wmaraci reklam

Tekel bayii açmak hk.

14 Mesajlar 3.256 Okunma
wmaraci reklam

SeyhunSarioglu SeyhunSarioglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik/Elektronik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 72 / 36
  • Ticaret 23, (%100)
merhaba arkadaşlar,hepinize hayırlı ramazanlar.

Öncelikle şunu belirtmek isterim; çok zor iş gecen gündüzün birbirine girer gibi söylemlerde bulunmayın lütfen şuan çalıştığım işinde bi farkı yok. Hiç bari günde milyon tane laf işitmeyiz insan moralini bozmaz müdür bozuntuları. Verdikleri 949 lira maaş 949 tane laf söylerler maaş günü gelene kadar.

Şimdi bu tekel bayii bizde aile geleneği 2 tane dükkanımız var ben de 3.'ü açacam Allah izin verirse bu işte gerekli olanlar nedir bilgisi olan var mı? Ailene sor demeden şunu da ekliyim; aileme bahsetmedim henüz işten de yeni çıktım ne iftar ne sahur elin adamı tınlar mı kaça kadar çalıştırabilirse çalıştırıyo herneyse kafam attı bugün gerekli evraklar belgeler maliyet nedir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dibinde dibi; ticari ağız hiç önemli değil çalıştığım bölüm şarküteri reyonu tek kişiye 270 liralık alışveriş yaptırdığımı bilirim.gün sonunda 3 kişi 6 bin lira kazanç yapıldı.
Dipnot: yaşım 18.
Dip dip not; 20 25 bin zorlasak 35 bine kadar para bulunur.

wmaraci
reklam

izmirweb35 izmirweb35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP Developer , IT Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Bir E-Ticaret kur . 10.000 tl ile geç keyfine bak. bence ugraşma

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Bir dönem benimde planlarımda olan bir iş koluydu hatta devir alacaktım herşey hazırdı ama aksilikler nasip olmadı, iş koluna gelince doğru yer doğru cevre ile kazançlı bir sektör zaten ailende yapanlar varmış onların desteği ile milletin ağzının kokusunu cekmektense en kötüsü bile iyidir.hayırlısı kardeşim.

telegram: saydekofficial

makalehizmeti makalehizmeti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 27 / 73
  • Ticaret 8, (%100)
İçki imal etmek, hazırlamak, içki satan yerin sahibi bulunmak ve böyle bir yerde işçi olarak çalışmak müslümana haramdır.

Bunun içindir ki Peygamber Efendimiz içki konusunda şu on kişiyi lânetlemiştir: ''İçki yapanı, yaptıranı, içeni, taşıyanı, kendisine taşınanı, dağıtanı, satanı, parasını yiyeni, satın alanı ve kendisi için satın alınanı.''(Tirmizi Büyü, 37; İbn Mece, Eşribe,6)

Hz. Ömer'den nakledilen bir hadise göre de Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''(Tirmizi, Edep,43)

Merhabalar,

Madem o kadar ücretiniz var hocam aylık 6-7 bin gelirli bir e-ticaret sitesi alın ve daha rahat ve daha fazla gelir getiren bir iş sahibi olun.

İyi Günler.
FOMOCO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)

makalehizmeti adlı üyeden alıntı

İçki imal etmek, hazırlamak, içki satan yerin sahibi bulunmak ve böyle bir yerde işçi olarak çalışmak müslümana haramdır.

Bunun içindir ki Peygamber Efendimiz içki konusunda şu on kişiyi lânetlemiştir: ''İçki yapanı, yaptıranı, içeni, taşıyanı, kendisine taşınanı, dağıtanı, satanı, parasını yiyeni, satın alanı ve kendisi için satın alınanı.''(Tirmizi Büyü, 37; İbn Mece, Eşribe,6)

Hz. Ömer'den nakledilen bir hadise göre de Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''(Tirmizi, Edep,43)

Merhabalar,

Madem o kadar ücretiniz var hocam aylık 6-7 bin gelirli bir e-ticaret sitesi alın ve daha rahat ve daha fazla gelir getiren bir iş sahibi olun.

İyi Günler.

Konu sahibinin dini açıdan bir soru sorduğunu göremedim?
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

makalehizmeti adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

İyi Günler.

Arkadaş fetva değil, bilgi istedi.

http://www.alicankosedag.com.tr

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
"Şimdi bu tekel bayii bizde aile geleneği 2 tane dükkanımız var ben de 3.'ü açacam Allah izin verirse..."

Garip.
YazTurkiye

kişi bu mesajı beğendi.

makalehizmeti makalehizmeti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 27 / 73
  • Ticaret 8, (%100)

Okan İŞLİ adlı üyeden alıntı

Aleejhoan adlı üyeden alıntı

Konuda "Allah izin verirse" ibaresi geçtiği için ben bilgilendirmek istedim. İnsanlık hali bilmiyor olabilir, ben bilgi verdim.
Arkadaş din ile ilgili bir ibare (Örn: Allah izin verirse) kullanmasaydı sadece önerimi verir geçerdim. Ama arkadaş belliki müslüman ve inançlı birisi.
Bu nedenle yazdım, yazdığım mesajın hesabını verecek değilim ayrıca.
Size değil, arkadaşa yazdım. Sorun etmesi gereken biri olacak ise o da şahsın kendisidir.

SosyalReklam SosyalReklam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 0 / 28
  • Ticaret 11, (%91)
iddaa sitesi aç 10 binlik reklam yap sağlam bişey olsun ödemeyi erken yap oranları biraz yüksek tut kasa her zaman kazanır.İnsanlar aç gözlü

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)

Aleejhoan adlı üyeden alıntı

Okan İŞLİ adlı üyeden alıntı

Ortada kötü bir şey yok, neden tepkilisiniz bu kadar ? Arkadaş yardım istemiş, yorum yapan arkadaşta bir fikir belirtmiş. Siz sadece eleştiri yapmışsınız yani sizin yorumlarınız daha gereksiz.

Ek olarak: Dini açıdan sorun yok derseniz iyi para var tekel bayiide bunu kabul ederim. Ama hem gecelere kadar açıksınız hemde ayyaşlarla uğraşacaksınız. Zor iş kolay değil.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al