wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Youtube Projem

35 Mesajlar 3.916 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

Tantüni adlı üyeden alıntı

Herkes telif demekten başka bir şey dememiş. Nereden biliyorsunuz Acunun yada O Ses Türkiyenin çok beğenipte destek çıkmayacağını? Belki adamlar bu kişiye yatırım yapacak yada projesini, kanalını satın alacak? O telif diyenlerin hepsi hasetinden çatlıyorlar. Sesler buraya kadar duyuluyor. Bu forumda bir projeni paylaşma kardeşim. Öyle insanlar var ki kendileri yapamadıkları için ne yazacaklarını bilmiyorlar. Adamın hevesini filan bırakmazlar yani. Telif mi yedin? Kapatırsın olur biter. Yemezsen devam edersin bu kadar basit. Sen bu projeyi hayata geçirmeye bak. Yapmazsan eğer bu telif yer diyenlerin hepsi bunu yapmaya çalışacak. Onlara telif işlemiyor çünkü.

Aynen güzel kardesim, bende demin cevap verdim bu konuya... biri telif diyor digerleri papagan gibi tekrarliyor...

Haset midir bilinmez ama güzel fikirler genelde, hemde telif'den cok uzak bir mevzu olmasina ragmen millet karalamayi cok seviyor.

O SES YOUTUBE sözüne bile telif dediler ya...

wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Telif yer miyim yemez miyim sorularına ve ihtimaline hiç hayatında yer vermemek için ismi ve logoyu yakın ama farklı bir şey yapsaydın heşke hocam ne kaynederdin ki.

Ayrıca onu geçtim acun konseptin haklarını satın aldığı için bir tek o yapabiliyor. Youtube'da tutarsa kesinlikle el atar diye düşünüyorum. Bir avukata danısın. Fakat ismi ve logoyu tamamen farklı yaparsanız ve işleyişi de farklı yaparsanız ama aynı kapıya cıkarırsanız başınız ağrımaz.

Projeye gelicek olursak Türkiye sever böyle işleri, uğraşırsanız kesinlikle tutar bi de reklam yapıcam diyorsunuz. Yolunuz açık görünüyor.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Bu foruma acilen yaş sınırlaması getirilmeli. Kaile alıp cevap yazmayacağım. Yok acun medya metotlarını tanıyormuş. Gerçekten bir yaş sınırlaması getirin şu foruma rahat edelim.
Yahu adam ziraat.net alan adını aldı ziraat bankasında kaybetti davayı hala bana logodan isimden telif yersiniz diyorlar ya, demiyorlarda yiyebilirsiniz diyorlar yorum yapmış olmak için yorum yapmayın şu forumda. Gözünüzde parası olan herkesi ilah etmişsiniz. Yapsın ne olacak yani gelsinler kapatsınlar arkadaş için iyi bir deneyim olur. Hiç yoktan sistemin nasıl işlediğini filan öğrenir tecrübe sahibi olur. Son olarak birde istediğimiz kişiyi engelleyebiliyormuyuz? Mobildeyim, zira bir kaç kişinin ne yorumlarını nede açtığı konuları görmek istemiyorum.

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Kanalının Tutabileceği ne Eminim Ama Logo Ve Kanal adı seni zor durumda bırakabilir Tabi Onlar ABD Yasalarına Göre şekilleniyor Orda Kanunlar Nasıl Bilemiyorum

MehmetFazilK adlı üyeden alıntı

Kardeşlerim burada amaç şarkı söylemek değil mi? Youtube gibi bir platformda telif hat safhada önemli iken nasıl tutacak her videodan telif yer arkadaş. O ses Türkiye de söylenen her şarkı için ödenen telifden haberiniz var mı? Konsept düşünce olarak güzel ama uygulamaya girmesi için kazandığından daha çok vermesi gerekir.

Söylenen Her Şarkıdan Telif Almaz Çünkü Arkadaşın Projesinde Şarkılar Cover Gibi Olacak gibi YouTube de Coverler Şarkının Birebir Aynısı Olmadığı için Telif Yemez Yani Müzik Aynı olsa Bile Ses Farklı İse Telif Yemez

wmaraci
wmaraci

hamzacan hamzacan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 3 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeşim bunun gibi bir proje yapman gayet başarılı. Lakin, yarışmalarına küçük ödüller de katarak daha fazla yarışmacı çekebilirsin. Bir de logon sıkıntı olabilir. Değiştirmeni öneririm. Başarılar.
Lokasyon123

kişi bu mesajı beğendi.

#elbetbirgün.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel bir fikir.Denemeye değer.
kizilperi Lokasyon123

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
Tek değilsin bu projeyi dusunmekte hocam . Bende böyle bir şey dusunuyorum. Fakat telifler , gider masrafları vs işleri karıştırıyor :)

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Telif sıkıntı.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Şu kıskanıyorlar tarzı yorumları okudukça insanın siniri bozuluyor eğer şu posta herkes devam et adamsın derse fikir mükemmelleşmez ve farkedemediği bazı şeyleri göremez. Beyin fırtınasının amacı budur bodoslama aslansın yaparsın demek köstekliktir. Olayı her açıdan gösterip ona göre girmesi daha iyi olacaktır. Ayrıca olayın acunla ilgisi yok telif dediğim şey eser sahiplerini ilgilendiriyor sen bir şarkıyı coverla söyle hiç birşey farketmez çünkü sözler aynı ve sözler eser kapsamındadır. Bir örnek haber vermek istiyorum. https://www.ntv.com.tr/yasam/acun-ilicali-telif-odeyecek,1pJnYvDP0kiswcaYl7Wdaw Haberde görüldüğü yediği tazminat ortada eğer bu tarz olayların altından kalkabilecek gücünüz varsa devam. Ayrıca sen bundan para kazanmaa başladığın zaman izin vermezler ama eğer diyorsan ben para kazanmasamda olur devam et. Yaptığım kesinlikle önünü kesmek değil iyice araştırıp adım at. Adımı atıyımda gerisi gelir çok yanlış bir düşünce önce planlama ve araştırma çok önemli.

candar375 candar375 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 68 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Bence guzel proje, ama isim ve logo sıkıntı gibi. Ses 123 Youtube gibi bir isim de olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al