wmaraci reklam

ülkeye göre içerik paylaşma

14 Mesajlar 1.182 Okunma
smmexpress

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar bugün kafama bir şey takıldı ve bunu çözmeye çalışıyorum ancak net bir şey bulamıyorum ondan sizlere sormak istedim.. Şimdi benim normal bir sitem var yani türkiyede olup bitenleri güncel konuları içerikleri girdiğim bir sitem.

Ben bir içerik girdiğim zaman bunu yurt dışından da girilmesini istiyorum yani bu içerikler yurt dışından da ziyaretçiler gelip incelesin. Yani ekstra bir ingilizce site açmak istemiyorum mevcut siteden içeriği sunmak istiyorum.

Şimdi sormak istediğim bunu etiketler ile mi yapabilirim yoksa anahtar kelimelerle mi yapabilirim bunu çözemedim bir türlü. Konu ile ilgili bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

Biraz karmaşık oldu ama umarım net cevabı bulabilirim :D

wmaraci
reklam

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Hem ingilizce hem Türkçe mi yazıyorsunuz? Yabancı birisi neden Türkçe içerik okusun?

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
alt alan adıyla ingilizce içerikler paylaşabilirsiniz

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)

Beginnertk adlı üyeden alıntı

Hem ingilizce hem Türkçe mi yazıyorsunuz? Yabancı birisi neden Türkçe içerik okusun?

hayır hocam yazmaya başlamadım daha sadece fikir yürütüyorum.. Yabancıdan kastım sitem hem türkçe hem ingilizce okunabilsin. Yani örnek verecek olursam "bu nasıl yapılır" adlı içeri türkiyeden giren türkçe okusun yurtdışından giren ingilizce okusun

Ek Olarak:

Inchredible adlı üyeden alıntı

alt alan adıyla ingilizce içerikler paylaşabilirsiniz

örnek verecek olursak inglizce.siteadı com şeklinde mi yoksa siteadı com/inglizce olarak mı?

wmaraci
wmaraci

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Şöyle açıklık getireyim:

Ana Domain: siteadi.com
Alt domainler: eng.siteadi.com, ru.siteadi.com, nl.siteadi.com, ger.siteadi.com artık hangi dilleri biliyorsan

Alt domainlerin dillerini ve temalarını ona göre değiştirip yazılarıda dile göre yazarsın.

Ancak Bu tarz projeler Dünya Genelini ilgilendiren Konularda yazı yazan siteler için daha makul ve başarılı.
Örneğin: küresel ısınma hakkında yazılar, nesli tükenen hayvanlar hakkında yazılar yada dünya siyaseti gibi.

Umarım gerçekleştirir ve başarılı olursunuz.
Saygılar.

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
bence subdomain ve kategoriler ile uğraşma
WPML eklentisi ile tek panel üzerinden istediğiniz dilden içerik ekleyebilirsiniz.
aynı içeriği farklı dillere de çevirebilir veya farklı dillerde farklı içerikler de paylaşabilirsiniz.

CEMB CEMB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 39 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
buradaki asıl sıkıntı yabancı dili otomatik çevirticeksen türkçe dilbilgisi kuralları mükemmel yazılar yazman lazım

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)

DiziÖneri adlı üyeden alıntı

Şöyle açıklık getireyim:

Ana Domain: siteadi.com
Alt domainler: eng.siteadi.com, ru.siteadi.com, nl.siteadi.com, ger.siteadi.com artık hangi dilleri biliyorsan

Alt domainlerin dillerini ve temalarını ona göre değiştirip yazılarıda dile göre yazarsın.

Ancak Bu tarz projeler Dünya Genelini ilgilendiren Konularda yazı yazan siteler için daha makul ve başarılı.
Örneğin: küresel ısınma hakkında yazılar, nesli tükenen hayvanlar hakkında yazılar yada dünya siyaseti gibi.

Umarım gerçekleştirir ve başarılı olursunuz.
Saygılar.

teşekkürler hocam bilgi çin bunu dikkate alacağım bakalım inşallah güzel şeyler yaparız

Ek Olarak:

cwt adlı üyeden alıntı

bence subdomain ve kategoriler ile uğraşma
WPML eklentisi ile tek panel üzerinden istediğiniz dilden içerik ekleyebilirsiniz.
aynı içeriği farklı dillere de çevirebilir veya farklı dillerde farklı içerikler de paylaşabilirsiniz.

hocam peki aramalarda hangi dil ile çıkacak bu indexler?

Ek Olarak:

CEMB adlı üyeden alıntı

buradaki asıl sıkıntı yabancı dili otomatik çevirticeksen türkçe dilbilgisi kuralları mükemmel yazılar yazman lazım

hocam onda sıkıntı çıkmaz. Beni tek düşündüren içeriğe yabancılarında armalarda ulaşması

tarihduragi tarihduragi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de Tarih Durağı sayfamda bazen İngilizce içerik paylaşıyorum. Bence çeviri eklentisi kullanmak siteyi kötü gösteriyor. Ben paylaştığım İngilizce içerikleri aynı etiket altında toplayıp, üst kategoriler kısmına English diye sekme yaptım.

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
@tarihduragi hocam aslında yaptığınız güzel fakat aynı içeriği hem türkçe hem ingilizce mi giriyorsunuz? Neden etiket şeklinde yaptınız ki kategori şeklinde neden yapmadınız?

Ek Olarak:

tarihduragi adlı üyeden alıntı

Ben de Tarih Durağı sayfamda bazen İngilizce içerik paylaşıyorum. Bence çeviri eklentisi kullanmak siteyi kötü gösteriyor. Ben paylaştığım İngilizce içerikleri aynı etiket altında toplayıp, üst kategoriler kısmına English diye sekme yaptım.

hocam aslında yaptığınız güzel fakat aynı içeriği hem türkçe hem ingilizce mi giriyorsunuz? Neden etiket şeklinde yaptınız ki kategori şeklinde neden yapmadınız?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al