wmaraci reklam

Bir sosyal medya siteniz olsa nasıl üye çekerdiniz?

7 Mesajlar 1.023 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

restome1 restome1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 35 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bir sosyal siteniz olsa nasıl üye çekerdiniz? Bu sosyal medya siteleri ilk kuruldukları zaman reklam haricinde nasıl üye çekti.

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Şuan kullanılanlar zamanının ilklerindendi. Rakipleri yoktu, yenilikçi sitelerdi. Ve tabii ki reklam bütçeleri de vardı. Bedava olmuyor pek. Birbirlerinden farklı özellikler sunuyorlardı ve belli bir stratejiyle girdiler.

Mesela facebook ilklerden, üniversitedeki öğrencilerin haberleşmesi için yapıldı, daha sonra ordan dünyaya yayıldı.

Twitter pratik ve kolay haber paylaşımıyla ön plana çıktı, siyasileri ve ünlüleri kullandılar. Para karşılığı ünlülere twit attırdılar.

İnstagram fotoğrafçıları ve modelleri hedef aldı, magazin üzerinden yürüdü gitti.

Linkedin iş dünyası üzerinden girdi. Facebookla benzer yapısı olsa da sadece iş dünyasından kişiler var. Dev bir CV sitesi gibi.

Pinterest de resim sitesi instagram gibi, ama site sahiplerine yönelik çalıştı. İnsanlar sitesine ziyartçi çekmek için kullandı. Farklı bir konsepti var yine.

Blogspot ücretsiz blog hizmeti veren ilklerden ve google altyapısı olduğu için ordan kazanıyor. Herkes kendine bedava site açabiliyordu. Dünyaya bloggerları kazandıran site.

Tumblr hem blog açma hem de sosyal ağ gibi kullanıldığı için blogspot'un bir açığını kapatıyor. Ziyaretçi çekme olayı blogspot'a kıyasla daha kolay sosyal ağ tarzı olduğu için.

Şöyle hepsine beraber bakınca hepsi bir nimet gibi gelmiyor mu size de? Ondan sonra bizim yerli site açanlar ya hazır twitter çakması 100 liralık scriptlerle ya da kendi yaptıkları yine var olanlardan farklı özellik sunmadan tutturmaya çalışıyorlar. Tutmaz öyle. Tutsa bile sadece reklamla belki. Bakın Türkiye'de yazbee ve yaay gibi denemelerimiz oldu milyon liralık yatırımlarla. Scriptleri twitter çakması. Fazladan bir kategori sistemi koymuşlar onun da hashtag'ten pek farkı yok. Herkes her kategoriye her paylaşımı yapıyor çöp oluyor sonuçta. Bir algoritması bile yok. Neden kolay kolay tutsun ki. Sırf yerli olduğu için kullananlar var. Yazbee battı zaten. Yaay da ************* sltyapısı diye milli bir ruhla kaydolanlar oldu ama bakalık sonu nereye gidecek. İnşallah tutar diyorum.

Bu arada ben de sosyal ağ sitesi sahibiyim. 3 yıldır kendi sosyal ağımı sıfırdan kodluyorum. Tutmasa da hobi olarak yapıyorum bunu ama tutarsa da cabası. Hala geliştiriyorum. İçinde forum ve sohbet odaları da var. Yakın zamanda alışveriş ilan bölümü de eklicem. Ama bütçe olmadan, bir strateji olmadan tutması zor :)
teorem23 Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

sdogancan sdogancan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 15 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
önce yakın çevremden başlardım kulaktan kulağa yayılırdı onun dışında reklamlar yapardım eğer hiç bir şey olmadıysa artık bot hesaplar kurarak üye olmaya başlardım ve böylece büyürdü

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
En stabil çalışan sosyal medya uygulaması sitesi ne acaba?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yazarbeys yazarbeys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
iki , üç güzel kız koyardım siteye sonra patlar giderdik.
Javadanadam Bercanayd

kişi bu mesajı beğendi.

Gediz Ajans: Dijital dünyada başarıya giden yolda sizinle.

Bercanayd Bercanayd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 25 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben davetiye ve referans sistemi koyardım. Zaten Facebook'ta ilk olarak sadece @harvard.edu adreslerini kabul ediyordu. Social network filmini izlemenizi öneririm. Orada bu işler çok iyi anlatılıyor.

guvwe guvwe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 3 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
dostum sitene üye çekmek istiyorsan öncelikle bence +18 içeriklere yönel ve o kitleyi elinde tut sonuçta twitter vk reddit hepsi +18 içerik barındırıyor ve çok kişide giriyor sende bunu yap gelen adam kalıcı olarak gelir zaten sürekli sitenden çıkmaz sonra düzenli üye çekmeye başlarsın büyük bir çekiliş yaparsın gelirler reklam verirsin flan zamanla büyür gider ama başta pes etmemek lazım ve farklı birşey olması lazım sonuçta sen olan bir sosyal medyayı kopyalarsan kimse sana gelmez

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDER MİSİNİZ?
İnstagram sayfamız
www.instagram.com/gul.yabaniii
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al