lostyazilim

Macbook mu ? Windows mu ?

23 Mesajlar 2.733 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uykusuzkaptan uykusuzkaptan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Doğru diyosnunuz hocam.Mac çok farklı bir sistem :) Küçük geliyor biraz dogru oda var.Ancak umarım alırım.

wmaraci
reklam

KeremYknd KeremYknd Global Warming Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 95 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Macbook

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Eğer oyun vs. oynamayacaksanız ki öyle görünüyor, Macbook ile Windows arasında uçurum var. Windows çok daha sönük ve hantal kalıyor.

Macbook Air kullanıyorum. Tüm şifrelerim, özel bilgilerim, fotoğraflarım, site yedeklerimi icloud hesabımda tutuyorum. 50gb icloud alanı aldığınızda aylık 3-4 lira civarında masrafı oluyor fakat tüm önemli dosyalarınız eş zamanlı olarak bulutta saklanıyor. Zaten mobil cihaz olarak Iphone kullanıyorsanız tadından yenmez. Muazzam uyumları var. Macbook ile oluşturduğum bir dosyayı Icloud sayesinde şehir dışında bile olsam telefondan kontrol edebiliyorum. Veya telefonla bilgisayar aynı anda paramparça bile olsa dosyalarımın hiçbir zarar görmeyeceğini biliyor olmak çok iyi bir şey :) Airdrop sayesinde Iphone ile Macbook arasında gigabytlarca dosyayı saniyeler içinde birbirine aktarabilirsiniz veya birisiyle telefon görüşmenizi Macbook üzerinden bile yapabilirsiniz bu yüzden %100 uyumlular.. Eğer kullanırsanız Touchpad'in nasıl kullanışlı olduğunu göreceksiniz zaten mouse alma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Safari taracıyısı sayesinde şifrem neydi gibi dertlerden kurtulursunuz. Tüm şifrelerinizi kaydedip hatta şifre zorluğunu belirleme işini Mac'e bırakabilirsiniz. Sizin adınıza uzun ve karmaşık şifreler oluşturuyor ve kaydediyor. Bunu Chrome gibi tüm tarayıcılar yapıyor tabiki ama güvenilirlikleri Mac'in yanından geçemez.

Diğer bir özellik şarjı çok iyi gidiyor zaten internette bununla ilgili yorumları bulabilirsiniz.

Uygulamaların ücretli olması konusuna gelirsek, Windows'da crack yaptığımızda onlarca virüs ile mücadele ediyorduk ve hiçbir güvenliği yoktu. Macbook ile resimdekiler örnek olmak üzere onlarca uygulamayı ücretsiz bir şekilde kolayca buldum hiçbir virüs veya sorun yaratmadı. Bu uygulamaların bazıları 250 liranın üzerinde bir fiyata satılıyor. Ne yalan söyleyeyim satın alma durumum olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.

İlk başlarda kullanırken alışma zorluğu yaşayabilirsiniz ama bulamadığınız şeyleri Google'a yazdıktan sonra saniyeler içerisinde bulacaksınız. Alıştıktan sonra muhtemelen, bütün bu yazdıklarıma hak verip iyi ki aldım diyeceksiniz. İşlemcisi düşük/yüksek pek aldanmayın işletim sistemi zaten çok hızlı olduğu için düşük bir sistemle dahi çok iyi performans alabilirsiniz diskler zaten SSD. :)

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Hocam öncelikle konumla ilgilenip bu kadar detaylı yazmanız beni çok sevindirdi.Şuanda malesef samsung kullanıyorum.Ancak iphone ye geçiş yapıcam.Öğrencilik hayatım bitmek üzere.İş hayatına atılıyorum.Mac iş hayatında özellikle benim gibi yazılım ve programlama üzerine çalışacak kişiler için biçilmiş kaftan.

Benim kafamda şöyle bir oluşum var bilmiyorum olur mu ancak,normal işimde çalışıcagım maaşlı bir işte.Eve geldiğimde ve hafta sonları oyunlarımı,programlarımı ve diğer işlerimi halledeceğim.Ayrıca bir blog kurma planlarım var.Nereden 3 5 krş gelse bana extra kar.Çünkü 23 yaşındayım 2 3 sene sonra evlenmeyi planlıyorum kısmetse,nereye el atsam kar olarak görüyorum.Umarım sorun yaşamam.Geçinmek zor bu devirde.

wmaraci
wmaraci

alper75 alper75 alpercetin.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 6 / 94
  • Ticaret 6, (%100)
dolarda 4.20 oldu :(

alpercetin.net Facebook Ve Diğer Sosyal Medya Botlarınız Yapılır.

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
Macbook pro 2017 sahibiyim. Macbook gerçekten mobility dedigimiz tasinabilirlik acisindan cok cok iyi. Kullanimi da çok kolay hic dert etmenize gerek yok. Umarım ikinci el temizine denk gelirsiniz. Dilerseniz bootcamp ile Windows işlerinizi halledebilirsiniz.

instakipci instakipci https://instakipci.com.tr/ Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek #Front End Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 26 / 46
  • Ticaret 23, (%87)

kaanst adlı üyeden alıntı

iMac kullanıcısı olarak söylemeliyim ki bir kez Mac'e alışırsanız ciddi ciddi söylüyorum Windows'un ne kadar külüstür bir sistem olduğunu görürsünüz. :)

katılıyorum windowsdan macbook'a geçtiğimde dünyam değişmişti

cansaridas cansaridas Dijital Satış Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 301
  • Beğeniler 168 / 93
  • Ticaret 39, (%100)
Fiyatı ile bağdaşan ve kaliteli olan macbook bence de macbook almalısın!

BlackBird BlackBird Web Kimlik Onayı
  • Üyelik 02.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 15 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Mac daha kullanışlı bu işlerde

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Aynen mac alıcam bende kısmetse bakalım.Yurt dışına çıkıcam orada ucuzmuş sordum oradaki tanıdıklara.Bu arada alacagım yer Tayland

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al