wmaraci reklam
lidertakipci

Online Eğitim Sitesi

11 Mesajlar 1.260 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

onurozmen onurozmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)
Şuanda bilgisayar eğitimi üzerine bir sitem var. Sitemin hiti ve tanınırlığı çok iyi. Bu siteyi online eğitim sitesini dönüştürmeyi düşünüyorum. Ücretli olarak internet ortamında eğitmenler canlı olarak eğitim verecekler. Özel ders veya toplu ders olarak eğitimler olacak. Bu sistem hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

wmaraci
reklam

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
öğretmenlerle anlaştıysanız sorun yok demektir

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

Simurg adlı üyeden alıntı

öğretmenlerle anlaştıysanız sorun yok demektir

İki tane eğitmenle anlaştım. Aksilik olmazsa yakın zamanda başlayacağız.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Böyle platformlar ilerleyen zamanlarda sorun yaşamakta son olarak çizgi tagem gibi bir siteyi kapattı bu rezil zihniyet, sonradan üzülmemeniz için yasal sorumluluklarını baştan araştırmanızı öneriyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Böyle platformlar ilerleyen zamanlarda sorun yaşamakta son olarak çizgi tagem gibi bir siteyi kapattı bu rezil zihniyet, sonradan üzülmemeniz için yasal sorumluluklarını baştan araştırmanızı öneriyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Ne gibi sorunlar olmakta. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Yanlış yönlendirme yapmak istemem ama öncelikle bu işte bir kar amacı güdülüyorsa ve sistem üzerinde ders alacak kişiler tarafından bir ticaret gerçekleşecekse ticari ve hukuki boyutu da vardır. Bahsetmiş olduğum site saçma sapan sebeplerden ötürü kapatılmıştı. 1-2 saat araştırma yaparsanız hukuki forum ve portallarda yanıt alabilirisniz diye düşünüyorum.

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Yanlış yönlendirme yapmak istemem ama öncelikle bu işte bir kar amacı güdülüyorsa ve sistem üzerinde ders alacak kişiler tarafından bir ticaret gerçekleşecekse ticari ve hukuki boyutu da vardır. Bahsetmiş olduğum site saçma sapan sebeplerden ötürü kapatılmıştı. 1-2 saat araştırma yaparsanız hukuki forum ve portallarda yanıt alabilirisniz diye düşünüyorum.

cevap için teşekkürler.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Ticari ve hukuki boyutları var bu işin evet. Fakat ben başka bir yerden değinmek istiyorum konuya. Yabancı eğitim siteleri var matematikden, web tasarıma kadar çeşit çeşit. adamlar yapmışlar ve satın alıyor insanlar. ben senin dediğn fikri daha önceden araştırmıştım ve Türk insanının bu paralı ders olayına nekadar yakın duracağını pek kestiremedim. sende iyice düşün bence.
onurozmen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

yasinatagun adlı üyeden alıntı

Ticari ve hukuki boyutları var bu işin evet. Fakat ben başka bir yerden değinmek istiyorum konuya. Yabancı eğitim siteleri var matematikden, web tasarıma kadar çeşit çeşit. adamlar yapmışlar ve satın alıyor insanlar. ben senin dediğn fikri daha önceden araştırmıştım ve Türk insanının bu paralı ders olayına nekadar yakın duracağını pek kestiremedim. sende iyice düşün bence.

Bizim yapmak istediğimiz eğitim seti satmak yerine eğitimlerin online olarak canlı ortamda yapılması. Bu şekilde daha fazla ilgi olacağını düşünüyorum.
yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

omerdurmus omerdurmus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 47 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

onurozmen adlı üyeden alıntı

Bizim yapmak istediğimiz eğitim seti satmak yerine eğitimlerin online olarak canlı ortamda yapılması. Bu şekilde daha fazla ilgi olacağını düşünüyorum.

online kpss/yds/ygs/lys vb kurslar olursa ve hocalar da isim yapmış hocalar olursa bir şansınız olabilir. Bunlar dışında canlı eğitim de olsa pek talep çekeceğini zannetmiyorum. Bol şans.

Ayrıca özel eğitim kurumu olarak şirketleşmezseniz başınız ağrıyabilir. ÇizgiTagem eğitimleri herhangi bir ücret karşılığı olmadan vermesine rağmen yasal olarak eğitim kurumu olmadığı için mahkemeye verilmişti. Sonradan çıkan yasal düzenlemelerle birlikte davadan kurtuldular gerçi. Yine de yasal zemini bilmeden araştırmadan girmezdim ben olsam.

~~~
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al