wmaraci reklam

Öğrencilerden Fikir Bekliyorum, Sisteme Dair Birkaç Soru

7 Mesajlar 882 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ececan ececan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek hesap kullanılmayacaktır. lütf
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç aydır üzerinde çalıştığım bir sitem var. Bu sitemde blog sistemi ve forum sistemi de bulunmakta. Ben ise bir kararsızlığımdan bahsetmek istiyorum.

Önce blog sistemini ders notları ve konu anlatımlarını paylaşmak için kullanırım dedim. Forum da bildiğiniz gibi bir tartışma alanı olur, konuşma alanı olur dedim.

Şimdi ise forum kategorilendirmesinin (alt forumlar vs) daha başarılı olmasından dolayı ders anlatımlarını ve notlarını da buraya eklemeyi düşündüm.

Siz olsanız ne yapardınız? Bu blog sistemini örnek vermek gerekirse haber veya güncel yazılar vs. paylaşılan bir alan olarak da kullanabilirim. Fakat kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum.

Blog'lara da öğrenciler kendi yazılarını ekleyebiliyorlar, kategoriler var. Siz olsanız ne yapardınız?

wmaraci
reklam

fantazik11 fantazik11 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 54 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Ben olsam sizin ilk düşünceniz gibi yapardım. Ders notları vs. Ve suan düşündüğüm kendi bölümume ait bir site açmayı düşünüyorum. Bakalım olursa olur. Kendi hakim olduğun bölüme ait notlar girersen başarırsin. İyi çalışmalar.

Ek Olarak: Ben olsam sizin ilk düşünceniz gibi yapardım. Ders notları vs. Ve suan düşündüğüm kendi bölümume ait bir site açmayı düşünüyorum. Bakalım olursa olur. Kendi hakim olduğun bölüme ait notlar girersen başarırsin. İyi çalışmalar.

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

fantazik11 adlı üyeden alıntı

Ben olsam sizin ilk düşünceniz gibi yapardım. Ders notları vs. Ve suan düşündüğüm kendi bölümume ait bir site açmayı düşünüyorum. Bakalım olursa olur. Kendi hakim olduğun bölüme ait notlar girersen başarırsin. İyi çalışmalar.

Ek Olarak: Ben olsam sizin ilk düşünceniz gibi yapardım. Ders notları vs. Ve suan düşündüğüm kendi bölümume ait bir site açmayı düşünüyorum. Bakalım olursa olur. Kendi hakim olduğun bölüme ait notlar girersen başarırsin. İyi çalışmalar.

Yani blogları haber vs gibi güncel yazılar, forumu da ders notları ve konu anlatımları için kullanmamı tavsiye ediyorsunuz. Teşekkürler.

Farklı fikirleri olanlar da yazarsa cok sevinirim.
fantazik11

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Özet geçerseniz iyi olur bişi anlamadım ama blogda paylasılan yazıları forumda paylasırsanız iyi olur daha cok kişi yararlanabilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Özet geçerseniz iyi olur bişi anlamadım ama blogda paylasılan yazıları forumda paylasırsanız iyi olur daha cok kişi yararlanabilir.

Özet geçtim.

Blog ve forum aynı site içerisinde. Yani aynı üyelikle aynı site içerisinde siteadresi.com/forum veya /blog şeklinde ulaşılıyor özel sistem.

Konu anlatımları olacak. Ben de diyorum ki blog'da ne olsun, forumda ne olsun. Diğer detaylar konu başlığında yazıyor. :)

Farklı fikirlerle ufkum daha da genişler diye düşünüyorum.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Blogda Bilgi üstad Forumdada O bilgiyi tartışma veya soru sorucam ben sen cevaplıcaksın gibi vs vs

• Üyelik 11.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 43 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Blogda Bilgi üstad Forumdada O bilgiyi tartışma veya soru sorucam ben sen cevaplıcaksın gibi vs vs

Bunu da düşündüm ama iki yeri bir amaç için heba etmek doğru gelmiyor. Çünkü zaten blog sisteminde detaylı beğenme ve yorumlama modülü var. Teşekkür ederim önerin için. Bir bakıma değerlendirilebilir de direkt silip atmayayım en iyisi kafadan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al