freelance iş ilanları

Türkiye'de Yazılımın ve Yazılımcılığın Seviyesi

44 Mesajlar 3.796 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

nispet adlı üyeden alıntı

Genel yapı itibariyle paran varsa ev al arsa al ileride değerlenir düşüncesiyle yetişen insanlarız. Kolay yoldan para kazanıp sefasını sürmek isteyen insanlarız. Birde üstüne eğitimde ki kalitesizlik olunca ister istemez yazılım gibi sabır isteyen işler gözden düşüyor. Yani kısacası çevresel faktörler ve eğitimin kalitesizliği yazılım sektörünün seviyesini düşürüyor.

Düzelmesi en az 30 yıl alır, o zamana kadar burada insan yazılır bak görürsünüz, zaten şuan böyle bir çalışma var burada.

wmaraci
reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Söylenebilecek çok şey varken söylenecek hiç bir şey yok :)

Bugta kaldınız sanırsam :) :D

Ek Olarak: Herkes bildiklerini paylaşsa ve anlatsa bu durum olmaz sadece müfredeta bağlamak yanlış. Şurada bir çok kişi bir çok güzel şeyi programı vs kullanıyor yada yazıyor fakat bunu kimseye öğretmiyor yada öğrenmesi için kaynak vs sunmuyor şu forumda az gezseni anlarsınız paylaşım kıtlığını. Bu sadece bu forum için değil yanlış anlaşılmasın genel olarak türkiye deki paylaşımlar ve bilgi aktarımı hakkında konuşuyorum.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Bugta kaldınız sanırsam :) :D

Ek Olarak: Herkes bildiklerini paylaşsa ve anlatsa bu durum olmaz sadece müfredeta bağlamak yanlış. Şurada bir çok kişi bir çok güzel şeyi programı vs kullanıyor yada yazıyor fakat bunu kimseye öğretmiyor yada öğrenmesi için kaynak vs sunmuyor şu forumda az gezseni anlarsınız paylaşım kıtlığını. Bu sadece bu forum için değil yanlış anlaşılmasın genel olarak türkiye deki paylaşımlar ve bilgi aktarımı hakkında konuşuyorum.

Hocam bakın biz de imkansızlıklar çektik. Tamam ben Yazılım Mühendisliği okudum ama ondan öncesi de vardı. İlkokulda, Lise'de günlerce uğraştım, kaynak kıtlığı bizim zamanımızda da vardı ama azmin elinden bir şey kurtulmaz. İnsan başarmak istese başarıyor. Önemli olan "istemek".
Ben artık biz yazılımcıların seçilmiş insanlar olduğuna inanıyorum. Allah aşkına söyleyin hepimiz ekrana yazdığımız "Merhaba Dünya" yazısına aşık olmadık mı? :)

cheeky cheeky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Ülkedeki eğitimin şeklinin değişmesi,yeni neslin kuşakları kapsayacak kadar bilgi sahibi olması oldukça zor bir süreç. Ve tabiki en önemlisi güven,paylaşmak. Biz paylaşmaktan da korkuyoruz bu sektörde.

Kendisini ne derece otorite belleyebiliriz bilmem ama şu cümleler büyük oradan doğru.

"Fikrinizi kimse çalmayacak. Bu cildimizin altına tesir etmiş paranoya Türkiye gibi OECD Birbirine Güven Endeksi’nde sondan ikinci olan bir ülkenin en büyük hastalıklarından biri. Bir fikir hiçbir zaman sadece fikir değildir. Aynı zamanda tutkudur, kafanızda belki yıllarca evrimleşmiştir. Fikri birkaç cümleyle paylaştığınız kişi bunlara sahip olmadıkça yaptığınız işe yeltenmeyecek. Ben 1999’da birilerine “etkileşimli sözlük yapıyorum” deseydim umurlarında olmazdı. Umurlarında olup yapsalardı da başarılı olmazdı. Haliyle siz sadece fikre değil bir hayalin eksiksiz tablosuna da sahipsiniz. Fikir, çerçevenin üstündeki isim yazan etiketten fazlası değil."

Sedat Kapanoğlu,Aljazeera da böyle yazmış

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al