wmaraci reklam

DNS adresinizi bizimle paylaşın.

8 Mesajlar 703 Okunma
wmaraci reklam

McFLY McFLY Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)
Bildiğiniz üzere;

DNS, internet uzayını bölümlemeye, bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan, bilgisayar, servis, internet veya özel bir ağa bağlı herhangi bir kaynak için hiyerarşik dağıtılmış bir adlandırma bir sistemidir.

Tanımından çok, Türkiye'den erişimi olmayan sitelere erişmemizi sağlayan bir yoldur.

İnternette gezinen bilgilere göre en iyi DNS adresleri şunlar;

1- Level3
209.244.0.3
209.244.0.4

Yapılan hız testlerine göre en hızlı DNS çözümü Level3 DNS'ye ait.

2- Google DNS
8.8.8.8
8.8.4.4

Çoğu kişinin ilk aklına gelen DNS adresi Google DNS'dir. Hızlı olduğu söyleniyor fakat ben kullanmıyorum. Açıkçası ben de tamamen sorun çıkartıyor. Ayrıca bir ara Google DNS engellenmişti.

3- Yandex DNS

Hızlı ve güvenli DNS:
77.88.8.8
77.88.8.1

Sahte ve zararlı site olmadan:
77.88.8.88
77.88.8.2

Yetişkinler için siteler olmadan:
77.88.8.7
77.88.8.3

Yandex arama motorunun sağladığı bir DNS hizmeti. Hızı ve güvenilirlik oranı gayet iyi.

4- OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

En çok kullanılanlardan biri. Ayrıca güvenli.

5- Comodo Secure DNS
8.26.56.26
8.20.247.20

Comodo antivirüs programının hizmet verdiği DNS adresidir.

6- Uydunet DNS
62.248.80.161
62.248.80.162

Uydunet'in DNS servisi.

Sizin de bildiğiniz iyi dns adresi varsa bizimle paylaşın. Twitter'da çok güzel bir dns adresi bulmuştum fakat kaybetmiştim. Eminim bunlar harici iyi dns adresleri vardır. Teşekkür ederim.

Kullanılan kaynaklar;
- http://tr.wikipedia.org/wiki/DNS
- http://gitmez.com/en-hizli-iyi-dns-hangisi

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Kullanılan kaynaklar;
- http://gitmez.com

Sitenize linkmi verdiniz, konu linkimi paylaştınız belli değil. DNS adresinizi bizimle paylaşın isminde konu açmışsınız, amma kendiniz hazır linkli içerik yazmışsınız konuya.

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Kullanılan kaynaklar;
- http://gitmez.com

Sitenize linkmi verdiniz, konu linkimi paylaştınız belli değil. DNS adresinizi bizimle paylaşın isminde konu açmışsınız, amma kendiniz hazır linkli içerik yazmışsınız konuya.

Site benim değil ayrıca link vermek gibi bir amacım da yoktu. Linki direk konuya böyle kopyalayınca tıklanabilir link olarak gözükmüş. İnternette gezinenler harici bildiğiniz DNS adresi varsa paylaşın anlamında söyledim. Biraz okursanız konuyu anlarsınız.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

McFLY adlı üyeden alıntı

Site benim değil ayrıca link vermek gibi bir amacım da yoktu. Linki direk konuya böyle kopyalayınca tıklanabilir link olarak gözükmüş. İnternette gezinenler harici bildiğiniz DNS adresi varsa paylaşın anlamında söyledim. Biraz okursanız konuyu anlarsınız.

Konuyu okumadan direk kopyalamışsınız, benimi suçlu buluyorsunuz? :) Son günlerde bu tür onlarca yanlış başlıklı konular açılıyor üye çekmek için. Site size ait değilse editleyin ve normal şekilde bildirin. Biraz okursanız konuyu anlarsınız gibi bir mesajada hiç gerek duymazdınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)

Konuyu okumadan direk kopyalamışsınız, benimi suçlu buluyorsunuz? :) Son günlerde bu tür onlarca yanlış başlıklı konular açılıyor üye çekmek için. Site size ait değilse editleyin ve normal şekilde bildirin. Biraz okursanız konuyu anlarsınız gibi bir mesajada hiç gerek duymazdınız.

Kusura bakmayın da linki direk kopyaladım dedim, konuyu değil. İsterseniz site içeriğini de PM olarak atabilirim. Düzenledim de koydum baltalayan olmasaydı güzel konuydu :) konu başlığı yanlışsa moderatörler yapardı işini, zahmet etmeseydiniz.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

McFLY adlı üyeden alıntı

Kusura bakmayın da linki direk kopyaladım dedim, konuyu değil. İsterseniz site içeriğini de PM olarak atabilirim. Düzenledim de koydum baltalayan olmasaydı güzel konuydu :) konu başlığı yanlışsa moderatörler yapardı işini, zahmet etmeseydiniz.

Ben baltalamadım, nede moderatör değilim :) Gerekte yok bunlara. Bu forumu düzenli kullanan bir üyeyim sadece ve beni rahatsız eden konuyada mesaj yazma hakkına sahibim. Ben konuya linki url şeklinde yada text şeklinde eklemişsiniz demedim zaten. Link eklemişsiniz. Yani bir konu açılır altına kaynak url adresi eklenir. Ama sizin eklediğiniz url direk site adresidir, bu konunun geçtiği url değil o anlamda.

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)

Ben baltalamadım, nede moderatör değilim :) Gerekte yok bunlara. Bu forumu düzenli kullanan bir üyeyim sadece ve beni rahatsız eden konuyada mesaj yazma hakkına sahibim. Ben konuya linki url şeklinde yada text şeklinde eklemişsiniz demedim zaten. Link eklemişsiniz. Yani bir konu açılır altına kaynak url adresi eklenir. Ama sizin eklediğiniz url direk site adresidir, bu konunun geçtiği url değil o anlamda.

Konu'nun çıktığı yer yine aynıdır düşüncesiyle hareket ettim. Yanlış anlamayın. Düzelttim. Umarım rahatsız olduğunuz kısım ortadan kalkmıştır. Hakkınızı kullanmaya devam :)

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Akademik makalelerde dahi makale yazılırken kaynakca bölümüe sadece wikipedia.org yazılıyor. Wikipedia.org/en-iyi-dns şeklinde yazılmıyor. Birazdan rapor yazım tekniklerine gireceğim sınavda. Bilgiler günceldir.

Ek Olarak:

Tekrar inceledim. Etik olanı dediğiniz gibiyimş arkadasın link verişi hatalıymış. Benim mesajım içinde kusura bakmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al