wmaraci reklam

Site İşlerine Başlama Maceram Ve Devamı :)

6 Mesajlar 1.014 Okunma
smmexpress

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Herşeyden önce WMaraci ekibine bu güzel siteyi açıp bize sunduğu için öncelikle teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Benim hikayem biraz ilginç. Öncelikle kendimden bahsedeyim. İstanbul'da doğdum 5 sene önce Amerika'ya okul için geldim ve burayı sevince gerçekten geri dönmek istemedim. Tatillerde Türkiye'ye ara sıra geldim fakat gerçekten uyum sağlayamadım. Ses,trafik,insanların davranışları vs. kendimi 2 hafta sonra Amerika'ya zor attım. Lise'de Web programcılığı Grafik okumuştum. Üniversitede de aynı bölüm üzerine okudum ve mezun oldum saygın bir üniversiteden. Şuanda kendi işimi evimden yapıyorum. Amerikan vatandaşı bir bayanla evlendim ve green kartımı aldım. Vatandaşlığı bekliyorum. Herneyse dönelim site işlerime..

2007 yılında bir websitesi açmıştım keyifledinlemp3 gibi birşey pek hatırlamıyorum ama pek merakım olmadığı için 5 ay içinde bıraktım.

Sonra geçen senenin başında aklıma birgün biranda ''Ben neden bir web sitesi kurmuyorum'' ? demek geldi ve o deyişle direk bilgisayarıma gerekli programları indirdim sitemi tasarladım kurdum yıktım tekrar yaptım bir tane Türkçe site açtım. Sonra 2 ay geçti ve kendime neden İngilizce bir site açmıyorum dedim ve onu da açtım. Türkçe sitemi de yönetiyorum İngilizce olanı da.

Hiç sıkılmadan özgün konular yazdım. İngilizce sitem araba üzerineydi genel olarak her sitelerde aynı konu aynı şey bende düşündüm ve kendi düşüncelerimi katarak yazmaya başladım.

Hit sıkıntım tabii ki vardı hala da var olarak görüyorum. Ama bunun için tek sosyal medyayı kullanmak yetmedi bana açıkcası. Öyle bir fikir geldi ki aklıma hemen uygulamalıyım dedim.

Almanya'da yaşayan abimi arayarak durumu anlattım ve Amerika'da ki arkadaşlarımıda arayarak bildirdim hepsi kabul etti tabi dedi. Peki neyi?

Tabii ki sitemi yaymak için girişimleri. Hemen mektup büyüklüğünde bir kart oluşturdum ve basımına geçtim. Kartın sol üstünde sitemin logosu sağ tarafında ufak bir araba resmi ortasında ana yazım ve en alt ortada sitemin ismi yazılıydı. Hoş bir görüntüsü vardı.

Sonra hemen bunlarda baya bir bastırdım. Bir bölümünü Almanya'ya bir bölümünü İsviçre'ye yolladım diğer bölümünü Amerika'daki arkadaşlarıma dağıttım. Bunları dağıtma sebebim genellikle dağıttığım kişiler Araba fuar merkezlerine yakın insanlardı ve hep giderlerdi. Onlarda dağıtacaktı.

Sonra herkes dört bir yandan işe koyuldu herkes araba fuarlarına giderken ya da arabayla ilgili ne varsa yanlarında götürüp kartları gelenlere verdi. Bende Chicago, New York demeden gittim ve dağıttım. ( Tabii ki sadece bunun için gitmedim iş, tatil için zamanlamasını denk getirdim )

Ve siteme büyük bir kitlenin girmesini başardım. Yani giren gene giriyordu. Sosyal medya da bu sayede çoğaldı. Bence güzel bir fikirdi ve tutmuştu. Zaman içerisinde sitem kulaktan kulağa dağıla dağıla baya bir hit yakaladı ve hala devam etmekte.

Para kazanma olayıma gelince Adsense bağlı değil şuanda. Eski bir siteme bağlıydı ondan günde ortalama $4-6 kazanıyordum onu da kapatmıştım ilgisizlikten..

Yani arkadaşlar demek istediğim tek sosyal medya da hit kasmak yerine dışarda da kasabilirsiniz. Yani aklınıza gelen fikirleri uygulamalısınız ve asla pes etmemelisiniz.

Bu işte ilk 1 sene neredeyse sıkıcıdır fakat sonradan birşeyler kazandığınızı görünce gerçekten motive olup üzerine düşüyorsunuz. Türkçe sitelere birşey diyemeyeceğim çünkü tıklanmaya verdiği rakamlar ortada.

Gayret ve azim gerçekten önemli. Benden bu kadar. Umarım eğlenerek okuduğunuz bir yazı olmuştur.. Saygılarımla..
Farazi erdalgozum cthax

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.
wmaraci
reklam

OrhanYayla OrhanYayla Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknik Destek Operatörü
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 377
  • Beğeniler 108 / 76
  • Ticaret 8, (%88)
Bu yazınızdan anladığım şey bu işlerde erken ve çok iyi yerlerde tecrübe edinmenize rağmen para kazanmaya yönelik girişimlerinizde çok geç kalmışsınız :)

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Evet daha doğrusu para kazanmak açısından bakmamıştım :)

Kart Kart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)
S.a kardeş $4-6 dolar çok düşük bir kazanç. günlük 100 hitim olsun havada suda yabancı sektör bu parayı veriyor.Araştırmacı olursanız tbm yuksek sektörler var şuan onunla ilgili rapor tutup site açmayı düşünüyorum.Bir arkadaşdan tbm yüksek bir sitenin görüntüsü:

Günlük sadece 10 bin hiti var.Araştırın sizde kurun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)

Kart adlı üyeden alıntı

S.a kardeş $4-6 dolar çok düşük bir kazanç. günlük 100 hitim olsun havada suda yabancı sektör bu parayı veriyor.Araştırmacı olursanız tbm yuksek sektörler var şuan onunla ilgili rapor tutup site açmayı düşünüyorum.Bir arkadaşdan tbm yüksek bir sitenin görüntüsü:

Dostum o dedigim eskiydi. Suanda yeniden girdim ve 10 bin hit kolay birsey degil yani.

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)

Kart adlı üyeden alıntı

Diyerek hiçbir yere varamazsınız... tek yapacağınız sektörden sektöre atlayarak hiçbir şey elde edememek olacaktır. Arkadaş şimdi $4-6 arası kazanıyor bu istikrar ile devam ederse bu kazanç 6 ay sonra 15 $ olması çok kolay olacaktır. Yeterki bu ilgisi ile şevki ile işe devam etsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al