lostyazilim

Biz Ana Sayfamızı DMOZ'a Kaydettiremiyoruz, Adamlar Yazılarını Bile DMOZ'a Kaydettiriyor

12 Mesajlar 1.451 Okunma
lstbozum

NeroWin NeroWin www.teknovudu.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 86 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
İyi günler arkadaşlar;

Bir kaç aydır yoğun bir şekilde DMoz dizinine kaydolmaya çalışıyorum ama ne bir cevap ne de bir uyarı geliyor...

3-4 hafta da bir Dmoz isteği yolluyorum, her seferinde çok daha itinayla yazarak yollamama ve sitemi iyileştirmeme rağmen bir türlü kabul edilmedi.

Geçen gün de "TeknoVudu" sitem gibi diğer teknoloji siteleri ne yapmışlar diye bakarken Türkiye'nin en büyük teknolojisi sitelerinden "ShiftDelete.net'in ana sayfa ve kategoriyi geçtim, yazılarına kadar sayfalarca Dmoz kaydı yaptırdığını gördüm.

Yani biz ana sayfayı kaydettirmek için 40 takla atalım adamlar yazılarına kadar eklesinler. Zaten SEO'muzu mükemmel olacak kadar site rütbesi ve çalışanımız yok, bir de böyle dizinlere giremeyince aradaki fark iyice açılıyor. Adamlar kısacık bir haber yazıp Google'da ilk sıraya çıkıyor, biz SEO eklentimize göre 4-4'lük SEO yapsak bile ilk sayfada çıkamadığımız oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. Ayrıca DMOZ ile ilgili yardımlarınızı da bekliyorum.

wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Dmoz kadar gereksiz ve amaçsız bir dizin yok . 2 adet sitem ekliydi hiç bir yararını görmedim . Ancak backlink gibi işinize yarar

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Shiftdelete Türkiye'nin köklü siteleri arasında bulunuyor. Bu durum her ne kadar biraz abartılmış olarak gözükse de garip gelmiyor.

3-4 haftada bir dmoz başvurusu yapmanız bir şey değiştirmez. Dmoz başvuruları ortalama 6 aya kadar sürebiliyor. (dmoz editörü tarafından bilgi verildi)

İnternetten dmoz'a başvururken dikkat edilmesi gereken kaynakları inceleyin. Yazılarınız, marka imajınız, siteniz ve başvurunuz kaliteli olsun.

anilkaraduman anilkaraduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 52 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Valla yararı varmı yok mu bilmiyorum ama herkes dmoz peşinde olduğuna göre illa bi yararı vardır

wmaraci
wmaraci

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Allah biliyorki şu mübarek ayda yalan değil bundan yıllar önce sitemin başvurusunun onaylanması için 50 TL para istemişti o gün bu gündür hiç bir sitemi kayıt için uğraşmadım eskisi kadar önemli olduğunuda sanmıyorum

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
hocam ben 7 aydır uğraşıyorum ama adamlar geri dönüş bile yapmıyor :) biraz paranın ucunu göstersen sitene bakmadan onay verirler ;) artık uğraşmıyorum dmoz kaydı için bence sizde uğraşmayın sitenizle ilgilenin üst sıralara çıkmak için çaba gösterin

NeroWin NeroWin www.teknovudu.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 86 / 64
  • Ticaret 0, (%0)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Shiftdelete Türkiye'nin köklü siteleri arasında bulunuyor. Bu durum her ne kadar biraz abartılmış olarak gözükse de garip gelmiyor.

3-4 haftada bir dmoz başvurusu yapmanız bir şey değiştirmez. Dmoz başvuruları ortalama 6 aya kadar sürebiliyor. (dmoz editörü tarafından bilgi verildi)

İnternetten dmoz'a başvururken dikkat edilmesi gereken kaynakları inceleyin. Yazılarınız, marka imajınız, siteniz ve başvurunuz kaliteli olsun.

Hocam hemen hemen hepsini inceledim ve kendimce düzenlemeler yaptım ancak bir sonuç alamadım. Artık bakmada mı siliyorlar ne yapıyorlarsa..

Ek Olarak:

tecnomedya adlı üyeden alıntı

hocam ben 7 aydır uğraşıyorum ama adamlar geri dönüş bile yapmıyor :) biraz paranın ucunu göstersen sitene bakmadan onay verirler ;) artık uğraşmıyorum dmoz kaydı için bence sizde uğraşmayın sitenizle ilgilenin üst sıralara çıkmak için çaba gösterin

Zaten tek amacım kaliteli içerik oluşturup sitemi üst sıraya çıkarmak ancak DMOZ gibi önemli sitelerinden de Backlink almaya çalışıyorum bir yandan..

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Dmoz tamamen o kategorinin editörünün insafına bağlı birşey. Kimse ona gidipde bu siteyi neden ekledin bunu neden eklemedin diye hesap sormuyor. Dmoz editörleri bile kendi aralarında yine insafa kalmış durumda, yani her editör her kategoriyi yönetemiyor o nedenle dmozda editörde olsanız başka bir kategoriye site ekleyebilmek için yine o kategorinin editörüne kalmış durumdasınız. Birde editörlerin 2-3 ayda bir panele girmesi gibi bir durum söz konusu.
Dmaz kaydınız olsa iyi olur tabiki ama olmuyorsa da zorlamayın. Vikipedi kaydı oluşturmaya çalışın o daha faydalı ve prestijli.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
valla büyük saçmalık . O yüzden uğraşmayın .

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. O gerçekten siteleri güzel olan arkadaşlar sanmayın siteniz eksikliğinden eklenmiyor, ekleyemeye yetkili editör yok, yetkisi olanlarında dünya kadar isteği var. Siz yılmayın bir editör elbet kontrol edecek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al