wmaraci reklam

Yaptığınız işleri kurumsallaştırmayı düşündünüz mü ?

17 Mesajlar 1.689 Okunma
smmexpress

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
yaw bu havada ne şahıs firması, otur oturdugun yerde

kafan kulağın rahatken huzurunu bozma !

işyeri açmak çok çok pahalı bir heves ,unutma !

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
patentofisi Niye ? Var bizim şahıs firması. 500-600 liraya açılıyor. Nesi pahalı ?

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

patentofisi 'nin dediği doğru. Ofis açtın, yanına ortak buldun, daha sonra birşeyler üretmeye başladın ( belki aylar sürecek bir ürün ortaya çıkarmak ), sonra o rünün reklamını yapıp müşteri beklemeye başladın. Tüm bu sürede kira, vergi, ssk, eleman maaşları, yemek, yol, ofis masrafı vs sürekli ödeyeceksin. İşi kurduktan sonra cebinde fazladan 7-8 aylık gider kadar para olması lazım ki hiçbir şeyi düşünmeden işe odaklanabilesin.

Şahıs şirketiyle de bunlar yapılır. Hele ilk müşteriyi bul, ondan biraz para kazan daha sonra düşünürsün ne yapacağını. İşler iyileştikçe geliştirirsin işini.

Bende senin gibi düşünürdüm hep. Herşey tam olsun, mükemmel olsun, istifa edip sektöre iyi bir yerden giriş yapalım. Ama hiç gerek yokmuş. Ve mükemmeli istedikçe de düşündüğün şeyi başaramıyorsun.

İnan bana şahıs şirketi yeter de artar. En önemli mesele fatura kesebilmek. Fatura kesiyorsan çok kolay iş bulursun. Kurumsal firmalara iş yapabilirsin. Adam 3binlik işe 5binlik fatura istiyor ki vergiden düşebileyim bunu diyor :) Sonra zaten fatura kesip iş sözleşmesi yaptıktan sonra en büyük yazılım firmalarından geri kalır bir yanın kalmıyorki. Tek olay kaliteli iş yapıp kendini gösterebilmek.
Riske atmaya hiç gerek yok. Şahıs şirketi 2 haftada açılıp 3-4 günde kapatılabiliyor. 13.000 TL'ye kadar %15, 30.000'e kadar %20 kurumlar vergisi var. O kadar. Bir de 3 ayda bir stopaj var. Onu zaten muhasebeci ödetmez.

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Aslında önümde iki yol var. Şuan üniversite okuyorum ve sağlıkçıyım. Memur olup standart bir hayat ya da ticarete atılıp, değişik gelir grafikleri ile hayatıma devam etmek..
Ticareti çok çok seviyorum ama sağlık bölümüne de isteyerek giriş yaptım. Tek sıkıntım şuan için pek sermayem olmaması. Yoksa farklı sektörlerden de giriş yapabilirdim. Sizde öğretmensiniz sanırım halimden anlarsınız, memur şirket açamıyor diye duydum. Siz ne gibi öğütler verirsiniz. Verdiğiniz öğütler benim için mücevher değerinde. Saygılar...

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Memur şirket açamıyor da şahıs şirketi olunca babana açtır, kardeşine açtır sorun yok. Ama normal şirket işi masraflı tabii. Birde ikisinin ortası var. O da dükkan açmak. Esnaf sanatkara üye olursun. O da vergi, belediye tabela vergisi, esnaf sanatkar kayıt ücreti, yazar kasa vs 4.000 lirayı buluyor. 600 zaten esnaf sanatkar için sadece. Bunun yanında eşya, dükkan kirası vs yine pahalıya gelir ama limited şirketten daha ucuz olur. Ben çok kez şahıs şirketi açıp kapattım. Şuan yine açsam 200 liraya açarım. İmza sirkülerim var, vergi borcum yok, muhasebeci tanıdık o para almaz. Annem boşta ona açtırırım. Piyasayı görüp karar vermek için en mantıklısı şahıs şirketi.
Kitayurdu'da o şekilde başlamıştı. Cihangir'de küçücük bir odada başlamışlardı şimdi yinede iyi sayılır durumları. Komisyon programından paramızı alamayıp da şirket basmaya gitmiştik oradan biliyorum .
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
PHPacemisi Anladım hocam. Memurken işleri büyütüp, işler istediğimiz gibi olursa istifayı verip bu işe girmek daha iyi gibi sanki :D Siz memur musunuz şuan?

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Memurum da memurun ek kazanç sağlamasına bir yasak yok. Vergi vermeyi gerektirecek ek işler yapamıyor sadece. Ama gir bi yere çalış ona yasak yok. Ufaktan başla hocam sen, birşey olmaz. Şahıs şirketinde batmazsın zaten, seni göçürecek vergiler de çıkmaz karşına. Baktın kazanç iyi, müşteri çevresi genişledi, büyütürsün işi. Kredi çekip bi ton parayı yatırıp hepsini batırmaktan kat kat daha iyidir böyle. Ucuz ve kolay bir sistem.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
PHPacemisi

Anladım hocam. Bakalım nereye sürükleyecek hayat bizi, saygılar :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al