freelance iş ilanları

Reklam Ağı Kurmak İstesem?

15 Mesajlar 1.442 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

H Mehmet TATAR H Mehmet TATAR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 9 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
yazılım basit olmaz bir wp temasına bile 500 tl istiyorlar minimum
ekonomik gücünü bilmiyorum ama dudak uçuklatıcı rakamlara hazır ol
ve en önemlisi... dürüst sayım yaparsan kazanamazsın :) yanlış düşünüyor olabilirim ama mantıklı değil mi ?

wmaraci
reklam

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Bu tarz reklam veren Türk firmalar var zaten fakat kazançları oldukça düşük. Ha siz ben bunu yaparım diyorsanız o firmalari inceleyin bi önce. Sonra reklam almak için uğraşmalısın bu reklamlar için kod vs. Hangi sitede ne tür reklamlar gösterilecek falan filan. Eğer bunları yaparsanız ve diğer firmalar gibi değil de hakkı olana hakkını verirseniz. Neden tutmasın ki?! Hatta çok çabuk büyür.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Bu tarz reklam veren Türk firmalar var zaten fakat kazançları oldukça düşük. Ha siz ben bunu yaparım diyorsanız o firmalari inceleyin bi önce. Sonra reklam almak için uğraşmalısın bu reklamlar için kod vs. Hangi sitede ne tür reklamlar gösterilecek falan filan. Eğer bunları yaparsanız ve diğer firmalar gibi değil de hakkı olana hakkını verirseniz. Neden tutmasın ki?! Hatta çok çabuk büyür.

hocam hakkı olana hakkını vermek zaten ilk madde. Ancak mesele işte nasıl bir yol izlenmeli, maliyet ne olur, sonra hepsinden daha önemlisi tıklama ve gösterimi sayacak kaliteli bir yazılım 3-4 tıklayanı bilecek vs. Böyle bir sistem kurmuş olsam şahsen, bir reklama sürekli aynı ipten tık vs gelince 1 den fazlasını saymam, digerleri için ise yayıncıya mail göndertirim vs. Yani yayıncınında ban korkusu olmayacak ancak çok zor sadece bir tartışma oluşturmak istedim kendim ve benim gibi acaba nasıl olur diyenler için :)
iskifogl

kişi bu mesajı beğendi.

BerkUzun BerkUzun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 32 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Fiyat iyi olursa neden olmasın.? ;)

wmaraci
wmaraci

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

H Mehmet TATAR adlı üyeden alıntı

yazılım basit olmaz bir wp temasına bile 500 tl istiyorlar minimum
ekonomik gücünü bilmiyorum ama dudak uçuklatıcı rakamlara hazır ol
ve en önemlisi... dürüst sayım yaparsan kazanamazsın :) yanlış düşünüyor olabilirim ama mantıklı değil mi ?

niye kazanmasın kı hocam dürüst sayarsan zaten reklam verenden ben karşılığını alıyorum. Arada komisyonculuk yapıcam. Aslında reklam almak basitte yayıncılara güvenemiyorum. Aylık reklamlar şeklinde yüzlerce yayıncı ile anlaşsam yazılıma bile gerek yok mesela 100 yayıncım var hepsinin ortalama hiti diyelimki 5 bin.. bu demektirki 500 bin gunluk benım hitim var. Reklamı alsam bu yayıncılarda aylık belirli ücret karşılığı yayınlatsam tık başı vs olmadan 1 ay orada duracak reklamlar gibi. 1 ay sonrada reklamı 1 ay boyunca kaldırmayan yayıncıya anlaştığımı ödesem mesela buda mantıklı ancak çok uğraştırıcı.

Ek Olarak:

BerkUzun adlı üyeden alıntı

Fiyat iyi olursa neden olmasın.? ;)

hocam anlatamıyorum:) ben fazla kazanmayayım sorun değil kazanayım ama sürümden kazanayım yayıncı fiyatı yüksek reklam veren düşük olsun burada tek sorun bence maliyet ve benim, yayıncının ve reklam verenin hakkını karıştırmayacak bir yazılım haliyle :)

wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al