wmaraci reklam

1x uzun yazı mı 5x kısa yazı mı?

7 Mesajlar 842 Okunma
smmexpress

Gyrfalcon Gyrfalcon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba herkese,

Bir konuda fikir ve görüşlerinize başvurmak istedim. Belki daha önce defalarca sorulmuş olsa bile henüz güncel olanına rastlamadığım için soruyu tekrar iletmek istedim.

Blog yazılarında 2000-3000 kelimelik alt başlıklı, konuyu enine boyuna ele alan yazılar yazmak mı mantıklı? Yoksa her alt başlığı ayrı bir yazı haline getirip 400-500 kelimelik yazılar yazmak mı?

Birbirinden bağımsız konular olmayacağını unutmayın lütfen örnek için aşağıdaki gibi bir yapıdan söz edebiliriz.

• Evden iş yaparak nasıl para kazanılır? (Ortalama 2500 kelime)

veya

• Evden iş yaparak nasıl para kazanılır? (Ortalama 500 kelime)

• Blog açarak nasıl para kazanılır? (Ortalama 500 kelime)

• Tasarım yaparak nasıl para kazanılır? (Ortalama 500 kelime)

• Video hazırlayarak nasıl para kazanılır? (Ortalama 500 kelime)

• İş ortaklığı programlarıyla nasıl para kazanılır? (Ortalama 500 kelime)

Siz olsanız arama motorlarında yer edinme ve ziyaretçi miktarını yükseltmek için hangisini tercih ederdiniz?

wmaraci
reklam

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
tabiki 2500 kelime olanı ben öyle yapıyorum ve etkisinide görüyor alt başlıkları konu içerisinde geçir h2 yada h3 başlık yap içerik doyurucu ise kesinlikle konuya geleceklerdir.

TuayPortal TuayPortal Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Belli Olacak
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Benim tavsiyem ayrı ayrı yazılardır nedeni ise kullanıcı uzun yazılardan sıkılıyor net cevaplar arıyor bakıyor 1 2 saniye inceliyor eğer yazılar uzun karmaşık veya sıkıcı ise kapatıyor sekmeyi insanımız malum armut piş ağzıma düş mantığında. Yine nacizane düşüncem alt yazılara konu ile alakalı yazıda yazı sonu başlık ve linklerini ver maksat ziyaretci sitede kalsın oradan oraya gezsin.

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
tek yazıda birleştirip h1 h2 h3 verebilirisin veya her alt başlığı bir yaz yapabilirsin, ben yazacağım konuya bakıyorum 1 k anlatımı var alt başlıkları 200 300 ise ben alt başlıkları ayrı yazı olarak 400 kelime hazırlıyorum. Google h1 e daha çok önem verdiğinden alt başlıkları ayrı ama dolgun hazırlamanı tavsiye ederim.

wmaraci
wmaraci

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Kesinlikle 1x uzun yazı. Backlinko'yu biraz inceleyin moz blogu karıştırın milyonlarca veri ile yapılmış analizler mevcut.

Gyrfalcon Gyrfalcon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkürler. Tercihimi uzun yazılardan yana kullanmayı ve alt başlıkları H2, H3 ile ön plana çıkartmayı düşünüyorum. Sanırım böylesi çok daha iyi olacak.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben olsam şöyle yapardım. 2500 kelime yerine 1500 kelime olsun uzun bir yazınız olsun. Bu uzun yazının içinde alt başlıklar mutlaka geçsin. Ve alt başlıklarda kısa kisa açıklamalar yapın. Sonra her açıklama için yeni bir yazı yazın ve ana yazıdan alt başlıklara link çıkışı yapın. Böylece insanlar bu ana yazının içinden alt yazılara tıklar hem sitenizin hemen çıkma oranı düşer hemde mesela blog yazmakla ilgilenmeyen kişiye blog yazma konusunu 500 kelime ile anlatmamış olursunuz. 100 200 kelime ile anlatırsınız. Eğer okumak istiyorsa zaten linkinize tıklar o sayfa yada gider.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al