wmaraci reklam
lidertakipci

Alan Adı Değişimi İle İlgili Sorun

8 Mesajlar 526 Okunma
wmaraci reklam

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
1 ay önce bir web sitesi açtım site için hiçbir seo çalışması da yapmadım. Günlük 250-300 arası tekil hit 2000-2500 arası sayfa gösterimi var.

Siteme seo çalışması yaptırmak istiyorum fakat siteyi başta öylesine açtığım için .tk alan adı ile açmıştım. Şimdi .kim olarak alan adı aldım. kim üzerinden seo çalışması yapmak istiyorum.

kim alan adı yeni olduğu için seo çalışması bir sıkıntı yapar mı? tk domain yönlendirmeden dolayı sıralaması düşer mi ? Sitenin alan adını yönlendirmek için erken mi?

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Hocam bu işlemi hemen yapmayın googleye yeni site ekleyin 1 hafta - 3 hafta arasında bir siteyi oturtun yerine herşey bir düzelsin ondan sonra yapın yoksa boşa gider. Yeni siteye geçiceğiniz için site ismi linkleriyle birlikte değişecektir. Bundan dolayı google tekrar index alacaktır. Tüm indexleri aldıktan sonra bu işlemi yapmanız uygun olacaktır.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Hocam bu işlemi hemen yapmayın googleye yeni site ekleyin 1 hafta - 3 hafta arasında bir siteyi oturtun yerine herşey bir düzelsin ondan sonra yapın yoksa boşa gider. Yeni siteye geçiceğiniz için site ismi linkleriyle birlikte değişecektir. Bundan dolayı google tekrar index alacaktır. Tüm indexleri aldıktan sonra bu işlemi yapmanız uygun olacaktır.

kardeşim bu şekilde de yapınca aynı siteden iki tane olması kopya içeriğe girmez mi ?

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)

mehmeter46 adlı üyeden alıntı

kardeşim bu şekilde de yapınca aynı siteden iki tane olması kopya içeriğe girmez mi ?

webmaster tools aracılığı ile siteyi siliniz. Sorun ortadan kalkar hocam. Hatta sildiğiniz sitenin indexlerinin kalkmasını bekler iseniz daha iyi olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

webmaster tools aracılığı ile siteyi siliniz. Sorun ortadan kalkar hocam. Hatta sildiğiniz sitenin indexlerinin kalkmasını bekler iseniz daha iyi olur.

tk alan adındaki indexlerin silinmesinden bahsediyorsun sanırım. Öyle birşey yaparsam da googledan gelen tüm ziyaretçileri öldürmüş olurum. kim ile sıfırdan başlamış olurum bu da iyi birşey ama tk nin ziyaretçilerinin de yok olmasını istemiyorum.

sormak istediğim şey ile cevaplar pek uygun olmadı.Sanırım anlatamadım. kısaca şunu öğrenmek istiyorum. htaccess ile 301 yönlendirmesi yapacağım. bunu şuan yapmalıyım yoksa biraz daha beklemeli miyim sorun teşkil eder mi?

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Bende tam bunu yazacaktım yeniden okudum yönlendirme yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız hocam. Kusra bakmayın bir kaç yeri hızlıca atlamışım.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Bende tam bunu yazacaktım yeniden okudum yönlendirme yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız hocam. Kusra bakmayın bir kaç yeri hızlıca atlamışım.

kardeşim önemli değil fakat eleştiri kabul edecek olursan şunu söylemek isterim 1-2 gündür her konu altında mesajını görüyorum. Bilgini sınayacak konumda değilim fakat bilgin olmadığı konularda ya da üstün körü verdiğin cevaplarla diğer arkadaşları sıkıntıya sokabilirsin.

Mesela bilmeyen biri olsaydım,linkleri googleden kaldırsaydım 1 aylık emek boşa gidecekti. Sana özel değil ama herkes tam bildiği konuda yazarsa güzel bir arşiv olur. Böyle olunca cevap verilmiş diye bilen insanlarda cevap yazmayabilir.

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)

mehmeter46 adlı üyeden alıntı

kardeşim önemli değil fakat eleştiri kabul edecek olursan şunu söylemek isterim 1-2 gündür her konu altında mesajını görüyorum. Bilgini sınayacak konumda değilim fakat bilgin olmadığı konularda ya da üstün körü verdiğin cevaplarla diğer arkadaşları sıkıntıya sokabilirsin.

Mesela bilmeyen biri olsaydım,linkleri googleden kaldırsaydım 1 aylık emek boşa gidecekti. Sana özel değil ama herkes tam bildiği konuda yazarsa güzel bir arşiv olur. Böyle olunca cevap verilmiş diye bilen insanlarda cevap yazmayabilir.

Uyarınız için teşekkür ediyorum Fakat ben bilmiyorum,şöyle olabilir gibi ifadeleri kullanıyorum hocam kesinlik göstermiyorum zaten. Herkesin fikri alınır sonuc neticeye bağlanır. Burada böyledir. Herkesin dediği değil çoğunluğun dediği yapılır.Sallamasyon şeyler ile kimsenin kafasını ağrıtmam bildiğim varsa söylerim,eksik mutlaka olur insanlık hali kusra bakmayın teşekkür ederim. İyi forumlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al