lostyazilim

Sesli gelen arama üyelik doğrulama işlemleri için potansiyel ihtyacı araştırma talep konusu

10 Mesajlar 791 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

83866 83866 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 09.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 118 / 31
  • Ticaret 6, (%100)
Telefon onayı sesli üyelik ve hesap doğrulama sesli gelen arama işlemleri ihtiyacı ve talep araştırmaktayım. Örneğin; aws (amazon web services) hesabınızın onayı için arama gelmesi şarttır sizi ararlar doğrulama işlemi için var mı forumda bu yönde ihtiyaç doğrulama işlemleri için?

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam ne demek istediğinizi anlamadım (Eminim benim gibi anlamayan bir sürü kişi çıkacaktır) Başlığınız çok karmaşık

• Üyelik 09.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 118 / 31
  • Ticaret 6, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam ne demek istediğinizi anlamadım (Eminim benim gibi anlamayan bir sürü kişi çıkacaktır) Başlığınız çok karmaşık

mobil onay bilirmisiniz hocam? bu 2 şekilde olabiliyor SMS onayı yada sesli olarak sizi arıyorlar doğrulama işlemi için bu sesli olarak arama kısmı benim açtığım konu

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Biliyorum hocam (Foruma üye olup bilmeyen de yoktur) Siz neyi istiyorsunuz bu konu başlığında onu anlamadım

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 118 / 31
  • Ticaret 6, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Biliyorum hocam (Foruma üye olup bilmeyen de yoktur) Siz neyi istiyorsunuz bu konu başlığında onu anlamadım

bakınız burada yazdım

avrupasimkart adlı üyeden alıntı

mobil onay bilirmisiniz hocam? bu 2 şekilde olabiliyor SMS onayı yada sesli olarak sizi arıyorlar doğrulama işlemi için bu sesli olarak arama kısmı benim açtığım konu

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
:) Hocam Konunuzda ne istiyorsunuz demek istedim. Fikir mi? Alım-Satım mı? Bu teknolojinin nasıl çalıştığını mı? mı mı mı

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

:) Hocam Konunuzda ne istiyorsunuz demek istedim. Fikir mi? Alım-Satım mı? Bu teknolojinin nasıl çalıştığını mı? mı mı mı

Anladığım kadarıyla arkadaş sesli doğrulamayı aşmak için bir hizmete ihtiyaç duyulup duyulmadığını tespit etmek için konuyu açmış.

Benim görüşüm kullanan bir kitle olabilir ama sesi yazıya çeviren sistemlerin şuanlık çok düzgün çalışmadığını düşünüyorum. Bunu çözmenin bir yolunu bulursanız olabilir.
83866

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 118 / 31
  • Ticaret 6, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

şimdi bazı arkadaşlar forumdan yada forumdışından iletişim sağlayıp arama alan sim sormaktadırlar. Normalde konumdaki simler ile sadece SMS doğrulaması yapılabilmektedir ve herhangi bir yüklemeye gerek yoktur. Bazı siteler bunun yerine üye olurkenki verdiğiniz numarayı arayarak sizi teyit ediyorlar amaç burda arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek aslında ve potansiyel ihtiyacı görebilmek talepleri araştırmaktayım.
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 118 / 31
  • Ticaret 6, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Arkadaş sesli doğrulamayı aşmak için bir hizmete ihtiyaç duyulup duyulmadığını tespit etmek için açmış.

Benim görüşüm kullanan bir kitle olabilir ama sesi yazıya çeviren sistemlerin şuanlık çok düzgün çalışmadığını düşünüyorum.

şöyleki burada araştırdığım bir sistem sözkonusu değil. günlük aws için 15-20 adet sim talep eden müşterilerim var. Bu konudaki potansiyeli ve ihtiyacı merak ettim araştırma yapıyorum. Sadece aws değil twitter gibi birçok sitede sesli gelen arama ile doğrulama özelliği mevcuttur. Bu kısmı aşmada yardımcı olabileceğim kitleyi merak ettiğim için arz-talep araştırması yapıyorum

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Şimdi oldu hocam. Bende sizden alım yaptım hatırlarsanız bundan dolayı daha net bir şekilde ifade etmenizi istedim ki daha anlaşılır olsun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al