wmaraci reklam

Yeni sosyal ag projemi nasil hayata gecirebilirim

10 Mesajlar 1.186 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Arkadaslar merhaba,

Sosyal ag projem var ama facbook ve benzeri sitelerden farkli. Icerik sosyal bir projedir.

Fikirlerimi bir kac arkadasima anlattim ve onlarda olumlu yonde destek verdi.

Proje tamamen uygulama uzerinden yuruyecktir.

Canli ve anlik bildirimler olacaktir.

Bu projem için nasil bir destek alabilirim. Kimlere nasil guvenebilirim. Ilk olarak neler yapmaliyim.
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Creatingz Creatingz Creatingz | Dijital Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Ajans
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 454 / 169
  • Ticaret 40, (%100)
ilk domain almalısın sonrasında tüm grafiksel işleri yaptırmalı veya yapmalısın sonrasında domainin üzerine android uygulama yaptırabilirsin en son özel bir sunucu üzerine siteni kurup yayına sokman iyi olur.

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Ben kime guvenip bu projenin uygulamasini yaptirabilirim. Forumdan birine projemi anlattigimda calinma ihtimali yok mu ? Nasil bir yol ile ilerlemem gerekli.
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

BurakKoknar BurakKoknar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 10 / 31
  • Ticaret 14, (%86)
Öncelikle büyük bir proje istiyorsan kendi ekibini kurmalısın. Seninle sonuna kadar çalışacak bir yazılımcı, bir grafiker, bir hosting firması gibi anlaşmaların olmalı. Bu insanlar seninle çalışıp senden rutin ücretlerini aldıkları zaman çalma gibi bir girişime girmeyeceklerdir. Piyasada ismi olan yazılımcıları tercih edebilirsin bu konuda, ya da her şehirde bu işin merkezleri vardır. Örneğin Erzurum'da TeknoKent adını verdiğimiz bir pasaj var, bütün yazılım firmaları bir arada... Bu gibi yerlerde fiyatlar yükselecektir lakin kurumsal iş yaptıkları için projeni çalma durumu yaşanmayacaktır, onlar için sadece "iş" mantığıyla yaklaşılır... Bunun sonrasında reklam işlemlerin olacak, yani büyük masrafa gireceksin, bunların hepsini göze alırken batmayı da göze al. Çünkü her proje başarılı olacak diye bir koşul yok, en kötüyü hesaba katarak başlamalısın. Umarım başarılı olursun dostum.
steel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Suan icin ismini ariyorum projemin sonrasi icin adimlar atilacak. Ismini bulunca paylasacagim.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
İlham olması için anlatıyorum.

Şu anda üzerinde çalışmış olduğum bir projem var. Aylar önce aklıma geldiğinde önce alan adlarını aldım bir çok uzantı ile birlikte. Sonrasında isim için marka tescil ve patent başvurularında bulundum. Ardından, projemin amacını, bulundurulacak içerikleri, paylaşılacak olan görselleri belirleyip kağıda dökerek, tamamen bana ait olduğunu ispatlamak adına notere gidip tasdik ettirdim. Kopyalanamaması ve projemden esinlenerek çoğaltılmaması için bir çok lisans metodu ile tescil ettirdim. Şu aşamada, bırak projenin benzerini çıkarmayı, ismini bile taklit edemezler.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Kac tl tuttu hocam bilgi veriniz.

aaksu aaksu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 3 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
patent durumu sadece üretilebilir sanayi ürünleri için gerçekleştirilebilmekte. bir web projesi için patent diye bir durum yok. ismini değiştirip tasarımda ufak oynamalar yapıp aynı mantıktaki siteyi açmak mümkün. o yüzden giriş yaptığınız piyasaya sağlam girip sektörde lider olmalısınız ki rakipleri ancak bu şekilde düşürebilirsiniz. yoksa youtube dışında video siteleri, facebook dışında sosyal ağlar, ebay dışında e-ticaret siteleri mevcut.

fikir projelerinde yalnızca isme patent alınabilmekte. belki yalnızca onu tercih edebilirsiniz. onun dışında yazılım bilginiz yok ise çalışacağınız yazılım firmasıyla noter tasdikli bir "gizlilik sözleşmesi" imzalamak dışında alınabilecek bir önlem bulunmuyor.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
aklıma şu geldi. keşke zamanında google da notera falan gidip patent alsaymış. yandexi kapattırabilirmiş.

ya da fecebook ve google plus örnek olabilir. bu kadar üst seviyede aynı projeler yapılabiliyor siz daha ortada ismi cismi domaini olmayan projesi bile olmayan bir hayalin çalınmasından korkuyorsunuz.

projenin ismini sonra da bulsanız olur. önce tasarımı yaptırmalısınız. yazılım firmasıyla falan anlaşmanız gerekecek o da para isteyecek. iş bitince reklam parası gerekecek. bol bol harcayacaksınız.

bol şanslar.

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Gunumuzun geregi tutacak bir proje olacaktir. Bir takim girişimlerde bulunacagim. Belki uzun surecek ama yavas yavas bitireceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al