freelance iş ilanları

Proje İçin Fikir Önerisi

3 Mesajlar 517 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese hayırlı sabahlar;

Uzun süredir yapmak istediğim bilgi sahibi olduğum bir alan hakkında site hazırlamayı düşünüyorum.Sitenin bir ihtiyaç olması,yurt dışındaki örneklerin tutmuş ve Türkiye'de örneğinin hiç olmaması projeye sağlam girmem gerekliliğini kat be kat artırdı. Uzun süredir sitenin fikir aşamasını yazdım çizdim düzenledim.Eklenecekler bilgiler hepsi taslak olarak oluştu. Bütçem kısıtlı olsada (1-2bin kadar bunu da sadece reklama ayırmayı düşünüyorum) bir şekilde artık başlayayım dedim.

Sizlerden istediğim öneri sistemin alt yapısı hakkında. Sistemde 4 ana unsur olacak

1-Bilgilerin arşivi (blog olarak kategorilenmesi yeterli)
2-Soru cevap bölümü
3-Forum Bölümü
4-Video Bölümü

Bunların hepsini wp de bulabiliyoruz.O konuda tüm bulduklarım aa evet bu bana yeterli dedirtti. Fakat sıkıntım şu hepsinin temasının farklı olması. Daha önce hazır html şablonları wp ye entegre ettim fakat tek bir temaydı.
-Sizce wp kurup header ve footer kısmını tek bir temanın kullanıp body kısmını ayrı ayrı mı kullanmalıyım?
-Yoksa başka bir sistem mi kullanmalıyım öneriniz var mıdır?
-Hiç araştırmamıştım wp mybb veritabanı birleştirilebiliyor mu?
-Bildiğiniz güzel a&q temaları var mı? İçerisinde düzenlemeler yapıpBunu kullanmayı düşünüyorum.

wmaraci
reklam

ugur ugur Lorem ipsum... Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 52 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
forum ve soru cevap bölümünü aynı anda bulundurman saçma olur ikisinden birini tercih etmelisin bence. Projeyi en basitten başlayarak gerçekleştirmeye başlaman sana daha fazla güç verecek. Başarılar

http://oguzhans.com

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Soru cevap kisminda kisa sorular, forum kisminda tartisma ortami oluşturmak icin ikisini de kullanmayi düşünüyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al