lostyazilim

Ttnet Güvenli internet problemi

3 Mesajlar 862 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

kadirsaim kadirsaim İnşaat Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 7 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar. geçen gün farklı bir yerde nete girmem gerekti ve internette güvenli internet olduğu için siteme girmediğini farkettim. Daha sonra bir baktım ki wordpress tabanlı hemen hemen hiçbir siteye girmiyor. Site güvenilir ise mail atın diye bir kısım çıkıyor. Bende *****e site güvenilir olduğuna dair mailde attım ama sallayan olmadı. Bundan dolayı ziyaretçi kaybettiğimizi düşünüyorum. Bu konu için bir fikri olan varmı ? yoksa çokta kafaya takma yapacak bişiy yok mu diyosunuz :)

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Yanlış hatırlamıyorsam bazı paketler kara liste kullanarak filtreleme yapıyorken bazı paketlerse beyaz liste filtrelemesi yapıyor. Kara liste pakette belirli siteler engelleniyor ve düğer tüm sitelere izin veriliyor. Beyaz listede ise tam tersi, bazı sitelere izin veriliyor ve tüm web engelleniyor. Bahsettiğiniz durum bana garip geldi, WordPress altyapılı sitelerin yasaklanması hem BTK'nın boyunu aşar hem de çok saçma olur. Beyaz liste kullanan bir internet olabilir bu denediğiniz.

Fazla üstüne düşmeyin derim ben, büyük bir sorun değil bence.

kadirsaim kadirsaim İnşaat Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 7 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
hocam benim bildiğim kadarı ilede güvenli internetin aşamaları var. Bu dediğimde en ağırı heralde. facebook, youtube dahil girmiyordu hocam. ama dediğiniz açıdan bakmadım tabi bu şekilde olan sanırım çok azdır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al