Merhaba arkadaşlar web tasarım sektörleri çok olduğu için maalesef genel olarak sıralamada yükseğe çıkmak zordur ve ben genel olarak değilde yaşadığım bölgeye yoğunluk verdim ama sonunda başardım hedefim 1.nci sıradır :) eski domainler olmalarına rağmen öne çıkmam bir mucizedir ve ilçe ilçe ilerlemeyi hedefliyorum bu sektörde başaracağıma eminimde :) geçen aylarda bir kişi yanıma gelmişti söz başta olan bir web tasarım ajansı ile anlaşma yapıp web tasarım yaptırmıştı neyse yaptırdığı tasarımda SEO ya baktım yerli yerindeydi ama maalesef adamın istediği gibi olmamıştı ve adamdan 3700 TL para almışlardı ama adam kendi şehrinde eski domainler yüzünden öne çıkamamıştı neyse öneri üzerine beni yanına çağırmıştı bende adama dedim 2 hafta sonra anca oğrayabilirim elimde işler var bitirmem lazım tamam dedi neyse 2 hafta sonra gittim yanına bana dedi ya agit biz 3700 e bir site yaptırdık fakat hiç bir şekilde öne çıkamadık şöyle böyle vuruyorum sitemi göremiyorum web tasarım ajansına söylüyoruz diyor efendim SEO yaptırmanız lazım SEO nun fiyatı 800 TL kesinlikle öne çıkarsın neyse kalkıp kabul etmiş ve SEO ya 800 TL vermiş gene öne çıkamamış 🤣🤣 bende orda gülüyorum neyse kalkıp bana söyledi gel seninle anlaşma yapalım ben şöyle böyle yazdığımda googlede ilk sayfafa öne çıkmak istiyorum dedim tamam abi yapalım fiyat istedi benden bende dedim abi sıralıyorum uygunlu şekilde yapıcam sana 

Web tasarım: 2300 TL herşey sınırsız

Logo: 120 TL 

Banner: 120 TL 

SEO : 199.99 TL 

İçerik kategorilendirme vs: 150 TL 

Dedim reklamda istersen aylık 1500 TL 

Web tasarım anahtar teslim 2900 TL 

Neyse sonra bana diyor ya agit çok istiyorsun dedim abi nesini çok istiyorum o kadar paranı kaptırmışsın zoruna gitmiyor benim istediğim bir seferlik para zoruna gidiyor hosting domainle yıllık para ödemicen hiç dedim ya hosting domain i yıllık öderiz parasını dedi dedim tmm sen bilirsin o zaman sana 1700 yaparım neyse anlaştık bu şekilde hazırladım herşeyini teslim ettim yönetim paneli falan vs akşam oldu geldi bana diyor agit hani söz vermiştin öne çıkacaktım 🤣🤣 bende dedim abi daha bu gün googleye yandexe ona buna okuttum he bir kaç gün bekle diğerleri tonlarca reklam parası harcayacak ama gene geçemeyecek seni 🤣🤣 dedim vallah beni 1 hafta boyunca bu şey için ararsan engeli basarım tmm agit dedi 4 gün sonra baktım en önde reklam vermeyen aynı sektörler reklam basmış 🤣🤣 adam reklamsız backlinksiz bir şekilde önde gidiyor tabi yıllık ödemesi var pislik çıkaracağını biliyorum o yüzden hiç oğraşmicam yani neden bunları söyledim bilmiyorum ama dikkat eden insanlar gerçekten bilgiye aç insanlar bu yazıdan çoğu bilgi çıkartır kendine siz siz olun başka kimliğe bürünmeyin ihtiyacınız yoktur yetersiz bilgiyle kurumsal şirket bireysel şirketler kısaca şirket yönüne girişmeyin mesela bu adam ters olsaydı o tasarım ajansını tarardı gidecekti b.. yoluna Niyazi herkes kendi işini yapsın profesyonel olduğu alanda ilerlesin ben burda kendimi övmüyorum sadece olanı söylüyorum benim gibi yüzlerce arkadaş doğruları konuşuyor diye dışlandı bir web sitede en önemli husus tasarımdır tasarım kötüyse istediğiniz kadar SEO ya yönelin beş para etmez göze hitap edecek mesela ben bir tasarım yapınca müşteri beğense bile ben beğenmesem değişiyorum önce benim ilham kaynağım olacak ben her gün o siteye girdiğimde beni itmeyecek ben satın alıyormuşum gibi tasarıma bakarım uzun oldu belki çoğu kişi okumaz bile çünkü konu nerden nereye geldi aslında herşey birbirine bağlıdır hangi yoldan gidersen git illah bir uerden sonra bağlanır o yola bu arada elimden geldiğince yardımcı olduğum arkadaşlar lütfen siz yorum yapmayın size yardımcı oluyorum diye kalkıp yorum yapmanıza gerek yok zaten her mesajlaştığım yardım ettiğim kişiye mesajının sonunda bu  kelime bulunur