wmaraci reklam

Proje Mantıklı mı Sizce ?

6 Mesajlar 838 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
iyi akşamlar herkese . acaba sizce, ingilizce içerikli " nasıl Türkçe öğrenebilirim ? " konusu üzerine bir site açsak tutar mı ?

yani, ilgilenen sayısı yüksek olur mu ?

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
"Tersine mühendislik" :))
Fikir güzel, Türkiye Türkçe'si öğrenen, öğrenmek isteyen birçok insan var. Gerek diğer Türk devletlerinde olsun, gerek yurtdışında doğup büyümüş ve Türkçe'yi iyi öğrenememiş Türkler olsun veya Türkiye'ye okumak için gelen yabancı öğrenciler olsun bayağı kitlesi var.

Fakat, sizin için rekabet önemli -ki burada rakibiniz çok gibi-. Çünkü Türklere ingilizce öğreten siteler aynı zamanda yabancılara da Türkçe öğretiyor :) siz ingilizce öğrenmek için girdiğiniz sitede hello = merhaba diye okuyunca o sayfanız size ingilizce öğretmek için yapıldığını sanıyorsunuz ama bir ingiliz o sayfaya baktığında o da merhabanın hello demek olduğunu öğreniyor zaten :) bir de google translate var.

Tabi siz sadece kelime öğretmekle kalmayıp gramer ve cümle yapısını vs. anlatacaksınızdır ama bunun için de İngilizcenizin makale yazacak kadar iyi olması gerekiyor ki anlatabilesiniz.

Unutmayın ben sadece kendi görüşümü söylüyorum. İşi yapacak sizsiniz, o yüzden en iyisini bilirsiniz. Yapabileceğinize inanıyorsanız önünüzde kimse duramaz. İngilizceniz olmadan bile en iyisi olabilirsiniz o zaman. Ama kendiniz bile emin değilseniz, ingilizceniz de yoksa o zaman iyi araştırıp daha çok fikir alın. Şimdiden başarılar...
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

"Tersine mühendislik" :))
Fikir güzel, Türkiye Türkçe'si öğrenen, öğrenmek isteyen birçok insan var. Gerek diğer Türk devletlerinde olsun, gerek yurtdışında doğup büyümüş ve Türkçe'yi iyi öğrenememiş Türkler olsun veya Türkiye'ye okumak için gelen yabancı öğrenciler olsun bayağı kitlesi var.

Fakat, sizin için rekabet önemli -ki burada rakibiniz çok gibi-. Çünkü Türklere ingilizce öğreten siteler aynı zamanda yabancılara da Türkçe öğretiyor :) siz ingilizce öğrenmek için girdiğiniz sitede hello = merhaba diye okuyunca o sayfanız size ingilizce öğretmek için yapıldığını sanıyorsunuz ama bir ingiliz o sayfaya baktığında o da merhabanın hello demek olduğunu öğreniyor zaten :) bir de google translate var.

Tabi siz sadece kelime öğretmekle kalmayıp gramer ve cümle yapısını vs. anlatacaksınızdır ama bunun için de İngilizcenizin makale yazacak kadar iyi olması gerekiyor ki anlatabilesiniz.

Unutmayın ben sadece kendi görüşümü söylüyorum. İşi yapacak sizsiniz, o yüzden en iyisini bilirsiniz. Yapabileceğinize inanıyorsanız önünüzde kimse duramaz. İngilizceniz olmadan bile en iyisi olabilirsiniz o zaman. Ama kendiniz bile emin değilseniz, ingilizceniz de yoksa o zaman iyi araştırıp daha çok fikir alın. Şimdiden başarılar...

Görüşünüz için teşekkürler . Haklısınız, anlatırken zor olacak . İngilizcem B2 seviye . Yapabileceğime inanıyorum ama acaba başlangıç için tek sayfadan oluşsun da kim girerse sağdaki bardan konuya tıkladığında ekran oraya kaysın mı ? Hem daha az yorucu olur hem de sürekli ekleme yapacağım için aktif kalır

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Sayfa tasarımı konusunda daha uzman arkadaşlar konuşabilir ama ben katılıyorum size. PHP dilini öğrendiğim siteler de fonksiyonları vs. bu sekilde bir menüye listeliyor. Gerçekten ziyaretçinin işini kolaylaştırıyor. Her seferinde o sitelere girip bakıyordum. Ama bazıları tasarım o kadar sade olmamalı diyor. Sağda solda birkaç menü olmalıymış. Ziyaretçi siteyi biraz kalabalık ve dolu görmeliymiş. İçerikle reklamı çok fazla ayırt edemeyip arada reklama tıklamalıymış vs.

Daha dün bir sitede iş ilanlarına bakarken ilanın hemen altında google maps haritası vardı. Tasarımı öyle düz yapmışlar ki, arada menüleri ayıran çizgi falan da yok. Ben de iş ilanının adresi sanıp tıkladım bir webmaster olarak ve reklam olduğunu gördüm. Adamlara helal olsun dedim. Kaç yıllık bir webmaster'ı bile şaşırtmıslarsa bu tıklamayı hakediyorlar dedim sayfayı yenileyip bidaha tıkladım :))
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Melliqe Melliqe Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 8 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Taleple ilgili bir durum tabi ama bence tutabilir. Özellikle erasmus öğrencileri için faydalı bir site olur.

Kriptoparaci Kriptoparaci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Kalite Kontrol
  • Konum Batman
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Kelime araçları, terndler geçmişi ve daha bir çok araç ile bu fikri simüle edebilirsiniz diyeyim kişisel fikrimi bırakayım bence oluru var.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al