wmaraci reklam

Domain Hosting Toplama Rehberi

2 Mesajlar 423 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RootFRM RootFRM Müşteri Temsilcisi Kullanıcı
    • Üyelik 20.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek MT
    • Konum Karabük
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 422
    • Beğeniler 88 / 89
    • Ticaret 2, (%100)
    Merhabalar iyi forumlar,

Yazımızda 2019 yılı Ağustos ayı için yıllık olarak en uygun şekilde domain ve hosting toparlamak adı altında paylaşım sağlanacaktır. Her türlü eleştiriye açıktır. Şimdiden Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Önceliği hosting'e vermek isterim. Sırasıyla kampanya ve servis sağlayıcılarına bakalım.

HOSTİNG LİSTESİ

1- Poyraz Hosting

Poyraz hostingin en başta olmasının temel sebebi verdiği ücretsiz servisi 2 yıl olarak sunmasıdır. Bir zamanlar kullanma fırsatım olmuştu ücretli olarak ve verdikleri hizmet o gün için çok tatminkardır. Kendileri için memnun olmayan pek insan göremedim. Değerlendirilebilir bir firma. Sağlamış oldukları ücretsiz hosting hizmetinin özellikleri ise alt tarafta belirtmiş olduğum gibidir. Konu detayına, ns bilgilerine, kullanım şartlarına vs bakmak isterseniz ; Bknz.

• 1024 MB Disk Alanı

• 20 GB Trafik

• 1 MySQL Veritabanı

• 1 Adet E-Posta

• Cpanel Türkçe kontrol paneli,

2- Veridyen

Listemize artık ücretli hostlar üzerinden en uygun fiyata en kaliteli bir şekilde servis sağlayan firmalar üzerinden devam edebiliriz. Günümüzün kaliteli ve güven duygusunu aşılayan bir diğer firma ise Veridyen firması. Yapmış olduğu kampanyalar, verdikleri destek ve güncel dolar kuru üzerinden vermiş oldukları ekonomik fiyatlar açısından (hosting için söylüyorum) satın alınmaya değer bir paket sunmaktalar.

• 1 Site Barındırabilirsiniz

• Limitsiz Disk Alanı

• Limitsiz Aylık Trafik

• Limitsiz Email Hesabı

• Limitsiz Veritabanı

• 200.000 Dosya Limiti

• 1 Core Cpu

• 2 GB Ram

• Ücretsiz SSL Sertifikası

• cPanel yada Plesk

• 6.99 TL

Bknz ; Link.

Hem ekonomik hemde yıllık olarak olsun derseniz bazı opsiyonlardan feragat etmeniz gerekebilir bu doğrultuda Veridyen sizlere yıllık olarak alabileceğiniz çok uygun paketler sunmaktadır. Bunlardan ilki ise

• 1 Site Barındırabilirsiniz

• 256 MB Disk Alanı

• 5 GB Aylık Trafik

• 1 Email Hesabı

• 1 Veritabanı

• 50.000 Dosya Limiti

• %10 İşlemci (CPU) Limiti

• Ücretsiz SSL Sertifikası

• cPanel yada Plesk

• 19.99 TL

Bknz ; Link.

3- Güzel Hosting

Vermiş olduğu hizmetlere baktığımız durumda sadece servis sağlayıcı konumu haricinde bir çok hizmeti de kullanıcılara sunan günümüze kadar gelmiş kaliteli ve ekonomik anlamda sağlam hizmet veren firmalardan biri olduğunu söyleyebiliriz Güzel Hosting için. Şuanda ise sunmuş olduğu kampanyalar haricinde siteleri üzerinde sunulan hazır paketlerde ki bilgileri aktararak danışmanlık sağlayacağım.

• 6 AYLIK 18.90 TL

• Linux Web Hosting

• Türkiye Lokasyon

• 500 MB Disk Alanı

• 5 GB Aylık Trafik

• Tek Site Barındırabilme

• 10'ar adet e-mail, mysql, subdomain, FTP hesabı

Bknz; Link.

4- Burti Net

Burtinet konusuna geleceksek şöyle bir yorumda bulunabilirim şuana kadar hiç kendilerinden hizmet almadım fakat ***, wmaracı ve diğer forumlar üzerinde kendilerinin vermiş oldukları hizmete dair pek sorun yaşayan kullanıcı görmedim kaliteli bir hizmet verdikleri konusunda hemfikirim kendileriyle fakat destek alanında ki süreleri nasıldır bilemiyorum ama sunmuş oldukları bu paket kullanıcılar tarafından görüldüğü zaman tercih edilebilir bir düzeyde tabi ki.

• 39.90 TL 3 Aylık

• SINIRSIZ Aylık Trafik / Bandwidth

• SINIRSIZ E-Posta

• SINIRSIZ Alt Alan Adı

• SINIRSIZ MySQL Veritabanı

• SINIRSIZ FTP Hesabı

• Site İstatistikleri ve Webalizer

• 100.000 Inode Limiti

• (*AKN 140 GB) SINIRSIZ Web Alanı

Bknz ; Link.

DOMAİN LİSTESİ
    (EKSTRADAN DOMAİN+HOST)

1- GO DADDY

Go Daddy kalite ve güven konusunda her zaman bir numara almıştır, alan adı kayıtı esnasındaki o fiyat alan adını sanki bedavaya alıyorsun hissiyatını vermekte. Fakat iş domaini yenilemeye geldiğinde senden hem kayıt parasını hemde yenileme parasını ve gelecek dönemin parasını da çıkartıcakmış gibi bir fiyat biçmekte bundan ötürü 1 yaşını dolduracak domainizi farklı firmaya taşıma zahmeti sizin için problem yaratmazsa Go Daddy sizin ilk tercihiniz olabilir.

.com domain 79,99 TL yerine 24,99 TL fiyatından regleyebilirsiniz. Bknz ; Link.

2- 1&1 IONOS

Açıkcası listeye dahil etmek istemediğim bir firma kendisi, daha önceden marka ismi sadece 1&1 olarak geçiyordu ve yanlış hatırlamıyorsam 0.99 Dolar karşılığında .com domain reglenebiliyordu fakat ödemeyi yaptıktan sonra domain kayıda kapanıyor ve domaini lockluyordu firma. 2 Senedir firmayla her hangi bir alışverişe girmedim şuan ne durumda bilmiyorum fakat uygun fiyata domain regleme imkanı sunan firmalardan biridir kendisi.

.com ilk yıl $1 sonraki yıllarda ise $15 dolar olarak imkan sağlamakta fiyat ve firma hakkında bilgi almak için Bknz; Link.

3- Hostidex

21 Ağustos 26 Ağustos tarihleri arasında .com alan adı kaydı için Hostidex firması sadece 3.99 Dolarlık bir ücret karşılığında hizmet vermekte. Ayrıca müşteri başına bir domain değil 10 domaine kadar izin vermektedir. Şöyle bir durum daha var alan adı kaydı gerçekleştirerek hosting siparişlerinizde de %30 indirim kazanma imkanınız var. Bu indirimden yararlanmak istediğiniz zaman Hostidexin müşteri temsilcisinden talep edebilirsiniz.

İlgili konu ve detaylar için Bknz : Link.

4- Yöncü Bilişim Çözümleri

Artık yazımızda sadece domain değil paket içerisinde hosting+domain imkanı sağlayan firmalar üzerinden devam edicez. Şimdi ki firmamız Yöncü. Yöncü domain konusunda problem yaratmaz fakat okuduğum makalelere bakarsak sağladıkları hosting hizmetinde problem yaşayan kullanıcıların olduğunu duymuştur. Şuanda bir kampanyası mevcut kampanya ise size sınırsız hosting paketi veriyor paketi senelik aldığınız durumda .com domain imkanıda sunmakta.

• 68.99 TL

• 1 Yıllık Ücretsiz Alan Adı

• 1.2 Tbit/s Gelişmiş DDoS Saldırı Koruması

• Sınırsız Disk Alanı

• Sınırsız Aylık Trafik

• Sınırsız Mail Hesabı

• Sınırsız Mailbox Boyutu

• Sınırsız Domain Alias

• Sınırsız Alt Alan Adı

• Sınırsız MySQL Veritabanı

• Sınırsız MySql Alanı

• Kazanacağınız Ücretsiz Hizmetler:

• 1 Adet Ücretsiz .com Alan Adı (1 Yıl)

• Ücretsiz Hazır Uygulama Kurulum Hizmeti

• Uzaktan Yardım ile Özel Yönetim Desteği

• DDoS Saldırı Koruması ve Cache Paketi

Paketin içerisinde ekstradan farklı opsiyonlarda belirtilmiş detaylar için Bknz ; Link.

5- Hız Hosting

Daha önceden hiç alışveriş yapmadığım bir firma fakat hazırlamış oldukları kampanya günümüz şartları için çok ideal, uygun ve mantıklı gözükmektedir. Ayrıca domain yanında vermiş oldukları hosting paketi çok iyidir. Firmayı araştırdıktan sonra alışveriş yapmak sizin adınıza kalmıştır.

• Yıllık 54.99 TL

• Ücretsiz .com Alan Adı

• Ücretsiz SSL

• 1 Site Barındırılabilir

• Limitsiz SSD Disk

• Limitsiz Aylık Trafik

• Limitsiz E-Posta Hesabı

• Limitsiz Subdomain

• Limitsiz MYSQL Veritabanı

• Limitsiz FTP Hesabı

Servis linki Bknz.

Yazıyı hazırlarken sizin yararlandığınız firmalar veya diğer firmaları katmayı düşündüm fakat çok fazla zamanım olmadığı için ve yazıyı hazırlamak beni biraz yorduğu için şimdilik bu kadarla yetinmek durumundayım. Yazı hoşunuza giderse ilerleyen zamanlarda V2 olarak karşınıza çıkabilirim. Yazıyı okuduğunuz için hepinize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim :)

Bugüne kadar hep ileri denedik.
    wmaraci
    reklam

RootFRM RootFRM Müşteri Temsilcisi Kullanıcı
    • Üyelik 20.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek MT
    • Konum Karabük
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 422
    • Beğeniler 88 / 89
    • Ticaret 2, (%100)
    Hiç mi ilgi çekmedi :(

Bugüne kadar hep ileri denedik.
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al