wmaraci reklam

Sosyal Ağ Düşüncem

5 Mesajlar 724 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Durun, hemen celallenmeyin! Normal bir sosyal ağdan bahsetmiyorum, ihtiyaç duyduğum bir mecradan bahsedeceğim.

Ben profesyonel anlamda olmasada online - offline bir çok oyun oynamış/oynayan/oynamaya devam edecek bir oyuncuyum. Ve gerek yurt içi gerek yurt dışı oyuncularla da tanışmaya istekli bir insanım. Buraya kadar facebook/twitter v.s yeterli ama aklımdakiler şunlar:

[*]Kişisel progil olmayacak, profiller facebooktaki sayfalar gibi olacak. Beğendiği kişi sayısı gözükmeyecek, yalnızca o sayfayı beğenen sayısı gözükecek.
    [*]Gönderi türlerinde videolar başta olacak yani, videoların öne çıkarılması amaçlanacak.
    [*]Twitch ya da diğer canlı yayın platformlarını bağlayabileceği bir paneli olacak ve profilinde bir sekme gibi görünecek.
    [*]Özel mesaj olduğu gibi, "chat odası" gibi bir oluşum olacak. Herkes ortak konuşamayacak ama herkes istediği kadar chat odası oluşturabilecek, chat odasına dahil olabilecek.
    [*]Oyunlar kategorileştirilecek ve her oyunun haftada bir değişen "Yıldızı" olacak. Aynı kişi üst üste yıldız olamayacak.
    [*]Videolar kendi sunucusunda barınmayacak, her üye kendi oynatıcısını seçebilecek (tabi bu seçenekler sistem tarafından belirlenecek). Bütün videoları seçtiği player üzerinden izleyecek. Böylece YouTube izlenme sayısını da arttırabilecek.
    [*] Oyun API'leri kullanarak, oyuncular oyunlardaki ya da platformlardaki aktivitelerini siteye aktarabilecek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :) Benim yapmama sebebim, basit: kodlama falan bilmiyorum :D Eğer aklına yatan olupta bunu yapmak isterse, benide onursal üye falan yapsın hayrına bana yeter :D Bir de tavsiye yapmak isteyenlere; yurt dışı odaklı çalışın. Yapmaya karar verirseniz, fikri anlamda katkıda bulunmaktan zevk duyarım :)

wmaraci
reklam

Onvr Onvr # Root Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek AR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 88 / 166
  • Ticaret 1, (%100)
Başlığı görur gormez dedim yine facebbok scripti kurup sosyal ag kurdum diyecek birinin çıkmasini umuyordum ama degilmis....

Fikriniz bence iyi bir fikir tutacak bir proje gibi görünüyor. Simdiden basarilar.

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

Onvr adlı üyeden alıntı

Başlığı görur gormez dedim yine facebbok scripti kurup sosyal ag kurdum diyecek birinin çıkmasini umuyordum ama degilmis....

Fikriniz bence iyi bir fikir tutacak bir proje gibi görünüyor. Simdiden basarilar.

İlk cümleyi ondan kalın yaptım huehue :D

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında 1-2 aylık çalışma ile yapabilirim multilang olur peki alan adı olarak ne seçilebilir ve sizce potansiyel kullanıcıları nasıl çekebiliriz?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

Yandexer adlı üyeden alıntı

Aslında 1-2 aylık çalışma ile yapabilirim multilang olur peki alan adı olarak ne seçilebilir ve sizce potansiyel kullanıcıları nasıl çekebiliriz?

Potansiyel kullanıcıları şöyle seçebiliriz; Twitch, Azubu gibi sitelerde yayın yapan ve kendi kitlesini oluşturmuş kullanıcılara reklam verebiliriz. Gene köklü forum sitelerinde v.s reklamını yapabiliriz. İsim olarak şimdi aklıma geldi; PM attım :)
Yandexer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al