wmaraci reklam
lidertakipci

Proje Fikri 6: Film sitesi fakat...

14 Mesajlar 1.192 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

freewp freewp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Film siteleri büyür, yüksek trafik sağlar daha sonra kapanır. Bu döngü hep böyledir, geleceği yoktur.

Fikrim şöyle olacak. Yine bir film sitesi fakat belli kullanıcılar için sadece. Arama motorlarına kapalı bir site olacak. Bu sayede yapımcılık ve yayıncılar filmlere ulaşamayacak. ( Şikayet kolay kolay olmayacak)

Siteye üye olmak paralı olacak. Mesela aylık 10 lira. Hatta slogan şöyle olur "Bir bilet fiyatına 1000+ film"

Bu sayede siteye belli bir gelecek verilebilir. Yani hatta dışarıya farklı bile gösterilebilir. Mesela içerikler indexlenir fakat dışarıdan gelen ziyaretçiler filmin fragramınına ulaşabilir. Geliştirilebilir.

wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Fikir güzel, açık aramak lazım. Mesela ben aynı filmi google'da arayıp bedava izlemek varken neden sizin sitenizden izleyeyim?

Bu fikri sizin açınızdan avantajlı izleyici için avantajı ne olacak?
aytug2001

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Fikir güzel, açık aramak lazım. Mesela ben aynı filmi google'da arayıp bedava izlemek varken neden sizin sitenizden izleyeyim?

Bu fikri sizin açınızdan avantajlı izleyici için avantajı ne olacak?

Avantajları şöyle olabilir reklamsız bir site ve filmleri de kendi sunucularında barındırırsalar bu sayede büyüyebilir. Ama diğer türlü olursa diğer film sitelerinden bir farkı kalmaz.
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

Avantajları şöyle olabilir reklamsız bir site ve filmleri de kendi sunucularında barındırırsalar bu sayede büyüyebilir. Ama diğer türlü olursa diğer film sitelerinden bir farkı kalmaz.

Böyle olursa proje denebilir. 1 haftalık emekle değilde, 3-4 ay sürecek bir çalışmayla güzel bir şey çıkabilir. Ben internetten film izlemem öyle ama, flat tasarımlı, reklamsız bir site olursa üyelik alırım.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Aşağıdaki şeyleri yaparsanız tutma ihtimali yüksek
-Filimler kendi sunucunuz da barınmalı
-Sunucunuz hızlı olmalı
-Reklam olmamalı
-Kaliteler yüksek olmalı 1080p civarı
-Mobil uyumlu bir playerı olmalı

bunları yaparsan geleceği yüksek şuan film siteleri en fazla 720 veriyor benim gördüğüm kadarıyla

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Mesela devamlı kullanıcılara indirme imkânı sağlayabilirsiniz. Mesela 6 aydır kayıtlı ve size 60 TL kazandırdı. 6 ayın sonunda aylık 10 film indirme hakkı olur.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Fikir belirtmek istiyorum.
Ben yapımcı olarak herhangi biri gibi sitenize girsem; üyelik alsam. Sonra baktım benim ürünlerim var sitenizde; üstüne bir de paralı üyelik verdiniz bana, kayıt da var elimde bilgilerinize dair. TIB basvurusu yapıp log kayitlarini ve banka bilgilerinizi alip direk mahkemeye verebilirim. Neden? Çünkü gizlice benimburunlerimden birincil elden para kazandınız ve telif hakkından dolayı hüküm giydiniz. Misal :)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Film telif haklarını alıp yayınlamayı ve sonrasında üyeliği para ile yapmayı anlarım. Örnek: dailymotion. ama gelip milletin filmini izin almadan pazarlamak hırsızlıktan başka bir şey değil. reklam koyarsın anlarım fakat filmi pazarlamak nedir? ayıp.

benim düşüncem bu.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
hocam konuda film sitelerinin geleceği yok demişsiniz ama misal en çok girilen film sitelerinden biri olan filmifullizle.com 5. yılını bitirecek neredeyse çoğu yasal site bu süreye ulaşamadan bir şekilde kapanıyor , domaini yasaklasalar 301 çekiyorsun 2-3 güne kendine geliyor site tekrar belirli bir kitleye ulaşmışsa. aklınızda film sitesi varsa az reklamlı olarak başlayın diğer şekilde parayla üyelik satmaktan daha iyi olur bana göre.

TuncerDemir TuncerDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Front-end developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 18 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu neresinden tutarsanız tutun, hiç bir şekilde doğru bir yere varamazsınız.
Sonuçta ortada yasak birşey var.
Hadi oldu ya büyüdünüz. 10k 20k kullanıcı giriş yapıyor ve size ücret veriyor.
Sizde para kazanıyorsunuz, ee? Bu filmi çeken kişiler sizi rahat mı bırakıcak? Kaldıki adamlar yeraltı dünyası(deepweb)'da bunlara izin vermiyor. Birçok film sitesi kapanıyor. Açıkça konuşmak gerekirse bu fikir benimde aklıma geldi ve birçok kişinin de aklına gelmiştir. Bu fikir bu proje yatar :).
Ama şöyle olur tabiki, he ben büyürüm ama ara sıra mahkemelik olurum uğraşırım hapis yatarım vs vs diyorsan olur. Sonuç olarak sen diğerlerinden farklı olup onlardan daha da büyümek istiyorsun ama olmaz rahat bırakmazlar.
Örnekleri internet'te mevcut araştırın. :)

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.
― T. Peters
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al