wmaraci reklam

Kaliteli mikrofon tavsiye? - Seslendirme için

5 Mesajlar 1.489 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, amatör seslendirme için bir mikrofonda hangi özellikler olmalı?

Seslendirme için gereken mikrofon hakkında tek bir bilgi bile yok. Genelde ya youtuber (muhabbet), ya da şarkı söyleyenler için öneriler var. Seslendirme, dublaj gibi sesin net, doğal ve kaliteli çıkması için nasıl bir mikrofona ihtiyaç var?

Tamam bu piyasa çok esnek 10 TL ye de mikrofon var 30.000 TL ye de var. Ama orta ve üstü bir kalite almak için ennn uygun yol nedir?

1000 TL den aşağı iyi mikrofon yok demeyin lütfen 300-500 TL ye de kaliteli sonuç alanlar var ama doğru düzgün bilgi bulamadım.

Seslendirme ile ilgilenen arkadaşlar varsa lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum. Marka model önerileri de olur ama teknik özellikler, gereksinimler hakkında bilgi verebilirseniz daha yararlı olur inşallah.

Olabildiğince uygun fiyatlı şekilde nasıl çözebiliriz bu durumu?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Boya WM4 600-700 tl arası (kablosuz)
Boya M1 80-90 tl arası

Teknoloji sitesi olan shift bunların incelemesini yaptı videolarını izle hangisini beğenirsen alırsın.

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)
MXL 440 kullanıyorum fakat kullanmak için ses kartı gerekiyor +48V güç lazım.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Cyprus hocam seslendirme, dublaj için yaka mikrofonu kullanılmaz. Daha çok sohbet muhabbet için kullanılıyor. Fiyatı da bayağı fazlaymış yaka mikrofonuna göre.

abdakgl hocam mikrofon ses kalitesi iyi gibi geldi. Tabi efektsiz ve arka fonsuz bakmak lazım. Ama yine maliyeti çok fazla. Güç adaptörüyle birlikte nerdeyse rode NT USB gibi çok bilinen profesyonel mikrofon fiyatına denk geliyor.

Bu durumda fiyat belirtmek zor ama olabildiğince en az maliyetle kaliteli bir şey arıyorum. Fiyat yazarsam o fiyata mikrofon mu olur denilmesin diye yazmadım :) Bunun minimum çözümü nedir?
abdakgl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)
Mfa Hocam dip ses temizleme ses eşitleme gibi efektler var dediğiniz gibi fiyatı yüksek oluyor, bunun dışında mikrofon denemediğim için tavsiye vermem pek uygun olmaz fakat Behringer C1-U modeline bakabilirsiniz 500 lira civarı bir fiyatı olması olması lazım usb olması avantajı var incelemelerine falan bakın derim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al