freelance iş ilanları

Wordpress mi Kendi Scriptim mi?

9 Mesajlar 1.061 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba arkadaşlar.

konuyu açma sebebim tavsiyelerinize ihtiyaç duymuş bulunmam

sitemin içeriği ve tasarımı hazır sadece geriye tek bir soru kalıyor. wordpress mi kendi scriptim mi? açıklamak gerekirse:

daha önce wordpress kullnamadım ama sitemde birçok sayfanın altına yorum bölümü gerekli. yani benim açtığım konuya insanlar mesaj yazacaklar ve sorularına ben de cevap vericem. bu yüzden wordpress kullanmayı düşünüyorum tabi hiç deneyimim yok wp üzerine. bir de kendim bir yorum scripti mi yazsam diye düşünmekteyim phpde. ama bunu yaparsam site ve veritabanı güvenliğini ne derece sağlayabilirim bilmiyorum. ayrıca wordpressi 2-3 gündür denemeye başladım kendi sitesinden deneme domain alıp ve admin panelini pek rahat bulmadım yani o biraz gözümü korkutmakta

sizce wordpress mi? kendi scriptim mi?
okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için teşekkürler

wmaraci
reklam

wild wild WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 77 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Şu şekilde düşünmek mantıklı olucaktır; sonuçda siz belli bi ziyaretçi kitlesine hitap etmek amacıyla bi site açıyorsunuz ve siteniz seo açısından da güçlü olması lazım ziyaretçileri memnun edicek tasarım ve kolaylıklarda lazım. Eğer wp ye alternatif güçlü bi script yazabilirim (yazdırabilirim) diyosan özgün bi sistem kullanmak mantıklıdır. Ama bunu karşılayamam diyosan dünyaca kabul gören wp alt yapısını kullanmak senin için en iyisidir. Wp ile yapamıycağınız bişey yoktur. Eklentiler, temalarla dilediğiniz şekle sokabilirsiniz.
Batarya bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

wild adlı üyeden alıntı

Şu şekilde düşünmek mantıklı olucaktır; sonuçda siz belli bi ziyaretçi kitlesine hitap etmek amacıyla bi site açıyorsunuz ve siteniz seo açısından da güçlü olması lazım ziyaretçileri memnun edicek tasarım ve kolaylıklarda lazım. Eğer wp ye alternatif güçlü bi script yazabilirim (yazdırabilirim) diyosan özgün bi sistem kullanmak mantıklıdır. Ama bunu karşılayamam diyosan dünyaca kabul gören wp alt yapısını kullanmak senin için en iyisidir. Wp ile yapamıycağınız bişey yoktur. Eklentiler, temalarla dilediğiniz şekle sokabilirsiniz.

sanırım wp mantıklı olan fakat kullanımı zor geldi artık çözücem bir şekilde

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
wp inan çok kolay sadece alışkın değilsin ben hiç bişey bilmeyen birisi olarak 1 günde wordpress kurdum 2. gün tema buldum şimdi 4k hitli sitem var biliyormuyum hayır ama wordpress inanki çok çok basit bir platform bunun garantisini verebilirim sana.tabi bazı portal temaları filan çok uğraş istiyor sende blog tarzı birşey açacaksın galiba zorlanacağını zannetmem
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

wp inan çok kolay sadece alışkın değilsin ben hiç bişey bilmeyen birisi olarak 1 günde wordpress kurdum 2. gün tema buldum şimdi 4k hitli sitem var biliyormuyum hayır ama wordpress inanki çok çok basit bir platform bunun garantisini verebilirim sana.tabi bazı portal temaları filan çok uğraş istiyor sende blog tarzı birşey açacaksın galiba zorlanacağını zannetmem

blog formatında olacak sadece kendi tasarımım olan temayı wpye adapte edicem.

sitenin amacı üniversitede hazırlık okuyan öğrencilere yardımda bulunmak. çeşitli makaleler yazılar paylaşıcam. bu hafta içi biraz fazla kurcalıycam wordpress i haydi hayırlısı

yorum için teşekkürler

Aksaclii Aksaclii Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 35 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Wp çok dandik bu kadar kullanıcısı olmasına hayret ediyorum heralde herkes alternatifi olmadıgından onu kullanıyor.

cevabım: tabikide kendi scriptin
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok, WordPress yeterli.

World World WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Ben şahsen yakında bir site ile karşınızda olacağım. Tamamen kendi kodladığım bir blog, seo %100 uyumluluk gösterir. Öyle veri tabanı olayıyla falan uğraşmana gerek yok yani yorum yapmasalarda olur bana göre. İlla wordpress kullanacaksan sana tavsitem webadamdan falan alma hostingi. 2 gün sonra suspended yersin.
wild

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

hersaniye adlı üyeden alıntı

Ben şahsen yakında bir site ile karşınızda olacağım. Tamamen kendi kodladığım bir blog, seo %100 uyumluluk gösterir. Öyle veri tabanı olayıyla falan uğraşmana gerek yok yani yorum yapmasalarda olur bana göre. İlla wordpress kullanacaksan sana tavsitem webadamdan falan alma hostingi. 2 gün sonra suspended yersin.

domain için ayriyeten tavsiyeleri ele alacağım :) domain ve host işi en önemli kısım

siteni bekliyorum hocam inş. başarılı olur

benim istediğim siteye facebook, twitter beğenileri çekmek ve konu altlarına yorumlar eklemek. kullanıcıyla etkileşim içimde olmak istiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al