wmaraci reklam

Bitcoin Nedir | Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

14 Mesajlar 3.494 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Adını bu aralar çok duyduğumuz, dijital para birimi olan ”Bitcoin”in bugün ne olduğunu ve bitcoin madenciliği nasıl yapılır sorusuna açıklık getireceğiz.

Ve tabi bunun yanı sıra, bu dijital para birimlerinin gelecek zamanda büyük ses getireceğini söyleyebiliriz. Çoğu web siteleri ve Oyun sitelerinin ödeme yöntemi olarak, Bitcoin’i tercih ettiklerini görüyoruz. Henüz ülkemizde çok yaygın olmasa’da Birkaç orta sınıfta’ki yatırımcılar bu işten nasıl kazanılacağı ile ilgilli seminerler, gruplar, ve videolar düzenlemekte.

Bitcoin Nedir ? (฿)
Bitcoin Nedir sorusuna cevabımız ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından teorik olarak bu parayı geliştirip dünyaya sunulmuş. Herhangi bir kuruma ve kişiye bağlı kalmadan ve aynı zamanda kontrol edilemeyen bu paralar, piyasa’da (Kripto-Para) Diyede geçmektedir. Adından’da anlayabildiğiniz gibi,gizli binlerce satırlık kodlar’la şifrelenmiş ve dakikalar içerisinde istediğiniz bir nokta’da yada Dünyanın öbür ucunda ki kişiye para bile gönderebilseniz dakikalar içinde hesabına geçmiş olabilecek.

Buda sistemin yönetilmediği ağ üzerinde bölünmüş şubeler gibi düşünebiliriz. 2009 Yılında ilk bitcoin basımlarından bu yana oldukça değerli bir para haline döndü. 2009 Yıllarında sadece birkaç tl olan coinler, Şimdi sadece 1 Bitcoin’i Yaklaşık olarak 8.000 TL’ye denk gelmekte. Şu anda herkes’ten şu sözleri duyar oldum. 🙂

Keşke bende o yıllarda 100’lerce bitcoin alabilseydim. Hatta ve hatta o yıllarda bir çok işsiz veya sadece yatırım amaçlı küçük bir meblağa’da binlerce coin yatırımda bulundular. Ve şu anda günümüz’de Öğrencilikten-Milyonerliğe Ulaşmış kişiler mevcut. Bunlara örnek ilham ve fikir açısından sizlere Kristoffer Koch Adlı Girişimciyi gösterebiliriz.

Kristoffer Koch: Kendisi bir öğrenci ve bitcoin’in ilk çıktığı vakitler’de sadece 27 Dolar Yatırımla 5.000’e yakın coin almıştı. Yanlış duymadınız 5.000 bitcoin değerini isterseniz siz hesaplayın. 🙂 Ve şu anda genç milyarderler listesin’de adı geçmekte.

Konumuza dönecek olursak coin’lerin bu son zamanlarda ki artışı ne kadar güvenli ve istikrarlı tartışmalıdır. Bitcoin ilk üretildiğin’de değerinin düşük olmasının sebebi aslında Arz – Talep Felsefesiydi. Ve bir çok kişi geçmişten gelen haber ve tanıtımlar’la gerek başarı hikayeleri olsun gerekse’de yan taraflarda okuduğumuz coinler ile ilgilli çarpıcı açıklamalar olsun, bizi direk hareketlendirdi. Buda bitcoin’in değerinin artmasına sebep oldu ve piyasa durumunu ve global parametreleri incelediğimizde bu şekilde tam gaz yükseleceğini göstermekte.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Gelelim Konusuna adından’da anlaşılacağı gibi belli bir makine gücü veya işlemci gücüne sahip olan cihazlar 7/24 Aktif olarak coin bulmak için kazıma işlemi gerçekleştirir. Peki her kazıma işleminden coin mi çıkıyor ? Sorusuna cevap verecek olursak şöyle Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Güvenlik Protokolü sayesinde, herkes bitcoin çıkaramıyor. Bunun sebebi herkesin kafasında aaa bende o zaman şimdi bitcoin çıkartayım mentalitesini bozmaktır. Bu yüzden çıkarılan her bitcoin’in değeri oldukça fazladır.

Nasıl yapılacağı konusuna gelecek olursak şöyle, Kullandığımız işlemciler, ekran kartları, güç kaynaklarından bitcoin üretiyoruz. Ve bunun sonucunda ödül olarak coin’ler elde ediyoruz. Kullandığınız ekipmanlar yani, işlemciler ne kadar kaliteli ve düşük güç üretimine sahip olursa kazanacağı, coinler’de doğru orantılı olarak artacaktır. Ancak madenciliğin kötü bir yanı var ki oda coin bulmada’ki zorluk seviyesi gittikçe artmaktadır. Çünkü işlemciler matematik işlemine dayalı olan sayıları bulunması gün geçtikçe artıyor buda kazacak olduğunuz coinlerin neredeye hiç bulamayacağınız anlamada geliyor. Günümüzde Bitcoin Üretimi ne kadar kar getirsede çoğu kişi artık bitcoin bulamadığı için ve en önemlisi işlemcilerin, çok fazla güç tüketimine sebep verdiği için bu işlemlere son veriyorlar. Ancak halen iyi bir gelir kapısı ve kazanç elde edilmekte.

Aşağıda ki video’da bir bitcoin çiftçisinin kendi kurduğu bitcoin minner çiftliği video’yu izleyerek fikir edinebilirsiniz.

[M]https://www.youtube.com/watch?v=heiPMY9gOWg[/M]

KAYNAK : https://www.hizlikazanc.org/bitcoin-nedir-bitcoin-madenciligi-nasil-yapilir/

CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

www.hizlikazanc.org
wmaraci
reklam

NegatifeTR NegatifeTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 10 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
2012 de bitcoine merak sardıydım ozamanlar 1 BTC 500 TL di ozamanlar parami biriktirip 1 BTC almistim 2 hafta sonra 780 TL Olmuştu satmadiydım simdi halla 1 BTC duruyor 9Bin TL oldu halla da satmaya niyetim yok :D

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
bende 0.5 var hala bekletiyom 7000 dolar olmasısn :D

Gazianteptutku.com

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
NegatifeTR , mceber nerede duruyo bu btcleriniz acaba ?

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
wmaraci

NegatifeTR NegatifeTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 10 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Blockchainde benim koinimden aldiydim zamaninda koinim kapanmaya belge istemeye basladi bende blockchaine aktarttim
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
benimki coinbase denen yerde ismini bile okuyamıyom :D Voltaren
Voltaren radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

Gazianteptutku.com

MissyCatt MissyCatt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bize bu ciftliği kurmayi tavsiye etmiyorsundur ins.Mağlum burda elektrik fiyatlari kazancimizdan fazla geliyor 😁

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
bu sistem artık kurulmaz yaktığınız elektriğe değmez artık zor çıkıyor. Soğuk ve elektriğin ucuz olduğu yerlerde geçmişte iyi iş yapabilirdiniz
Trablus

kişi bu mesajı beğendi.

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

MissyCatt adlı üyeden alıntı

Bize bu ciftliği kurmayi tavsiye etmiyorsundur ins.Mağlum burda elektrik fiyatlari kazancimizdan fazla geliyor 😁

Maalesef Günümüzde Türkiye Sınırlarında Elektrik Tüketimi Bitcoin Üretiminden Oldukça Fazla Ve Çoğu Kişi Artık Bırakma Derecesine Gelmiştir. Ancak yurt dışı ülkelerinde durumun farklı olduğunu düşünüyorum elektrik tüketimi açısından...

www.hizlikazanc.org

radyomevlana radyomevlana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)

mceber adlı üyeden alıntı

benimki coinbase denen yerde ismini bile okuyamıyom :D Voltaren

coinbase okumadan geçiyorum şimdi bile kopyala yapıştır yaptım. Okumaya kalktım baktım olmuyor bıraktım :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al