wmaraci reklam
lidertakipci

İnstagram'da takipçi kasanlar dikkat etsin!

6 Mesajlar 1.287 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
Bu olaya bizzat şahit olduğum için bilgilendirmek amaçlı sizlerle paylaşmak istedim. Bu nedenle dikkatle okumanızı öneririm.

Bir işletme için e-ticaret sitesi yapmıştık. Fakat site çok yeni olduğu için biraz reklama ve tanıtıma ihtiyacı vardı. işletme sahibi intagramdan takipçi edinmek için biriyle anlaşmış kimdir nedir ne kadar ücret ödemiş bu konuda bilgi sahibi değilim.

30 bin kadar takipçi edindi. Edinmesine edindi ama beğendiği resimlerde adult içerik te vardı. Bu işin nasıl yapıldığını tek bilmiyorum. Sadece emin olduğum sistem herhangi birinin profiline girip birşeyler beğeniyor. Sonra da geri dönüş oluyor o takipçiden. Yani heralde böyle oluyordur.

Bu beğenilen adult resimler işletmenin instagram hesabını takip edenler tarafından fark edilmiş. Şu kişi şunu beğendi diye anasayfada çıkıyor ya durum öyle olmuş yani.

Tabi sonuç olarak bir çok kişiden allah belanızı versin. Siz nasıl insanlarsınız. vs... Bir sürü mesaj gelmiş. İşletme sahibi de tabi hangisiyle uğraşacağını şaşırdı.

Sonuç olarak bu şekilde takipçi kasma gibi şeyler yaptırıyorsanız ya da yaptırmayı düşünüyorsanız. Bu tür şeylerle de karşılaşabilirsiniz diye ben sizleri uyarayım dedim.

Kişi için neyse deyip geçilir de işletme olunca tabi kötü bir olay bu.

wmaraci
reklam

instahobi instahobi Biri bana huzur satsın Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Cod
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 21 / 7
  • Ticaret 12, (%92)
şifre birileriyle paylaşılmadıkça böyle şeyler imkansız takipçi kasan paneller de zaten şifre falan istemiyor, sorun sizden kaynaklı bence.

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)

instahobi adlı üyeden alıntı

şifre birileriyle paylaşılmadıkça böyle şeyler imkansız takipçi kasan paneller de zaten şifre falan istemiyor, sorun sizden kaynaklı bence.

Bi dk hocam :) sorun sizden dedin de ben olaya sadece tanık olan kişiyim onu belirteyim. İşletme sahibi şifresini falan vermiş zaten hesabını kasacak olan kişiye.

instahobi instahobi Biri bana huzur satsın Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Cod
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 21 / 7
  • Ticaret 12, (%92)

blogagaci adlı üyeden alıntı

Bi dk hocam :) sorun sizden dedin de ben olaya sadece tanık olan kişiyim onu belirteyim. İşletme sahibi şifresini falan vermiş zaten hesabını kasacak olan kişiye.

sorun sizde derken işletmeyi kasdettim tabi ki, ben hiç şifre isteyen panel sahibi göremedim tüm forumları gezsen de göremezsin, kötü bir alış veriş olmuş doğru haklısın bu konuda şifre istemeyen kişilerle görüşülmeli.

wmaraci
wmaraci

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
uygulamaları kaldırıp şifre değiştiriğiniz zaman sizin hesabınızı kullanamazlar.

uygulama ile takipçi çekiyorlar bu uygulamada onların database'ine kaydediyor ve kendi emellerine kullanıyorlar.

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Benimde basima geldi hocam sifreyi degistirdiginiz anda bir daha begeni olmuyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al