wmaraci reklam

Şirket kurmak gelir gider vsvs

20 Mesajlar 2.753 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba ufak tefek işler için şahıs şirketi kurmak istiyorum . Bu hem müşteriler için hemde vergi cezası olayı için olacak.
Şimdi benim sormak istediğim web tasarım sosyal medya vb işlerle uğraşıp şirket olup vergi veren fatura kesen varmı aramızda nasıl bir yol izlememiz lazım .
Ve neleri gider olarak gosterebiliyoruz.
Mesela bilgisayar alsam bunu gider olarak gosterebiliyormuyuz?
Sırf fatura ve kurumsal kimlik yüzünden çok iş kaçırdım ondan dolayı düşünüyorum.

wmaraci
reklam

WhisperMedia WhisperMedia Marketing Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 53 / 57
  • Ticaret 8, (%100)
++takipteyim

sanal ofisle ilgili milyon tane konu var, şahış şirketi ile doğru düzgün 1 tane yok.

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle şirket kurmak İnternet aktif vergi dairesinden yapabilirsiniz bizzat kendiniz. Daha sonra defter tutmak için muhasebeci ile anlasabilirsiniz. Şahsen benim muhasebeci açılış ücreti diye bir ücret almadı ister sen aç dedi ister ben açayım dedi. Kendisi açtı. Sadece aydan aya muhasebe defter ücreti veriyorum.

Ofis olarak babanın üzerine evse onu gösterebilirsiniz. Home ofis olarak ve değersiz şekilde. Bu sayede stopaj odemezsiniz. Şahsen ben odemiyorum.

Oyle astronomik ücretlere kanmayın.

Gider göstermekse o ofiste yani evde çay gideri olur, dogalgaz gideri olur, elektrik gideri olur, bunlar ofiste olması gereken giderler. Fakat sizin üzerinize olmalı.. Mesela bilgisayar gideri de olur, çünkü meslek kodunu ona göre yazacaksınız. İşiniz bilgisayar ile.. Şahsen benim yaptığım kod e ticaret. Ve bu giderler bende mevcut.

Onun dışında zahmetli başka bir şey yok. Her ay vergi geliyor hiç bir şey yapmazsan 60-80 arası damga vergisi vs geliyor. Yaparsan +kdv vs. Bir de muhasebeci giderin.

Sormak istediğin bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.
Gerilim Bipixel yb79

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bir de başka yerde sigortalı değilsen sgk primi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Geçen ay kendi şahıs firmamı kurdum

Aylık 150 TL muhasebeci ücreti (isteyen olursa muhasebeci için yardımcı olabilirim)
Açılış vs gibi gider 100 TL
Evi gösterdim iş yeri olarak
Muhasebe programı bilgisayar telefon vb şeyleri gider olarak gösterebilirsn.

Fatura için masrafa girmeyin portal e arşiv fatura kullanabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hemde mail olarak gönderebilirsiniz.

Batuhnrr Batuhnrr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Genç Girişimci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** V**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 98 / 97
  • Ticaret 60, (%100)
Mukellef.co'dan rahatlıkla kurabilirsiniz aylık 250 tl gibi bir ücret ödüyorsunuz muhasebeci dahil bütün ihtiyaçlarınızı onlar karşılıyorlar.

WhisperMedia WhisperMedia Marketing Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 53 / 57
  • Ticaret 8, (%100)

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

Öncelikle şirket kurmak İnternet aktif vergi dairesinden yapabilirsiniz bizzat kendiniz. Daha sonra defter tutmak için muhasebeci ile anlasabilirsiniz. Şahsen benim muhasebeci açılış ücreti diye bir ücret almadı ister sen aç dedi ister ben açayım dedi. Kendisi açtı. Sadece aydan aya muhasebe defter ücreti veriyorum.

Ofis olarak babanın üzerine evse onu gösterebilirsiniz. Home ofis olarak ve değersiz şekilde. Bu sayede stopaj odemezsiniz. Şahsen ben odemiyorum.

Oyle astronomik ücretlere kanmayın.

Gider göstermekse o ofiste yani evde çay gideri olur, dogalgaz gideri olur, elektrik gideri olur, bunlar ofiste olması gereken giderler. Fakat sizin üzerinize olmalı.. Mesela bilgisayar gideri de olur, çünkü meslek kodunu ona göre yazacaksınız. İşiniz bilgisayar ile.. Şahsen benim yaptığım kod e ticaret. Ve bu giderler bende mevcut.

Onun dışında zahmetli başka bir şey yok. Her ay vergi geliyor hiç bir şey yapmazsan 60-80 arası damga vergisi vs geliyor. Yaparsan +kdv vs. Bir de muhasebeci giderin.

Sormak istediğin bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.

Ev kira olsa kirayı gider olarak gösteremiyormuyuz, faturaları, dijital olarak satın aldığımız lisansları (ör: woocommerce pro) veya faturası kesilen diğer gierleri falan.

Peer Peer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Admin
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
çok basit turkiyegovtr ile açılışı yap uygun muhasebeciyi bul defter tutmasını sağla, ilk ay cepten 5 kuruş gitmez. Ayrıca genç girişimci isen 1 yıl bağkurunu devlet ödüyor 3 yılda gelir vergisini devlet ödüyor. ilk açılış olduğu için 3 ay geçer geçmez yine teşvik var zaman oldukça yazarsın bana anlatırım teşvik alır durursun

ibrahim2784 ibrahim2784 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 647 / 118
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam tanıdığın muhasebecin varsa git yanına sana yardımcı olur.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

nuti adlı üyeden alıntı

Geçen ay kendi şahıs firmamı kurdum

Aylık 150 TL muhasebeci ücreti (isteyen olursa muhasebeci için yardımcı olabilirim)
Açılış vs gibi gider 100 TL
Evi gösterdim iş yeri olarak
Muhasebe programı bilgisayar telefon vb şeyleri gider olarak gösterebilirsn.

Fatura için masrafa girmeyin portal e arşiv fatura kullanabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hemde mail olarak gönderebilirsiniz.

e-arşiv fatura kullanım detayı nedir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al