wmaraci reklam

Resim Yükleme Sitesi veya Scripti?

9 Mesajlar 1.118 Okunma
wmaraci reklam

emreokay emreokay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Elimde jeneriklik bir domain var resim yükleme alanında. Aklıma bir soru takıldı. Sizinde fikirlerinizi almak istedim.

1. İlk olarak bu domaini kendi yazdığım script ile açabilirim. Bu sayede tinypic, imageshack tarzı bir sitem olmuş olur. Ancak bunun için hosting bulmak zor. Kendim sunucuda kiralayamam. Büyük ihtimalle bir sponsor bulmam gerekli.

2. Veya ikinci bir seçenek olarak yazdığım scripti bu domain üzerinden tanıtıp satışını yapabilirim.

3. Son seçenek olarak ikiside tutmaz gibi geliyorsa en iyisi domaini satmak mı?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :) ya da aklınıza gelen bir başka fikir varsa paylaşabilirseniz.

wmaraci
reklam

mexbeyn42 mexbeyn42 CePTiM Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek askeri memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Mihalism Multi Host V4.0.2 / Resim Upload Scripti bunu aratınız googlede ben 3 yıl kulandım gayet de memnun dum ...

• Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

mexbeyn42 adlı üyeden alıntı

Mihalism Multi Host V4.0.2 / Resim Upload Scripti bunu aratınız googlede ben 3 yıl kulandım gayet de memnun dum ...

Hocam sanırım yanlış anladınız. Ben kendi yazdığım scripten bahsediyorum. Domaini kendi yazdığım script ile mi kullanayaım satayım mı yoksa scripti mi satayım diyorum? :)
mexbeyn42

kişi bu mesajı beğendi.

KGT KGT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
3. daha mantıklı geliyor

wmaraci
wmaraci

mexbeyn42 mexbeyn42 CePTiM Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek askeri memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

emreokay adlı üyeden alıntı

Hocam sanırım yanlış anladınız. Ben kendi yazdığım scripten bahsediyorum. Domaini kendi yazdığım script ile mi kullanayaım satayım mı yoksa scripti mi satayım diyorum? :)

Afedersiniz...
script satmanız daha hoş olur emegi neyse o fiyattan satmanız sizin ve bizlerin için daha iyi olur kendi kişisel görüşüm ...

• Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Bizim ülkede de script yapıp satmak da pek akıl kârı gibi gelmedi sonradan bana açıkçası :)

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Scriptini sorunsuz olacak şekilde kaliteli olarak yaz.

Bence ilk olarak siteyi bir aç dandikte olsa bir hosting ile. Biraz ilgilen baktın ki tutacak bir sponsor bulursan ya da o zamana kadar bütçe biriktir bir sunucu alırsın ve bu şekilde büyürsün. Benim düşüncem bu şekilde.

• Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Scriptini sorunsuz olacak şekilde kaliteli olarak yaz.

Bence ilk olarak siteyi bir aç dandikte olsa bir hosting ile. Biraz ilgilen baktın ki tutacak bir sponsor bulursan ya da o zamana kadar bütçe biriktir bir sunucu alırsın ve bu şekilde büyürsün. Benim düşüncem bu şekilde.

Hocam yorumun için teşekkür ederim. Aslında beni bu tarz düşencelere iten konu hosting sıkıntısı. İlk başlarda bu scripti açsam da hosting firması hesabı büyük ihtimalle askıya alacak sonra. Sponsor bulabilsem aslında hiç düşünmeden girecem bu işede para olmayınca olmuyor bu işlerde malesef :)

alpturkay alpturkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 23 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
konu biraz eski olsada aklima geldi, domain hala duruyor ise google drive ile entgrasyon yapip upload edilen dosyanin hostingini burada saglayabilirsiniz. Internette bir suru bunu nasil yapabileceginize dair ingilizce video rehberleri mevcut. Ararsaniz ve yardim gerekirse ben de tekrar link bulmak icin bir goz atarim.

Google Drive'in sinirina gelecek olursak onu da su sekilde atlatabileceginizi dusunuyorum;

1.Google Photos ile entegrasyon yapilabilrse google sinirsiz resim yukleme hakki taniyor hesaba (kalite biraz duser)

2. Sinirsiz alanli google drive hesabi satin alarak (belli yerlerden alinabiliyor, cok makul fiyatlara - aciklama isterseniz yapabilirim pm ile.)

3. Google hesabina ekstra storage satin alinip yapilabilinir, gerci bu ileride is tutarsa ne kadar verimli olur bilemem.

Videolardan izledigim ve anladigim tam sizin amaciniza uygun sekilde kullaniyorlardi google drive hesaplarini, satmadiysaniz bir goz atmakta fayda oldugunu dusunuyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al