wmaraci reklam

Vücudun Durumu – Body.Vi – Fikir, Proje

7 Mesajlar 1.078 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erenerduran erenerduran Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bu zamansızlıkta aklıma gelen projelerin haddi hesabı yok. Çoğu gereksiz olduğu için çöp kutusuna taşınıyor. Gereksiz olmayanları da aklımın bir köşesinde saklıyorum. Söylemeye değer gördükleri mi, yapmayacaklarımı da sizlerle paylaşıyorum.

Belki bu fikirlere daha önce ulaşılmış ve hayata geçirilmiş olabilir. Bunları göz ardı ederek fikirlerimi belirtiyorum.
Vücudun direnç sistemi, kullandığı enerji ve bizim aktivitelerimiz önemlidir. Bir hücreye bile hükmetme yetkimiz yokken, çoğu zaman yorulduğumuzu hisseder ve dinlenmeye çekiliriz. Bende burada insanların günlük yaşamında kullandığı enerjiyi ve o anda ki anlık enerjisini web’e taşımak istedim.

Body.Vi veya Bodystat.us

Bu proje için iki tane alan adı düşündüm. Aralarındaki fiyat farkı baya fazla. Ucuz olmasını istiyorsanız bodystat.us’u kullanabilirsiniz. Bunların dışında, istediğiniz alan adınıda kullanabilirsiniz.

Amacı

Günlük yaşantınızda yaptığınız işleri belirleyerek vücudunuzun enerjisini hesaplama. Saatlere göre anlık enerji göstergesi. “Bu çocuğun durumu nasıl? Ne yapıyor?” sorularına bir yanıt.

Kapsadığı kitle

Uluslararası olacak şekilde, tüm dünyayı kapsamalı. OpenSource, yani açık kaynaklı olmalı. Herkes tarafından düşünce belirtilebilmeli ve geliştirilebilmeli.

Kayıt Ol

Kayıt olma sisteminde bazı kriterlerin aranmasında fayda var. Kişi ister sosyal platformları kullanarak isterse direk site üzerinden de kayıt olabilmeli. Giriş yaptığında, istenilen kriterleri doldurmadığı sürece uygulamadan yararlanmamalı. Vücudun bir gündeki enerjisini hesaplamak için bazı bilgiler istenilmeli. Örneğin: yaşı, var olan hastalığı, alerjisi, anne-baba durumu (çocuksa), mesleği, öğrenimi, yaşadığı yer, maddi durumu vs. Bunlar vücudun enerjisini ölçmek için gerekli gördüğüm bazı bilgiler. Arttırılabilir.

Anasayfa

Sade bir anasayfaya sahip olmalı. Bilinen telefon platformlarında uygulaması olmalı. Bu proje hakkında güzel, anlaşılır ve sade bir video hazırlanmalı. Tüm dünyaya hitap edeceği için, bire bir çevirisi yapılabilen tüm ülkelerin dil seçeneği olmalı. Ana ve varsayılan dil İngilizce olmalı.

Yapılacaklar Listesi

Kişi kendi sayfasına girdiğinde o günkü veya daha sonraki günler için yapacak olduğu işlerin listesini sayfaya girmesi lazım. Böylelikle vücudun enerjisi o güne göre ayrıntılı şekilde gösterilebilir. Hangi saatler arası enerjisinin azaldığını görebilir. İşlerini buna göre planlayabilir.

Günlük İşler

Burada günlük tekrarlanan işler girilmeli. Sitede temel işlerin kayıtlı olması gerekiyor. Bir kişi yüzünü yıkama, tuvalet gibi ihtiyaçlarını/işlerini girmek istemez. Bu yüzden sitenin temelinde bu işlerin olması kullanıcıyı rahatlatır. 1-2 tık sayesinde bu işlerini kolayca ekleyebilmeli. Varsayılan olarak bir enerji girilmeli. Eğer daha fazla veya daha az bir enerji harcaması varsa bu kullanıcı tarafından değiştirilebilmeli.

Bunun dışında yine bir çok özellik bu sayfa altında yapılabilir.

Ekleme Sayfası

İşlerin her biri bu sayfa altından eklenmeli. Kullanıcı yapacağı işin adını ve tanımını girebilir. Bir işin durumu 3-4 seçenekte belirlenebilir. Mesela bir kullanıcı o yapacağı işi herkese göstermek isteyebilir, hiç kimseye göstermek istemez, sadece seçtiklerine veya bir kişiye göstermek isteyebilir. Bunun gibi seçenekler durum altında ayarlanabilir.

Bir iş için gerekli organlar seçilmeli. O organın ne kadar enerji harcadığı kullanıcı tarafından yazılmalı. Mantıklı bir algoritma ile bağlantılı işlere bakılıp enerjinin fazlalılığı ve azlığı ayarlanmalı. Gerektiği yerde kullanıcıya uyarı verilmeli. Birden fazla organ eklenebilmeli.

Bu iş için bir saat aralığı belirlenmeli. Aynı zamanda bu işin yapılacağı tarih seçilmeli. Tarih seçimi o haftadaki günlerin isimleri ile (örn: Pazartesi, Salı, …) yapılabilir veya direk gün-ay-yıl seçimi ile de bu işin yapılacağı tarih belirtilebilir.

Bir iş için bu kadar istenilen bilgi yeter. Fakat arttırılabilir.

Kullanıcı durumu – Ziyaretçi gözüyle

Kullanıcılardan isteyen herkes yapılacaklar listesini-vücut durumunu istediği kişi ile paylaşabilmeli. Paylaşma kısmında sosyal mecralar dışında web siteye gömme (embed) özelliğide olmalı. Bu embed sisteminde büyük büyük site reklamı yapılmamalı.

Kullanıcının yaşadığı saat dilimi belirtilmeli ve o anki saate göre enerjisi anlık olarak gösterilmeli.

Yapacağı işleri ayrı bir pencerede açmalı. Kullanıcının “Gizli” olarak işaretlediği işlerini görmemeli. Sadece bir işin var olduğunu ama bunun gizli olduğunu belirten bir simge konulmalı.

Kullanıcının avatarı, o anda ki enerjisi ile doğru orantılı olarak renklendirilmeli.

O anki enerjiye dayalı varsayılan yazılar gösterilmeli. (Örn: tam havasında, yorgun, mutlu, huzurlu, sinirli gibi) Eğer istenilirse kullanıcı kendisine göre bu mesajları değiştirebilmeli ve kendisine yeni mesajlar ekleyebilmeli.

Yapılabilecek diğer şeyler:

• Enerjiyi arttıracak işlerde girilebilir.

• Her iş için bildirim gönderme sistemi yapılabilir.

• Bir kişinin enerjisi ener %0 ise belirlediği ebebeyn mailine veya belirlediği diğer maile uyarı mesajı gönderilebilir.

• Bir kişiye işlerinde yardım edilebilir. Bunun için kullanıcı eklediği işte “Yardım edilebilir” seçeneğini aktif etmesi gerekiyor.

• Enerji dağılımına göre tatil yapacağı saatler/günler çıkartılabilir.

• 2 ay sonrasında kullanıcının enerji grafiği çıkartılabilir. Bu özellik diğer sitelerde referans olarak kullanılabilir.

• Enerji derecesi ve yapılacak iş seviyesine göre en güçlü kişi aylık veya haftalık olarak seçilebilir.

• Telefonunuza yüklediğiniz uygulamada, enerji seviyeniz düşükse gelen telefonlar sessize alınabilir. Rahatsız etmemesi açısından.

• ve daha bir çok şey…

wmaraci
reklam

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
bodystat.us domaini fikir için harika bence.
teknoonur

kişi bu mesajı beğendi.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
yazının 3te1 ini okudum gerisi okumadım ona göre yorum yapıyorum.

emek vermişsin ama birşeyi atlamışsın. herkesin vucudu birbirinden farklıdır.
yani senle benim aynı anda aynı mesafeyi koşmamız aynı enerjiyi harcayacağımız anlamına gelmiyor. işin içine bir sürü faktör giriyor.

ayrıca şu organ ekleme olayı gerçekten berbat.

bu projeyi hayata geçirip 1 milyon dolar yatırım yapsanız bile sistemi kullanan kişi ikinci kez açmayacaktır. bir sürü sebep sayabilirim.
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum uzun uzadıya yazmışsın fakat, cudjex arkadaşımızın dediği gibi, bu da tutmaz. Olabilecek şeyleri herkes yapmış zaten bu devirde. Kendini çok zorlama, diğer insanların göremediklerini görüyorum şeklinde bir ayrıcalığa da kapılma derim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
komik olmuş biraz :)

Selamunaleyküm.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılar dilerim :) umarım emeğinin karşılığını alırsın

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Yurdum insanı ne kadarda kabullenmiş. Zaten yapılmış senin yapmana gerek yok mantığı var herkeste. Kardeşim inşallah projeni gerçekleştirir ve başarılı olursun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al