneri tutuyorum. Maçın oynanacağı 1 saat öncesinden profil resmim değişsin, maç bitiminden 1 saat sonraya kadar.

Böyle kurallar oluşturmak istiyorum, isterdim.

Bunların dışında, böyle bir şey gerekli mi, bu soruyu da sormamız gerekiyor. “Elimizle değiştirsek ne zararı var?” da diyebiliriz. Ama gereksiz o kadar şey varken, bu da olsun. Eksik kalmasın.

wmaraci
reklam

Senarist Senarist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
güzel olurdu ama bunları yapmakda bir beceri ister

Kişisel Blogum

www.fatihcetinn.blogspot.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al