Akıllı telefonlarda bulunan sohbet programlarının bir çoğu nick veya pin ile iletişim kurulmasını sağlayan yöntemler kullanıyor. Programları indirenler genelde uygulamanın altında yorum bölümünde nickini paylaşarak diğer insanlarla iletişime geçiyor.

Hal böyleyken bende bir domain aldım. İlk başta sadece Kik Messenger için düşünmüştüm ve çok kısıtlı şeylerdi. Sonradan neden bütün uygulamaları kapsayacak birşey olmasın dedim daha mantıklı geldi ve sitenin ismi konusunda çok düşündüm nickshare.in olarak karar verdim. Özellikle ingilizce almamın sebebi siteyi zamanla geniş kitlelere ulaştırmak içindi. İlerleyen dönemlerde 3-4 farklı dil de olabilir.

Birde sizin düşüncelerinizi almak istedim. Sizce bu site tutar mı? Yada düşünce ve fikir olarak nasıl?

Facebook'un durum paylaşma bölümü gibi bir bölüm olacak ve his etiketlerine benzer etiketler olacak örnek vericek olursak eğer mesela ornek - huzurlu hissediyor. Etiketini baz alacak olursak uygulama adı (veya iconu) - (tire)den sonra da paylaşmak istediği nick olacak.

Şöyle ki;

xxx - mutlu hissediyor.

WhatsApp - 05xx xxx xx xx
Kik Messenger - nickgelecek
Line Messenger - nick gelecek

Bunlar bir örnekti tabi bunun oldukça detaylandırılması da gerekiyor. Mesela form alanında WhatsApp'ı seçtiğinde sadece rakam girebilecek BBM'de de öyle mesela diğerlerinde ise karater + rakamlar