lostyazilim

dll dosyaları açmak

11 Mesajlar 3.345 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

salihyksl salihyksl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
arkadaşlar dll dosyalarını nasıl açabiliriz birçok program kullandım olmadı?

wmaraci
reklam

Lyllenor Lyllenor Lyllenor Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Notepad++
salihyksl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
olmuyor böyle saçma karakterler çıkarıyor

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
.dll dosyasını açmak mı yoksa içindeki verileri değiştirmek mi istiyorsun ?
salihyksl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
açıp değiştirmek istiyorum ve ne yazdığını görmek düzgün bir şekilde

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Malesef düzgün bir şekilde görebileceğin öyle bir program yok en azından benim bildiğim. Ki öyle bir program bulsan bile .dll dosyalarının %99.9 şifreli halde olur ve bu tür işlemlerde paralı olarak yapılır genelde. Sana önerebileceğim unicode tabanı yardımı ile okumak ve düzenlemek olabilir, bu işleme ben genelde ( hırsızlık ) diyorum, diğer birkaç mesajımdada belirtmiştim. Bu taban ile programları değiştirip emek hırsızlığı tekrar satışı çıkaranlar var umarım sizin amacınız bu denli değildir :)

Başarılar...
salihyksl

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Aslında .dll değil de, "exe düzenleme programı" olarak googlelarsanız çok daha fazla sonuç bulursunuz. .exe uzantılı dosyaları açan programlar .dll dosyalarını da açar. Örneğin, bu programların en bilineni Resource Hacker'dır. Ayrıca Restorator programını da kullanabilirsiniz.

Ek olarak, .dll dosyaları bu uygulamalar ile açılabilmelerinin yanı sıra şifrelenmiş de olabilir. Bu durumda şifreleme türünü bulmalı ve "şifrelenmiş exe dosyasını açma" googlelamasını yaparak sonuçlara bakmalısınız.

Kolay gelsin.
salihyksl

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında .dll değil de, "exe düzenleme programı" olarak googlelarsanız çok daha fazla sonuç bulursunuz. .exe uzantılı dosyaları açan programlar .dll dosyalarını da açar. Örneğin, bu programların en bilineni Resource Hacker'dır. Ayrıca Restorator programını da kullanabilirsiniz.

Ek olarak, .dll dosyaları bu uygulamalar ile açılabilmelerinin yanı sıra şifrelenmiş de olabilir. Bu durumda şifreleme türünü bulmalı ve "şifrelenmiş exe dosyasını açma" googlelamasını yaparak sonuçlara bakmalısınız.

Kolay gelsin.

Bahsettiğiniz programlar .dll düzenlemek ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Onlar tamami ile ansı-text şeklinde görülebilen yani ( şifrelenmemiş ) .exe dosyaları açar ve düzenler. Düzenler derken her şeyi değil, string, version, icon vb. kısacası butonları düzenler gibi birşey olursunuz.
salihyksl

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

Penunbra adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz programlar .dll düzenlemek ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Onlar tamami ile ansı-text şeklinde görülebilen yani ( şifrelenmemiş ) .exe dosyaları açar ve düzenler. Düzenler derken her şeyi değil, string, version, icon vb. kısacası butonları düzenler gibi birşey olursunuz.

Bu uygulamaları kullanıp, kullanmadığınızı bilmiyorum. Fakat eğer kullanmadı ve .dll dosyalarında denemedi iseniz (ki ben çok defa denedim ve 11 kadar acık kaynak uygulamayı Türkçe'ye çevirdim) insanları yanlış bilgilendirmiş olursunuz. Bunun mesuliyetini almak istemezsiniz. Yoksa benim açımdan sıkıntı yok. Deneyiniz lütfen.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Bu uygulamaları kullanıp, kullanmadığınızı bilmiyorum. Fakat eğer kullanmadı ve .dll dosyalarında denemedi iseniz (ki ben çok defa denedim ve 11 kadar acık kaynak uygulamayı Türkçe'ye çevirdim) insanları yanlış bilgilendirmiş olursunuz. Bunun mesuliyetini almak istemezsiniz. Yoksa benim açımdan sıkıntı yok. Deneyiniz lütfen.

Bahsettiğiniz programlarda yüzeysel olarak bir düzenleme yapabilirsiniz örnek olarak programın butonların vb. açık kaynak kodlu bulmanız çok düşük bir ihtimaldir ama yinede denemek lazım. Ayrıca ben bunun gibi birçok program önceden kullanıyordum ki artık kullanmıyorum. Sebebi ise ben bu türlü programlara türkçe'ye çevirmek dışında kullananlar, çok olduğu için ( hırsızlık ) adı veriyorum. Forumlardada bir çok bot, hit gönderme programları vb. bunlarla düzenlenerek bizim diye satanları rahatlıkla görebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al