wmaraci reklam

AdBlock Kullanıyor musunuz? Neden? [Anket - Bilgi Alışverişi]

369 Mesajlar 52.433 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 02.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek -
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad D** Ö**
    • Mesajlar 479
    • Beğeniler 189 / 158
    • Ticaret 4, (%100)
    1- Film izlediğim site dışında her yerde aktif adblock.
    2- Sitelerde ki aşırı reklam alanlarından dolayı böyle birşeye yöneldim, emeğe saygısı olan biriyim ancak ben bir siteye giriyorsam ve reklamlardan dolayı siteden bir verim alamıyorsam, o site sahibinin de almaya hakkı yoktur.
    3- Bu konu hakkında fikrim yok ancak film izlediğim sitelerde her film'den sonra reklamlara tıklamayı ihmal etmiyorum. Hak edene binlerce tık feda olsun ama hak etmek gerekir.
    cembaki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

cembaki cembaki WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Öğretmenlik
    • Konum Uşak
    • Ad Soyad C** B**
    • Mesajlar 70
    • Beğeniler 21 / 17
    • Ticaret 0, (%0)
    1-Tabii ki kullanıyorum ve var olduğu sürece kullanacağım.
    2-Kullanma nedenim: her türlü reklamdan nefret ediyorum. Babamın sitesinde reklam olsa yine kullanırım:)
    3-Kullanımın artması reklam yayınlarını azaltabilir. Ayrıca adblock sayesinde reklamların şekil değiştirip daha insancıl olmasını ve kullanıcı yorumları tarzı reklam şekline dönüşmesini ümit ediyorum:)

Aruchan Blog
    http://aruchan.net

Saykotran Saykotran WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 08.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 51 / E
    • Meslek Grafıker
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 2
    • Beğeniler 2 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    1-) AdBlock Kullanıyor musunuz?
    Evet kullanıyorum bazı sitelerde kapalı konuma getiriyorum.

2-) Kullanıyorsanız; asıl kullanma sebebiniz nedir?
    Aşırı popup reklamları ve kısacık videolarda 60 saniye ve yukarı sürelerde reklamlar olmakta izlenen filmi unutturacak kadar çok reklam çıkması ayrıca bir sayfada 10 taneden fazla reklam olması içeriğin görüntülenmesinin zorlaşması aradığım bilgiye ulaşamamk vs.vs.

3-) Sizce AdBlock kullanımının daha da artması ne gibi sonuçlara yol açabilir?
    bence adblok kullanmak mantıklı son kullanıcı olarak ama web masterlara olan etkisi gelir kaybı olacaktır gelir elde edilemeyen sitelerinde kapanmasına yol açacaktır.

FrontPage FrontPage WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 08.10.2011
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Web Developer
    • Mesajlar 2
    • Beğeniler 0 / 1
    • Ticaret 0, (%0)
    1. Kullanmıyorum. Kullandığımda hırsızlık yaptığımı düşünüyorum. Web sitesini yapan kişinin kazanması gerekir ki hizmet vermeye devam etsin, nasıl köprüden geçiş için o gişelere girmek yavaşlatıyor ve trafiği sıkıştırıyorsa, yani bu bir kural ise reklamların olması ve bunun seviyesinin de web sitesini yayınlayan tarafından belirlenmesi normaldir düşüncesindeyim.. 1 reklam ok, 50 reklam ok :)
    2. -
    3. AdBlock kullanımının artması, yeni web sitesi oluşmasını azaltacak ve olabilecek nice orjinal ve özgün içerikli siteler/sayfalar her geçen gün azalacaktır.
    Bir süre sonra, AdBlock ile web geliştiriciler arasında savaş başlayacak ve AdBlock'lar aşılacak, aşılan scriptler paylaşılacaktır/satılacaktır vs. :)
    seridijital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 31.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum ABD
    • Ad Soyad C** B**
    • Mesajlar 1809
    • Beğeniler 2 / 459
    • Ticaret 5, (%100)
    1 - her zaman adblock, noscript, anti tracker, no cookie ve son olarak ad, short bypass kullanıyorum
    2. sürekli link kısaltmaları, saçma sapan reklamlar ve gereksiz şeyler yüzünden
    3. sade bir görünüm ve rahatsız etmeyen durum anti adblock bypass bile mevcut sıkıntı yok

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
    • Üyelik 05.06.2011
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Yazılım Tek.
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 2867
    • Beğeniler 54 / 747
    • Ticaret 25, (%100)
    1-) Kullanıyorum

2-) Bu bölgede internet hızı düşük maalesef bu nedenle kullanmak zorundayım (kendi sitemde bile abp aktif)

3-) Adblock engellemek mümkün aslında izlerleyen zamanlarda daha fazla alternatif yollar çıkacaktır.

Forcerecon Forcerecon WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 15.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Programlama
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** Ş**
    • Mesajlar 306
    • Beğeniler 45 / 58
    • Ticaret 5, (%100)
    1-) AdBlock Kullanıyor musunuz?

2-) Kullanıyorsanız; asıl kullanma sebebiniz nedir?

3-) Sizce AdBlock kullanımının daha da artması ne gibi sonuçlara yol açabilir?

1- ) Evet, kullanıyorum.
    2- ) Asıl kullanma sebebim; sitelerde ki rahatsız edici art arda çıkan reklamları engellemek.
    3- ) Kullanıcılar için internette daha rahat sörf oluşturur fakat site sahipleri için gelirleri düşmesine neden olacaktır. Yapılacak olanlar AdBlock uygulamasını engellemek için çeşitli yöntemler kullanıp reklamlarını düzeltmeleri. Eğer düzgün reklamlar koyulursa, bu reklamlarda kullanıcıları rahatsız etmez ise kullanıcılar o site için uygulamayı pasif bırakabilirler. Bu yöntem belki kazancınızı bir miktar düşürür fakat tamamen düşürmesinden iyidir.

www.oyuncumedya.com - Oyun, Haber ve Teknoloji Portalı!

seridijital seridijital Firma Rehberi Kullanıcı
    • Üyelik 28.04.2014
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Dijital Baskı (Firma Sahibi)
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad İ** D**
    • Mesajlar 230
    • Beğeniler 101 / 27
    • Ticaret 8, (%100)
    1- Hayır Kullanmıyorum.
    2- Kullanmadığım için asıl sebebi yok ama yorumları okudum Webmasterların neredeyse %85 kullanıyor şey hesabı imam os*rursa cemaat ne yapar :) hepimize geçmiş olsun. sakın sözümü yanlış anlamayın atasözü olduğu için kullandım.
    3- Bir çözüm bulunamazsa yandı gülüm keten helva :)

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
    • Üyelik 30.07.2011
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** A**
    • Mesajlar 593
    • Beğeniler 126 / 86
    • Ticaret 7, (%100)
    1-) AdBlock kullanıyorum.
    2-) Zırt pırt çıkan popup'lar, ekranda bolca yanıp sönen aşırı reklamlar ve flash içerikli reklamlara karşı birçok sitede kullanıyorum. Bazı sitelerde kullanmıyorum, ancak bunların sayısı oldukça az.
    3-) Adblock kullanımı, nihayetinde reklam firmalarının gelirlerini ve yayıncıların kazançlarını düşürecektir. Ancak bu konuda reklam firmaları biraz daha sorumlu davranırlarsa, reklamları görüntüleyen kişileri rahatsız edecek seviyeyi aşmazlarsa, bu sorununçözülebileceğini düşünüyorum.

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 07.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Y** Y**
    • Mesajlar 833
    • Beğeniler 36 / 177
    • Ticaret 30, (%100)
    Neredeyse her site için kullanıyorum,beğendiğim siteler de zaman zaman devre dışı bırakıyorum.
    Bir sayfa içerisine 5-6 adet reklam ekleyip,sayfanın kullanımını engelleyen site sahipleri için adblocku kurdum.

Yakında
    wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al