lostyazilim

Excel Eğer formülü Yardım

2 Mesajlar 798 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

hewsel hewsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 29 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba bilirsiniz ki programcılar tembel insanlardır.
herşeyin kolayına kaçarlar uzun uzun çalışmak yerine sistem kurup sistematik olarak çalışmayı tercih ederler.

Ben bir excel tablosunda sizden yardım isyorum

=EĞER(D2="Marina Court";"Efeler Mah.Mendres Bulv.No:189 Didim/Aydın";"Hata Var")

yukardaki kod tam istediğim gibi çalışıyor lakin eksik var burda tamamlayamadım
eksiğim şu benim 7 adresim var ve 7 tane de sitem var
marina court yerine sunrise yazdığımda adres karşıya/izmir olsun bu şekilde 7 tane ismi nasıl eğer förmülüne dökebilirm

Sorun Çözülmüştür.
Çözüm:

=EĞER(D2="Marina Court";"Efeler Mah.Mendres Bulv.No:189 Didim/Aydın";EĞER(D2="Sunrise";"Efeler mah.Ege cad.1423 sk.Didim/Aydın";EĞER(D2="Blue View";"Hisar mah.Çoban kuyu cad.no:37 Didim/Aydın";EĞER(D2="Prestige";"Efeler mah.Koca Mustafa Cad.mo:18 Didim/Aydın";EĞER(D2="Clover Court";"Hisar mah.Çoban kuyu cad.no:50 Didim/Aydın";EĞER(D2="Asem Sol";"Efeler Mah.1568 Sk.No:7 Didim/Aydın";EĞER(D2="Elysium";"Atatürk Mah.3147 sk.No:80 Akbük-Didim/Aydın";"Hata var")))))))

Madem ki antivirüssün yakaladığın virüsü ne yapayım diye ne bana soruyon ?
wmaraci
reklam

fyzyc fyzyc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Raporlama Uzmanı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 39 / 90
  • Ticaret 20, (%100)
Konu çöp olmuş gerçi ama excel de eğer formülü bu tür durumlarda çok uzar ve geç çalışır, özellikle büyük datalarda problem yaşarsınız, bunun yerine referans bir sayfa oluşturup =düşeyara() formülü kullanılması daha sağlıklı olur, en azından googledan aramayla gelen arkadaşlar bu yöntemi kullansın...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al