freelance iş ilanları

Nodejs socket.io ve mysql real zamanlı veri akışı hakkında.

6 Mesajlar 1.139 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mizraklar mizraklar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Hafta sonu 1 gün boyunca nodejs teknolojisini inceledim ve anlayabildiğim kadarı ile nodejs + socket.io ve mysql kullanarak real (gerçek) zamanlı veri akışı ile ilgili bir uygulama hazırladım fakat kafama takılan kısım şu..????

nodejs ile server uygulamasını yazdım socket.io ile html sayfada verilerin ekrana yazılmasını sağladım fakat bu sistem sürekli sistemi yani mysql sunucu bilgilerinin yazılı olduğu server.js uygulamasına sürekli ping atıyor..

Bu uzun vadeli kullanımlarda tarayıcı ve server veya pc kaynaklarını aşırı tüketeceği için sorun yaşayacağını düşünüyorum. sizlerin bu konudaki düşünceleri nelerdir.????

Bu Konuda Tecrübesi olan veya söylemek istediklerinizi lütfen paylaşın.. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Benim pek bir bilgim yok ama böyle bir şeyi kullanmak için nasıl bir host almamız gerek. SSD VDS kaldırır mı? Bahsettiğin şey Twitter'daki gibi gönderilen twitlerin anlık olarak ekrana düşmesi sanırım.

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Benim pek bir bilgim yok ama böyle bir şeyi kullanmak için nasıl bir host almamız gerek. SSD VDS kaldırır mı? Bahsettiğin şey Twitter'daki gibi gönderilen twitlerin anlık olarak ekrana düşmesi sanırım.

Merhaba Arkadaşlar,

Hazırladığım Örnekleri Burada Paylaşıcam Benim işime Yaramadı ama belki başka bir arkadaşımızın işine yarayabilir.

SSD veya VDS istediğiniz ürünü kullanabilirsiniz projenizin büyüklüğüne bağlı olarak ilave donanım gerekebilir..

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

mizraklar adlı üyeden alıntı

Merhaba Arkadaşlar,

Hazırladığım Örnekleri Burada Paylaşıcam Benim işime Yaramadı ama belki başka bir arkadaşımızın işine yarayabilir.

SSD veya VDS istediğiniz ürünü kullanabilirsiniz projenizin büyüklüğüne bağlı olarak ilave donanım gerekebilir..

Paylaşırsanız sevirim, işime yarayacağını düşünüyorum. Bu yönde bir çalışmam var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

ekte bulunan dosyalar hafta sonu hazırladığım basit script.

Dediğim gibi benim işime yaramadı ama belki Başkabir arkadaşımızın işine yaraya bilir.

:) eklenti yapamıyorum tuaf :) neyse link veriyorum.

http://www.myplesk.org/Download/serverapps.zip

Kaynak Site : https://github.com/GianlucaGuarini/nodejs-MySQL-push-notifications-demo

opyan opyan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba serveri veya kaynakları aşırı tüketmiyor aksine daha az tüketiyor zaten node.jsnin bu kadar esnek ve kolay olmasının da mantığı bu. github ta benzer bir çok uygulama var kodları yazıp kullanmaktan ziyade tasarımlarla gelen express modulunde mesela tasarım yapıp yerleştirmek külfetli bunun için microsoftun webmatrixlerini kullanabilirsin yada sen nasıl alıştıysan karar sana kalmış :P

Ek Olarak:

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

en düşük vds bile bu sistemi kaldırır sorun olmaz ama çok büyük projeler ise biraz donanıma yatırım yapmakta fayda var. kurulum ve kullanımı basittir node.js sayfasında gerekli yönergelerin yanı sıra türkiyede de bunun içöin bir kaç kaynak vardır zaten alısıınca gerisi gelir. saygılarımla.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al