wmaraci reklam
lidertakipci

Tıkandık yardım

2 Mesajlar 707 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AYTACSUNAR AYTACSUNAR Back-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
İçeriklerin (yani makale/konu) yarıştığı bir yarışma ortamı düzenlemek istiyoruz. Para ödüllü oluşu herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Fakat yarışmanın hangi kurallar çerçevesinde ve oylamanın nasıl yapılacağı neye göre yapılacağı konusunda endişelerimiz var.

Bu konuyla ilgili olumlu olumsuz tüm yorumlarınıza ihtiyacımız var.

Örnek;
1.ye 500TL
2.ye 300TL
3.ye 200TL

Kategori sponsorlarının vermiş olduğu miktarın %50si 1.ye, %30u 2.ye %20si 3.ye...

Ön eleme, katılım ve oylama için görüş ve düşüncelerinize ihtiyacımız var... İyi geceler

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Doğru anladıysam para ödüllü bir makale yarışması düzenlemek istiyorsunuz.

Herkese açık bir oylamanın pek adil olacağını düşünmüyorum, sizden birkaç bağımsız birkaç kişi oylama yaparsa daha adil olacaktır sanırım. Öncelikle dile ve konuya hakim birkaç kişiden oluşan bir juri heyeti oluşturmanız gerekiyor, bu kişiler yazıyı okuduktan sonra belirli bir puanlama ölçütüyle yazıyı puanlamalı.
Yazının akıcılığına, dilin doğru kullanımı ve imla kurallarına, yazının bilgilendirme derecesine bağlı olarak birkaç kategoride puanlamalar yapabilirsiniz. Yazıyı bu konularda inceleyip herbiri için 10 üzerinden puan verebilirsiniz (akıcı anlatım: 7/10, dil kullanımı ve imla: 4/10, detay: 7/10 vb. şekillerde olabilir bu). Bu puanların standart sapmasını veya ortalamasını alıp sonuca ulaşabilirsiniz, ortalamayla yapacak olursak 6/10 olur mesela.
Yarışmaya kelime sınırlaması getirilmesi de faydalı olacaktır.

Detayları bilmediğim için böyle kabataslak bir şey çıktı ortaya. Düşünün, aklınıza bir şeyler gelir mutlaka :)
kulturelbellek AYTACSUNAR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al