lostyazilim

WM Aracı'nda Ticareti Arttıracak Fikir

29 Mesajlar 2.672 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Ticaretin en önemli kuralı güvenilirliktir. Bu güvenin sağlanması için de satıcının parasını alabilmesi ve alıcının da parasının karşılığını alabilmesi gerekir.

Bunu sağlamanın en iyi yolu ise ortada bir arabulucu olmasıdır. Sözün özü bence WM Aracı'nın arabulucu hizmet vermesi gerekir.

Örneğin AliExpress, AlanAdları.com gibi sitelerde bu sistem tıkır tıkır işliyor. Bu gibi bir güven ortamında, çoğu webmaster buradan işlem yapar ve hatta WM Aracı dışı işlemler bile buradan yapılabilir.

Ayrıca bu hizmetin karşılığında cûzi bir komisyon alınarak bu hizmette çalışanların emeğinin karşılığı verilebilir.

Hatta bu işi WM Aracı bünyesi dışında, diğer webmasterlar tarafından global bir arabuluculuk hizmeti bile şu anda tutacak projeler içerisindedir.

Tabii ki her işte bir çapanoğlu vardır fakat düzen oturtulduğunda fikrimce bu işten hem WM Aracı, hem alıcı, hem de satıcı kârlı çıkacaktır.

wmaraci
reklam

Miroglu Miroglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Sendika Başkanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 23 / 15
  • Ticaret 11, (%100)
katılıyorum. Adam onlarca kişiyi dolandırıp gidiyor adam biliyor ki kimse savcılığa vermeyecek ee WM'den de banlansa ne olacak diye düşünüyor sonra kaçıyor kimse bir daha adama ulaşamıyor
ismail useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

onurcetin60 onurcetin60 ------------------------- Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)
Bunu Bende düşündüm...

Sadeceon Bionluk gibi bir sistem kursunlar %10 komisyon alsınlar oyum wm aracına

Sadeceon %30 Alıyor
Bionluk %20 Alıyor

ÇARE WMARACI
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1905
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Çare admin :)
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

Miroglu adlı üyeden alıntı

katılıyorum. Adam onlarca kişiyi dolandırıp gidiyor adam biliyor ki kimse savcılığa vermeyecek ee WM'den de banlansa ne olacak diye düşünüyor sonra kaçıyor kimse bir daha adama ulaşamıyor

Dediklerinizden yola çıkarak, WM Araci gelişmeleri ve alıcı-satıcı ilişkilerini kayıt altına alarak adli yönden güvence verebilir.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
ismail hocam tamam da bu iş o kadar kolay değil ve kolay kolay oturmaz sistem. Burası sonuçta forum sitesi. Ve çeşit çeşit hizmetler de var sadece site satışı, seo hizmeti değil. Adam geliyor bana şu hatayı halledene şu kadar veririm diyor. Onay sistemi olacak diyelim, diğer taraf onaylamazsa hadi gel de kimin yalan söylediğini bulmakla uğraşacak wmaracı. Bu büyük bir sorumluluk. En ufak bir sorunda wmaracı suçlanacak. Keşke güzel bir çözüm bulunsa ama diğer bionluk gibi sistemler daha farklı çalışmakta.
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

redwm adlı üyeden alıntı

ismail hocam tamam da bu iş o kadar kolay değil ve kolay kolay oturmaz sistem. Burası sonuçta forum sitesi. Ve çeşit çeşit hizmetler de var sadece site satışı, seo hizmeti değil. Adam geliyor bana şu hatayı halledene şu kadar veririm diyor. Onay sistemi olacak diyelim, diğer taraf onaylamazsa hadi gel de kimin yalan söylediğini bulmakla uğraşacak wmaracı. Bu büyük bir sorumluluk. En ufak bir sorunda wmaracı suçlanacak. Keşke güzel bir çözüm bulunsa ama diğer bionluk gibi sistemler daha farklı çalışmakta.

Evet, haklısınız. Ama yazıda belirttığim gibi illa bir çapanoğlu çıkacaktır. Alanında uzman kişiler bunu kontrol ederse bu sorun aşılabilir gibi.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Havuz sisteminden bahsediyorsunuz.

Malesef işin içine vergiler girdiği zaman cüzi miktarda komisyonlardan bahsedemiyoruz. Kimsede yüzde 20-30 gibi yüksek komisyonlarla bu sistemi kullanmak istemeyecektir. Daha bunun kontrollerinden, müşteri hizmetinden falan hiç bahsetmiyorum. Sonuçta böyle bir iş yapıyorsak bu sistemin başına da birini oturtmamız gerek. E bu adam çalışacak, maaşı var sigortası var. Hatta bir değil belki birden fazla kişiye ihtiyaç duyulacak belkide.

O yüzden yarar mı sağlar zarar mı bilmiyoruz.

Daha bizim üyelerimiz ayda 2-3 TL para verip premium üyelik almıyor. Bu sistemi kullanır mı? Onu da düşünmek lazım.
ismail TekUmut BurakGamsiz

kişi bu mesajı beğendi.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
ismail evet hocam katılıyorum. Birisi sağlam bir sistem oturtursa çok iyi olur tabi ki.

Ama şu açıdan da bakalım. Diyelim ki böyle bir sistem geldi. Bu sefer komisyondan kaçan olacak. Site çöküşe geçebilir. Webmasterlar başka sitelere yönelebilir. O siteleri de herkes biliyor zaten. Ve hadi diyelim güzel düşük bir komisyon oranı verildi. Bu sefer wmaracı gibi bilginin ve yardımlaşmanın önde olduğu güzel bir platform ticarethaneye dönecek :) üstüne uyanık adamlar ve her sistemde oldukları gibi **************lar da dadanacak.

Yani kısacası hocam böyle bir sistem sanırım çok uzakta bu zamanlar :) Ama umarım en yakın zamanda güzel bir sistem gelir. Ki wmaracı kötü niyetli olanlara dikkat ediyor elinden geldiğince uzaktaştırıyorlar. Bu açıdan da onları tebrik ediyorum.

TekUmut TekUmut Kişiye Özel Karikatür Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 15, (%100)
İlla eleman almanız gerektiğini düşünmüyorum. Ticaret Vekilleri gibi bir profil yükseltmesi kullanabilirsiniz. Trade puanı yüksek ve yaptığı işlerde ki dürüstlüğü ile kendini kanıtlamış olabilir. Bu kişiler forumda bir iş yapılacaksa vekil olarak iş yapabilir. Böylece arada ki aracı işlemi güvenilir üyeler tarafından yapılmış olur.
+ olarak davetiye sistemi gelmesi her zaman forumun kalitesini ve ticaret gücünü arttırır diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al