wmaraci reklam

Sanal ekonomi sistemi için neler gerekiyor?

3 Mesajlar 623 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Ben sanal bir ekonomi sistemi kodlamayı planlıyorum. Yani gerçek dünyadan bağımsız olarak oyun gibi bir sistem olacak. O kadar gerçekçi olacak ki insanlar oyunu oynarken keyif alacak.

Neler olacağından kısaca bahsetmek istiyorum. Döviz kurları olacak. Kullanıcılar kendi döviz kurunu oluşturup ana parasını buraya aktarabilecek ve döviz kurunu değerlendirmeye çalışacak. Diğer üyeler isterse onun döviz kurundan alıp ona destek olabilecek. Döviz kurunun yanı sıra hisseler olacak. Üyeler şirket kurup şirketin bir kısmını halka arz edebilecek. Borsa olacak, al sat işlemi olacak, döviz ve altın rezervi gibi detaylar olacak. Kısacası böyle büyük bir fikrim var. Tabii daha fazlası da olabilir.

Bu konuda bazı ekonomik kaynakları araştırıyorum. Bu sistemi kodlamak için neleri bilmek gerekiyor? Ben birkaç şey biliyorum fakat sistemi en iyi şekilde yapmak için daha detaylı araştırmalar yapıyorum.

Ek olarak oyun ile ilgili önerilerinizi de bekliyorum.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Kur kasma dostum, hazır kripto sistemini baz al, demo çalışman olsun, kodla bir dene bakalım.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Oyun için bir prototip hazırladım. Sağ kısımda tedavüldeki toplam para ve kullanıcı sayısı yer alıyor. Alt kısımda X para biriminin Y para birimine ve Y'nin X'e karşı değeri yer alıyor. Sağ alt kısımda da Windows'u etkinleştirme yazısı yer alıyor. Grafikte ise değişim bulunuyor. Bu işi otomatikleştirdim, bot ile her 1 saniyede işlem yaptırıyorum. Bu sayede oyun daha eğlenceli oluyor.
Geliştirdiğim ekonomi sistemi şöyle çalışıyor. Piyasada az olan şey değerlidir. Bu mantıkla az olan paranın değeri de yükseliyor. Ayrıca kullanılan şey daha değerli oluyor. Yani bir paranın kullanıcısı ne kadar çok ise o kadar fazla değere sahip oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al